Kora «Dziediņš» piedzīvojumi mūzikas festivālā Bidgoščā (FOTO)

Kas? Auces Mūzikas skolas koris « Dziediņš» jeb 24 dziedātāji vecumā no 9 līdz 16 gadiem

Kad? No 30. jūnija līdz 5. jūlijam (tajā skaitā viena diena turp un viena atpakaļceļam – jeb 32 autobusstundas)

Kur? Bidgoščā (astotā lielākā Polijas pilsēta Brdas upes krastā ar 350 tūkstošiem iedzīvotāju, Kazimira Lielā Universitāti, Nova operu, filharmoniju u.c.)

Ar ko? Ar kora diriģenti Ilzi Ērkšķi, koncertmeistari Ingu Siliņu un grupas vadītāju Salliju Bankevicu.

Ko darīja? Piedalījās starptautiskā jaunatnes festivālā «Mūzikas impresijas», kurš notiek jau 39. reizi un kurā piedalījās 23 kolektīvi no 12 valstīm.

Kāpēc? Tāpēc, ka vēlamies sevi parādīt un citus iepazīt, patīk dziedāt, ceļot, gribam nest Auces un Latvijas (poliski Łotwa) vārdu pasaulē.

Gatavošanās

Lai piedalītos festivālā, bija jāiesūta uzstāšanās programma DVD formātā, un festivāla mākslinieciskā padome veica pretendentu atlasi. Saņemot apstiprinājumu dalībai, bija jāatrod arī brauciena finansējums. Uzrunājām gan audzēkņu vecākus, gan iesniedzām projektu Auces novada pašvaldības kultūras un sporta projektu konkursā. Paldies pašvaldībai, saņēmām finansējumu ceļa izdevumu segšanai, un nu atlika pats svarīgākais – sagatavot 30 minūšu garu konkursa programmu. Visu jūnija mēnesi koristi čakli strādāja, un sasniegtais rezultāts bija ieguldītā darba vērts. 29. jūnija koncertā vecākiem katrs varēja novērtēt kora izaugsmi. Paldies skolotājai Ilzei Ērkšķei par neatlaidību un koncertmeistarei Ingai Siliņai par atbalstu!

Festivāls

Festivāls pārsteidza ar dalībnieku daudzveidību – kori, deju kopas, pūtēju un pat simfoniskais orķestris, instrumentālie un senās mūzikas ansambļi. Sevišķu uzmanību piesaistīja Kliftona koledžas puišu koris no Dienvidāfrikas Republikas – izcilas balsis un temperaments. Koristi un instrumentālisti tika iesaistīti meistarklasēs, lai noslēguma koncertam sagatavotu kopīgos skaņdarbus. Bija aizraujoši strādāt Dienvidāfrikas kora diriģenta Žerarda du Toita vadībā, apgūstot afrikāņu dziesmas ritmus un deju soļus. Katru dienu pilsētā uz vairākām skatuvēm notika festivāla dalībnieku koncerti.

Konkurss

Konkursā piedalījās 19 kolektīvu, tātad žūrijai bija jānoklausās tieši tikpat daudz 30 minūšu programmu visdažādākajos žanros. «Dziediņš» atskaņoja latviešu mūzikas programmu – tautas dziesmu apdares un oriģināldziesmas –, izmantojot dažādus skanošus instrumentus: kociņus, akmentiņus, svilpauniekus, šeikerus, kā arī pievienojot kustības, pārvietošanos telpā un deju soļus.

Priekos un bēdās

Mums ļoti paveicās ar gidi, vienmēr smaidošo, ar augstu atbildības sajūtu apveltīto septiņpadsmitgadīgo Agatu. Viņa atrada kopēju valodu (protams, angļu) gan ar mazajiem, gan lielajiem. Agata bija patīkami pārsteigta par jaunāko bērnu svešvalodas prasmēm, bet lielās meitenes kļuva par labām draudzenēm. Tā nu kopā ar Agatu iepazinām Mūzikas parku, testējām Bidgoščas garšīgo saldējumu, ekskluzīvi pastaigājām pa bazilikas jumtu un izpriecājāmies dalībnieku ballītē. Arī nepatīkamajā situācijā, kad gaišā dienas laikā pie mītnes vietas tika apzagts mūsu autobuss, gide bija tā, kas palīdzēja risināt sarunas ar poļu policiju.

Noslēgums

Noslēguma koncerts izvērtās patiešām grandiozs. Publikas pārpildītā Nova operas zālē četru stundu garumā tas tika veidots kā vienots uzvedums, kurā, mainoties paceļamajām skatuvēm un kolektīviem, tika stāstīts stāsts par ceļojumu apkārt zemeslodei. Instrumentālajiem priekšnesumiem (pēc iepriekš iesūtītajiem mūzikas ierakstiem) tika veidotas horeogrāfiskas miniatūras, uzstājās arī teātra baleta mākslinieki. Izteiksmīgi video sižeti uz trim ekrāniem iepazīstināja ar koncerta dalībnieku valstij raksturīgāko (mūs ilustrēja arī Dobeles pilsdrupas). Ar ovācijām tika uzņemts kopkora dziesmu popūrijs – ziemeļnieku kustību prieks afrikāņu ritmos. Koncerta noslēgumā tika pasniegtas balvas – mūsu koris ieguva Polijas TV specbalvu, bet Grand Prix saņēma akordeonistu kvintets no Serbijas.

Festivāls paiet, paliek sajūtas, draugi, dziesmas – skaistas atmiņas šai vasarai.


Sallija Bankevica, Auces Mūzikas skolas direktore
Foto: no skolas albuma un organizatoru foto

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti