Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Komentārs par NĪP lielajiem rēķiniem 12

Jelgavas pašvaldības uzņēmums SIA «Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde» (turpmāk tekstā NĪP), piestādot rēķinus par pakalpojumiem jūnija mēnesī, ļoti daudziem jelgavniekiem pielicis klāt apsaimniekotāja ieguldītos un dzīvokļa īpašnieka līdz 2007.gada 1.janvārim nesegtos apsaimniekošanas izdevumus. Teikšu tā, tas ir tīrs NĪP speciālistu traktējums.

Gribētu izdalīt šajā lietā divas galvenās tēmas: vai šie rēķini ir pamatoti un - ja nē, tad kam par to būtu jāatbild.

Par pirmo tēmu - rēķinu pamatotība. Analizēšu situāciju par māju Pļavu ielā 10 (domāju, ka līdzīga situācija ir ar jebkuru māju). Māju kopējās bilances Jelgavā ir sāktas rēķināt no 1998.gada. Līdz ar to NĪP savus aprēķinus var sagatavot tikai, sākot no šī gada. Lai vieglāk būtu runāt, sadalīšu šo laiku vēl divās daļās - laiks pirms dzīvokļu privatizācijas un pēc tās. Dzīvokļi ir privatizēti katrs savā laikā, tomēr ir lietas, kas ir neapgāžamas.

Laikā līdz privatizācijai dzīvoklī dzīvoja īrnieks, kurš to īrēja no dzīvokļa īpašnieka - Domes. Privatizējot dzīvokli, tika parakstīts pirkuma līgums, kurā iepriekšējais īpašnieks ir vai nav atrunājis iespējamās parādsaistības, kas jānokārto jaunajam dzīvokļa īpašniekam. Ja tas nav atrunāts, var uzskatīt, ka parādu nav. Līdz ar to NĪP nedrīkst visiem dzīvokļu īpašniekiem vienkārši uzrēķināt kaut kādu summu par šo laiku, kad dzīvoklis ir bijis neprivatizēts. Tas vienkārši ir nelikumīgi.

Laikā pēc dzīvokļa privatizācijas NĪP ir piestādījis rēķinus par mājas apsaimniekošanu jau jaunajiem dzīvokļu īpašniekiem. Starp dzīvokļa īpašnieku un NĪP tika noslēgts Dzīvojamās mājas uzturēšanas un apsaimniekošanas līgums. Tālāk mājas apsaimniekotāja un dzīvokļa īpašnieka attiecības regulē šis līgums. Atbilstoši šim dokumentam, NĪP ir piestādījis rēķinus dzīvokļa īpašniekam, kurš tos arī ir godprātīgi apmaksājis. Tomēr, skatoties šīs mājas bilanci laika periodā no 2003.gada, apsaimniekošanas izdevumi nav seguši NĪP administrācijas, sētnieka un avārijas dienesta izmaksas.

Gribētu izsaukties, kur tad ir skatījies apsaimniekotājs, ka tas apzināti ar zaudējumiem ir apsaimniekojis šo māju! Protams, var atsaukties, ka MK noteikumi un Domes lēmums neļāva rēķināt lielāku apsaimniekošanas maksu, bet kur tad šeit vainojami dzīvokļu īpašnieki, kuriem tagad ir piestādīt rēķinus par šo laiku? Skatoties tālāk, MK un Dome savus lēmums atcēla 2005.gadā, tātad jau tad NĪP bija iespēja reaģēt. NĪP bija iespēja arī reaģēt, kad mājā jau bija noprivatizēti vairāk par 50% no dzīvokļiem (šajā mājas tas bija 2003.gadā), un aicināt dzīvokļu īpašniekus uz sapulci un lemt, ko darīt.

Vai NĪP ir izmantojis kādu no šīm iespējām? Protams, ka nē! Bet kādam par šīm kļūdām ir jāmaksā, un kas var būt vienkāršāk un bezatbildīgāk kā vienkārši uzrakstīt rēķinu - varbūt, ka viss notiks kā līdz šim.

Mani secinājumi ir, ka rēķini ir uzrakstīti, bakstot ar pirkstu debesīs - varbūt saulei var trāpīt! Ja man būtu šādi rēķini piestādīti es ļoti nopietni pārdomātu, vai tos apmaksāt, un, pirmkārt, rakstiski pieprasītu NĪP to paskaidrot, minot savus argumentus, kāpēc rēķins nav pamatots. Pagaidām es neredzu nevienu argumentu tam, ka šie rēķini būtu loģiski un likumīgi pamatojami.

Te būtu laiks pievērsties arī otrajai tēmai - par atbildību. Dome, uzsverot komunālo jautājumu aktualitāti, atradusi iespēju izveidot amatu Domes priekšsēdētāja vietniekam, kas atbild par komunālo programmu. Protams, tas ir Rubļa kungs. Varu saprast, jauns cilvēks un trenējas pieņemt dažādus lēmumus, līdz ar to politikā ir pieņemts pirmās simts dienas nekritizēt. Šoreiz gan ir pagājis vairāki simti dienu, bet Rubļa kungs joprojām trenējas dažādu lēmumu pieņemšanā pilsētas komunālajā programmā. Diemžēl jāsaka, ka mēs visi izjūtam viņa treniņus uz savas ādas, sākot ar māju apsaimniekošanu un beidzot ar siltumu.

Tāpēc gribu jautāt Rubļa kungam cik ilgi viņš vēl trenēsies lēmumu pieņemšanā, un kad sāks strādāt? Varbūt viņš uzskata, ka jau tagad strādā, bet tādā gadījumā man ir žēl jelgavnieku. Gribētu teikt - mēs neesam pelnījuši, ka ar mums tik ilgi kāds trenējas dažādu lēmumu pieņemšanā.

Vēlētos sagaidīt kādas konsekvences no Domes vadības puses par šo bezatbildīgo, gribētu cerēt, ka ne apzināto, rīcību, tomēr neesmu naivs. Jelgavā diemžēl lielākā atbildība ir bezatbildība, ar pietiekoši lielu devu visatļautības.

Nobeidzot uz optimistiskākas nots, ceru, ka mans raksts palīdzēs tiem jelgavniekiem, kuriem ir piesūtīti šie bezatbildīgie māju apsaimniekošanas rēķini.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Ruta

Inga,ja būtu vidusslaiki Jūs jau sen būtu uz sārta!

pirms 8 gadiem, 2011.09.30 19:25

Inga Kokle

Es uzskatu, ka te ar komentāriem vien nepietiks! Ir jālemj, ko tālāk darīt. Es esmu ļoti neapmierināta, jo arī esmu tajā skaitā, kuriem ir pieskaitīts šis mistiskais rēķins ar paskaidrojumu, ka tie ir ieguldītie apsaimniekošanas izdevumi, kas esot iekrājušies par visiem gadiem mīnusā! Bet kāpēc tas mīnuss tikai tagad parādās, tā pēkšņi, tas vien kautko liecina! Es zinu to ka mierā nelikšos, esmu taisnības cīnītāja! Uzskatu, ka šādi pazemotiem cilvēkiem ir jāapvienojas un jāpieņem kārtīgi stingrāki mēri! Jārīkojas atbilstoši likumam! Rūpīgi apdomājot mēs visi kopā to paveiksim! Cilvēkam ir jāzin savas tiesības un jācīnās par tām, jo neviens jau cits to jūsu vietā nedarīs! Tā jau var nomaksāt vienu reizi tādu summi;nu, tad pēc gada parādīsies vēl kāda summiņa un atgriezīsies viduslaiki! Vai mēs to vēlamies? Tāds ir jautājums!

pirms 12 gadiem, 2007.08.13 10:12

Janqus

Ties stūlbie NĪP tikai liek pie rēiķiniem,bet rezultātus neredzu...
Pietik ka jau pasiltumu lielas summas jāmaksā un vēl NĪP te prātu čakarē...

pirms 12 gadiem, 2007.08.06 09:06

ArnisR

Paldies, tam kas aizrāda par valodas nepilnībām - būs jāiepazīstās ar Latvijas radio elektronisko vārdnīcu! :))))
Tas kas mani par vaukšķīti nodēvēja varēja minēt vismaz kādu likumu, kas NīP atļauj piesūtīt rēķinus ar neievērojot savstarpēji noslēgtā līguma nosacījumus.
Ļoti gribētu cerēt, ka Domes vadība mainīs savu nostāju, nu vismaz būs jāpalīdz tai to izdarīt......

pirms 12 gadiem, 2007.08.05 23:32

ierosinājums

Ja kā viens otrs saka nauda remontos ir ieguldīta, tad tas ir jāpierāda dokumentāli, nevis jāizzīž no pirksta to debesīs bakstot, un ķerot Jelgavas daudzdzīvokļu iedzīvotājus uz muļķa- tagad pierasts visur maksāt tikai par patērēto darbu un materiāliem, nevis teorētiski ieguldītajiem līdzekļiem- šitā mafija ar Rāviņa kungu un viņa ielikteņiem sen jau bija jāizdzenā, lai godīgi strādājot pelna sev miljonus!!!!

pirms 12 gadiem, 2007.08.04 15:11

slota

Razminovičam vajadzētu iemācīties latviešu valodu un arī ekonomiko izpratni apgūt, citādi deputāta statusam neatbilst! Sākt mācības vajag ar vārdiņu "piestādīt".

pirms 12 gadiem, 2007.08.04 10:31

Elizabete

Man naak smiekli par to, ka niipam arii sevi jaaizstaav, maskejoties. Patiesaam ha-ha

pirms 12 gadiem, 2007.08.03 23:36

Ha, ha

Razminovičs ir tikai vaukšķītis. Ne viņš ko zin, ne saprot. Visi ir pieraduši dzīvot "na haļavu" un cer, ka tā turpināsies mūžīgi. Remontu darbi mūsdienās maksā dārgi. Nerēķiniet haltūristu piecīšus, organizācija droši vien maksā arī valstij nodokļus. Negribu nīpu īpaši aizstāvēt, bet ja nauda ir ieguldīta un ja likums to atļauj, tad kāpēc lai nīps to neprasītu atpakaļ?

pirms 12 gadiem, 2007.08.03 23:18

Jelgavnieks

Mīļie Jelgavnieki,ceru ka nākošajās vēlēšanās jūs padomāsiet,ko vēlēt domē,pārmaiņām pienācis laiks.

pirms 12 gadiem, 2007.08.03 21:54

anna

taa kaa sie dziivokli bij Domes,tad lai vini arii nokaarto savus paraadus.Jo man ir tiesi taada pati situaacija,piestaadija 216.00Ls reekinu,un kad es zvaniiju un jautaaju no kurienes ir taa summa un uz jautaajumiem kas tika veikts no NIPA puses vini man atbildeeja ka nekas,bet jamaksa ir.Un kur ir taisniigums?

pirms 12 gadiem, 2007.08.03 12:18

kika

dome jau Panaraamai atbildeeja-vinji nemaisaas Niipa darbos.Ko mees veel gribam no Domes???? Vinji dziivo no muusu nodokljiem bet muusu probleema vinjus neinteresee!!!!!!

pirms 12 gadiem, 2007.08.03 11:46

inga

Paldies A.Razminovičam! Par to ir jaarunaa skalji! Jaakliedz! Kaa var dome neaizstaaveet savus iedziivotaajus? Kaapeec liidz šim nav saņemts neviens komentaars no A. Raavinja? Piekriitu A. Razminovicam- bezatbildiiba un visatljautiiba ir lietas, kas valda Jelgavas domee. Un prieks, ka ir deputaati, kas uzdriikstas par to runaat publiski.

pirms 12 gadiem, 2007.08.03 08:22

Lietotāju raksti