Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Krievijas bubulis 34

Latvijā tuvojas kārtējās vēlēšanas, un kārtējo reizi tiek aktualizēts tā dēvētais Krievijas jautājums. Labējie politiķi sacenšas par to, kurš spēs izrādīt noraidošāku un skeptiskāku attieksmi pret Latvijas Austrumu kaimiņu un vienlaikus arī vienu no lielākajām pasaules valstīm. Bet kas mums, Latvijas iedzīvotājiem, no tā?

Tāda sajūta, ka nacionālisti ikkatram politiķim paģērē kļūt par vēsturnieku un paust skaidru traktējumu ikvienā Latvijas un Krievijas savstarpējās vēstures jautājumā. Tajā pašā laikā vēsturnieki iztikas nodrošināšanai nereti dodas uz ārvalstīm pelnīt maizīti, bet pašu valsti vada maiznieki (lasi: biznesmeņi). Kamēr ļaužu prāti aizņemti ar vēsturi, aktuālo politiku savās interesēs bīda īpaši veikli ļautiņi no naudīgajām aprindām. Tā sacīt – suņi rej, bet karavāna iet tālāk.Nereti veiklākajiem no rējējiem, kuri atklāti aicina Latviju nesadarboties ar lielāko no kaimiņvalstīm un ignorēt vienu no lielākajiem noieta tirgiem pasaulē, rokas paspiež un pa plecu pasit arī mūsu sadarbības partneri no citām Rietumvalstīm. Tiesa, tie paši rokas spiedēji un pa plecu pasitēji ir vieni no pirmajiem rindā, lai atvērtu savu valstu uzņēmējiem plašo Krievzemes tirgu un tādējādi veicinātu pašu zemes un iedzīvotāju labklājību. Jo mazāk pašu ļaudīm konkurentu, jo labāk. Izskatās, ka Latvijas valdošie politiķi jau nez kuru gadu uzķeras uz šī āķa. Pietiek!Latvijai ir paveicies ģeogrāfisko novietojumu Baltijas jūras krastā starp Rietumeiropas un Krievijas tirgiem. Daudzas pasaules valstis var pamatoti mūs apskaust par šādu mātes dabas sniegtu iespēju attīstīties un dzīvot labklājībā. To būtu grēks neizmantot. Ja runājam par sarežģīto vēsturi, tad – kurai valstij gan tādas nav. Vienreiz nepieciešams pārvarēt senās domstarpības un nesaskaņas labākas rītdienas vārdā, jo patiesība ir vienkārša – ar vakar izlietu zupu rīt paēdis nebūsi!Kā piemērs mums varētu kalpot Somija, kas Ziemas kara laikā ne vien zaudēja 11% jeb 40 000 km2 valsts teritorijas un tūkstošiem pilsoņu dzīvību, bet arī palika ar virkni kara aviācijas sagrautu pilsētu. Somi ir spējuši nolikt malā vecās nesaskaņas un tagad ir vieni no nozīmīgākajiem Krievijas tirdzniecības partneriem, kaimiņvalstī veiksmīgi realizējot savu uzņēmumu produkciju. Vēl vairāk – Somija kļuvusi par lielāko Krievijas interešu lobiju un advokātu Eiropas Savienībā, aicinot ieviest savstarpēju bezvīzu režīmu. Somiem nozīmīgāk par vēstures domstarpībām ir pašu iedzīvotāju labklājība un valsts izaugsme.Arī Latvijas ekonomiskās krīzes pārvarēšanas ceļš ved caur eksporta veicināšanu kā uz Eiropas valstīm, tā arī Krieviju. Sekosim Somijas piemēram un veidosim atvērtas, draudzīgas attiecības ar visām mūsu kaimiņvalstīm, veicinot pašu labklājību un stabilitāti.Ivars Jakovelspolitikas zinātnes maģistrspolitisko partiju apvienības „Saskaņas Centrs”sociāldemokrātiskās partijas „Saskaņa”Jelgavas organizācijas priekšsēdētāja vietnieks

http://ivarsjakovels.blogspot.com/

Pievieno komentāru

Komentāri 34

IvarsJakovels

to Q:

SC politika neparedz iedzīvotāju baidīšanu ar turkiem un šos Kurmja izteikumus - neatbalstu.

pirms 9 gadiem, 2010.08.02 13:24

Q

To Ivars Jakovels:
Pats savā rakstā vispārini "nacionālisti", nesaucot konkrētus vārdus.
Vai man ir tiesības vispārināt kurmja idejas uz SC politiku? Kā domā ar ko kurmis, kurš biedē ar turkiem, atšķiras no ultra nacionālistiem, kas baidē ar krieviem? Saskati kādu atšķirību?

pirms 9 gadiem, 2010.08.02 11:43

IvarsJakovels

to Q:
Tu kļūdies, es nefanoju par PLL. Esmu SC biedrs.

Diemžēl Kurmi nepazīstu.

pirms 9 gadiem, 2010.08.02 11:14

Q

Kurmi, Jums SC ir vispār kāda izpratne par patriotismu?
Jakovel, vai šāda ir SC politika, kādsu to tagad propogandē kurmis? Ksenofobija agresīvā tās izpausmē?

pirms 9 gadiem, 2010.08.01 19:50

8

Pamatīgu kļūdu izdarija Ulmanis,nevajadzēja ļaut okupantiem ienākt,bija jāaizstāvas tāpat kā somiem,tad te būtu palikusi slapja vieta un šodien kārtējam liekēdim Jakoveļa biedram te nebūtu jāpūderē citiem smadzenes!

pirms 9 gadiem, 2010.08.01 17:05

Kurmis

to Q. nelamāju es turkus, lasi uzmanigak. Ess saku kā viņi vairojas geometriskā progresijā, un latvijas pilsoņem pec 30 dadiem nebus nekadas teikšanas. Jus patriotiski noskaņoti gribiet lai situacija veidojas šada scenarijā? Tad uz priekšu.

pirms 9 gadiem, 2010.08.01 15:03

Q

Paskat, Ivar, tavs čoms kurmis lamā turkus, nu pasaki ar ko Jūs esat labāki par nacionālistiem?

pirms 9 gadiem, 2010.08.01 14:32

Q

Tev jaiemacas sniegt atbildes un jautajumiem, nevis jalamaa publika, ka taa nav uzmaniiga.
Paskaidro, kapeec taa fano par PLL?

pirms 9 gadiem, 2010.08.01 14:31

to chau

Tu ir totāli čau un par Somiju pilnībā neko nezini ;)

pirms 9 gadiem, 2010.07.31 19:50

IvarsJakovels

to Q:
Tu taču proti lasīt. Vēl jāiemācās lasīt uzmanīgāk. Atbilde (ne vienu reizi vien) Tev sniegta jau, kopš 13.07.:

Ivars Jakovels 13.07.2010. 09:54:48

Vai gan tev liekas, ka viens cilvēks var visu? Tad jau tas līdzināsies leģendārajam Donam Kihotam. Mēs - Latvijas sabiedrība - varam daudz panākt, ja būsim aktīvi kopā. Nereti mēs Latvijā runājam par politiskām partijām kā šaurām interešu grupām atšķirībā no R-eiropas. Tas arī saprotams. Ja Latvijā politiskās partijā atrodas ~1% iedzīvotāju, tad R-eiropā vidēji 5-7%, bet Austrijā pat 12% iedzīvotāju. Ierosinu tev pievienoties (ja ne uzreiz kādam politiskam spēkam) un publicēt līdzšinējo varas vīru un sievu patieso darbību atspoguļojošus rakstus. Tu viennozīmīgi varēsi lieliski papildināt jau manis veikto.

pirms 9 gadiem, 2010.07.31 16:13

Q

Tu Ivars Jakovels:
Strīdos dzimst patiesība, vēsta sakāmvārds, tikai ne šajās diskusijās.
Regulāri tiek izlaists jautājums par toleranto attieksmi pret PLL politiķiem, ne viens vārdiņš viņu virzienā neatskan, cik var saprast, tad esošā valdība (kura pastāv ar klusu SC atbalstu) pie visa ir vainīga:)
Un kas jauns Metropole Optika, kad nākamā kreditoru sapulce?

pirms 9 gadiem, 2010.07.31 01:04

Q

Nemanu, ka kāds te lāmā krievus, laikam daudz zāli pīpē.

Un turki iet tur, kur sakārtota sociālā politika- un ne jau esamība, vai neesamība ES ietekmē viņu dzīvesvietas izvēli. Vācijā turki sastāda 7% no iedzīvotājiem un vācieši, šķiet, dievu īpaši šajā sakarā nelūdz. Tā kā savas ksenofobiskās idejas paturi pie sevis, ja vēl Redakcija Tevi nav izdzēsusi (interesanti, kamdēļ?, cita lietotājvārda kopēšana ir lielāks grēks kā ksenofobija???)

pirms 9 gadiem, 2010.07.31 01:01

Kurmis

Jus te lamajet krieviju un krievus? Ludziet Dievu lai ES nepiņemtu Turciju ja pieņems jus raudasiet teikdami labak krievi lai atgriežas Latvijā,jo turki vairojas geometriska progresija. Un pec gadiem 30-40 te bus turcijas anklavs. Turki mainis latvijas likumus bus cita mentalitate, jo viņi varēs balsot pec divem menešiem kad atbrauks dzivot uz Latviju un aizliegt viņem nevar jo viņi arī bus ES. Nomerinajeties patrioti.

pirms 9 gadiem, 2010.07.30 14:40

IvarsJakovels

to blēdis:
Mēs visi esam dažādi ar atšķirīgu pieredzi, audzināšanu, izglītību, zināšanām un iekšējo inteliģenci. Tajā pašā laikā mēs visi esam Latvijas iedzīvotāji un mūs vieno šī valsts. Turklāt ikviens pilsonis ir līdztiesīgs. Ikvienam ir tiesības uz savu viedokli. Kā tev, tā arī man un pārējiem komentētājiem. Uzskatu, ka tieši diskusijā dzimst patiesība. Esmu pārliecināts, ka ne vienam vien šādas sarunas ar laiku ļauj paskatīties uz lietām un parādībām ar citām acīm. Tas motivē.

pirms 9 gadiem, 2010.07.30 14:14

blēdis

blood, man ir jau apnicis klausīties šos vēsturiskos aizspriedumus. 99,9% krievu vispār nepiekā nav vainīgi.
Man kā tirgus džekam ir pilnīgi vienalga kam, kuram tirgum pārdot. Galvenais - pēc iespējas vairāk un par pēc iespējas augstāku cenu. Par atvieglojumiem darīt savu darbu tikai priecāšos.

Ivaram: Es jau nopriecājos izlasot rakstu - nav pieminēts neviens vārds, neviens nav pataisīts par melnu. Un še Tev! Palasīju komentārus! NEPROFESIONĀLI.
Kā Tu vispār vari izturēt to seklumu kas te valda?

pirms 9 gadiem, 2010.07.30 13:48

IvarsJakovels

to RAF:
Es tev varētu piekrist, ja tu aicinātu Latvijā izveidot jaunu politisko nāciju - vienotu Latvijas tautu, mūsu zemes patriotus neatkarīgi no etniskās izcelsmes.

pirms 9 gadiem, 2010.07.30 09:48

IvarsJakovels

to Q:
Kā redzi savos komentāros runāju par populistiskiem politiķiem, nevis tevis piesauktiem 'spēkiem'. Domāju, ka ikviens Latvijas iedzīvotājs būs pamanījis tādu politiķu kā Dobelis, Tabūns, Kristovskis, Šadurskis, Kalniete, Lācis un viņiem līdzīgu darboņu drudžainu uzstāšanos un publiskas bailes no Latvijas iedzīvotājiem un tuvākajām kaimiņvalstīm.

pirms 9 gadiem, 2010.07.30 08:36

Q

Kuri tad ir šie spēki? Manuprāt, pēc izgāšanās pašvaldības vēlēšanās, tas nav populāri.
Konkrētibas iztrūkst.

pirms 9 gadiem, 2010.07.29 21:02

IvarsJakovels

to Q:
Mūsu valstī ir daudz nesakārtotu jautājumu. Turklāt daži jautājumi - kā iespēja 'nopelt Krieviju' - tiek bieži izmantota populistiskai neapdomīgu vēlētāju piesaistei. Nevēlētos to saukt par mafiju. Drīzāk par ne viena vien politiķa piekopto populismu, lai saglabātu savās siltās vietas, nevis nodarbotos ar izskaidrošanas darbu. Tā rezultātā arī tiek bremzēta starpvalstu sadarbība un tās stimulēšana, kas, savukārt tieši atsaucas uz mūsu valsts ekonomiku un sabiedrības sociālekonomisko labklājību.

pirms 9 gadiem, 2010.07.29 19:16

Lietotāju raksti