Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lauris Zīverts: Atklāts “konkurss” par jelgavnieku naudu 25

Es pastāvīgi tiekos ar saviem vēlētājiem, un sūdzību ir daudz. Taču visbiežāk dzirdu, ka viņiem rodas sajūta, ka tauta šajā valstī ir kā slaucamas govis. Vai runa ir par augstajām zāļu cenām vai pārtiku, piemēru ir daudz mums visapkārt. Ne visi gan interesējas, kas notiek tepat viņu pilsētā, kur paklusām tiek bīdīti un domes sēdēs bez ierunām apstiprināti tūkstošus vērti projekti.

Dažreiz pārņem sajūta, ka domē ir tikai divi politiskie spēki – domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš un viņa sabiedrotie no vienas puses un  "KPV LV", kuru pārstāvu es viens pats, no otras. Ja A.Rāviņam liktu definēt vārdu “opozīcija”, viņš noteikti teiktu, ka tas ir sinonīms vārdam “ienaidnieks”. Par viņa domes īstenotajiem netīrajiem gājieniem pret mani, kas bieži vien savā intelektuālajā briedumā nesasniedz pat desmitgadnieka līmeni, varētu rakstīt memuārus.

No apšaubāmajiem domes atbalstītajiem projektiem kā nesens piemērs jāizceļ 24. augustā izskatītais lēmumprojekts par “ilgtermiņa saistību uzņemšanos un ilgtermiņa aizņēmumu” mikroautobusa iegādei pašvaldības iestādes “Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skola” vajadzībām. Nevienam domes deputātam jautājumus neradīja prasītā aizņēmuma summa – vismaz 135 tūkstoši eiro. Par šādu naudu varētu komplektā nopirkt arī “Porsche” apvidus auto.

Kad sāku interesēties par pasakaini dārgo plānoto iepirkumu, stāsti mainījās nemitīgi. Pašvaldības iestādes “Sporta servisa centrs” direktora vietniece Maija Actiņa, kas sastādīja iepirkuma paskaidrojuma rakstu, taisnojās, ka tirgus izpēti ir veicis “cits cilvēks” un galu galā šoferis esot ieteicis, kāds braucamais viņam tīkamāks. Kā nekā ne par savu naudu. Citā sarunā Sporta servisa centra direktors Juris Kaminskis, teju bļaujot man virsū, gan sola, ka nekas dārgāks par 135 tūkstošiem eiro pirkts netiks.

11. oktobrī pašvaldības interneta vietnē ievietotais iepirkums par jauna autobusa iegādi par plānoto cenu 83 tūkstoši eiro bez PVN apstiprināja manas bažas, ka vēlme ir pirkt tieši visdārgāko Latvijā pieejamo mikroautobusu – mersedesu. Prasība ir pēc braucamā ar vismaz 135 kilovatu jaudu, tādējādi izslēdzot iespēju konkursā piedalīties virknei labi pazīstamu auto marku pārstāvjiem un nepamatoti sadārdzinot pirkuma izmaksas par desmitiem tūkstošiem eiro. Pēc kādiem tieši kritērijiem izvēlēta šāda motora jauda, nav zināms. Diez vai mikroautobuss nekustētu uz priekšu, ja prasība būtu pēc braucamā ar 115 kilovatu jaudu, ar kādu jaunos sportistus pārvadāja līdz šim.

Vēl interesantākas ir iepirkumā iekļautās aprīkojuma prasības. Lai arī mikroautobuss paredzēts jauniešu, nevis slavenību pārvadāšanai, obligātajā aprīkojumā ir jābūt DVD ar atvāžamu monitoru, USB izejai pie katras sēdvietas un pat logu ailām jābūt apdarītām ar mākslīgu ādu. Tikpat labi arī varēja prasīt, ka ražotāja logotipā jābūt attēlotai zvaigznei ar trim stariem un uz aizmugurējām durvīm jābūt rakstītam “Mercedes Sprinter”. Šaubos, ka šis mikroautobuss ir paredzēts bērnu pārvadāšanai.

Skatoties plašāk, tas ir kārtējais piemērs naudas izšķērdēšanai lielos apmēros. Kāds varbūt teiks, ka šī jau nav lielākā summa. Varbūt tā, bet, ja ņem vērā, ka šāda stila iepirkumu un projektu nav trūcis, atliek vien rēķināt, cik simti tūkstošu eiro nodokļu maksātāju naudas tiek konstanti izšķiesti. Skumjāk vēl, ka šāda sistēma ne vien netiek aktīvi nosodīta, bet tiek – pat ja netieši – atbalstīta starp domes pozīcijas partijām. Kamēr pilsētnieki nekļūs aktīvāki un no saviem ievēlētājiem deputātiem neprasīs skaidrojumus un atbildību par viņu darbiem (un bezdarbību), nekas nemainīsies.


Lauris Zīverts, Jelgavas domes deputāts ("KPV LV")Pievieno komentāru

Komentāri 25

!!!

Par Carnīti un viņas piebalsotājām varētu rakstīt katru dienu

pirms gada, 2017.10.19 23:02

poliklinikis

Labāk pastāsti par mammas krimināllietu (trīs panti). Tu arī bijušais poliklīnikas darbinieks - vadītājas dēliņš. Tur bija viss kartībā?

pirms gada, 2017.10.19 17:11

Pareizais

Domes pakalpiņš nevis pieminētais

pirms gada, 2017.10.19 19:48

laižam vaļā

Sistēmas bērni pamodušies, vai tikai nav apdraudējums.

pirms gada, 2017.10.19 18:26

Neziņā

Vai tad Lauris nav pilngadīgs? Viņam būtu jāatbild par saviem nepilngadīgajiem bērniem.

pirms gada, 2017.10.19 18:30

:D

Kā tur bija viens latviešu tautas teiciens -Vai savā acī baļķi neredz?

pirms gada, 2017.10.19 19:19

ta notiek

Ta jau ari Kaminskis rikojas,iegadajas jaunu mikrinu sevis personigai vizinasanai un izmantosanai un labi saremontetu un labi aprikotu kartejo reizi par nelielu naudu realize -savas mantas gusanai -LIELISKS MAHINATORS.

pirms gada, 2017.10.19 18:48

Resnais

pilsētniekiem jau nav īsti iespēju kaut ko jautāt deputātiem. Domē ir klientu centrs, durvis ciet, un ieeju sargā policija. Pie deputātiem nav brīv iet!

pirms gada, 2017.10.19 23:11

Schnit

Iepirkumi jau parasti tiek rakstīti tā, lai varētu pieteikties tikai tie, par kuriem ir izlemts, ka viņiem jāvinnē iepirkumā.

pirms gada, 2017.10.20 20:45

palīgskola

Pajoļi no kaimiņpartijas :(

pirms gada, 2017.10.21 21:18

Vēstījums biorobotiem

Pilnīgi noteikti viņiem ir vairāk prāta nekā tiem, kuri balso par ZZS un Rāviņu

pirms gada, 2017.10.21 21:45

Darītājs

Katra vārda galā neuzrakstīts lamuvārds, šis ir šo un citu komentētāju līmenis, paši neko nevar un negrib, tāpēc mēs esam , kur esam

pirms gada, 2017.10.22 08:29

Atbildi

Vai zīvertu laikā poliklīnikā bij citādi?

pirms gada, 2017.10.22 11:35

Pilsētnieks

Nu kā ar Škutāniem domē?

pirms gada, 2017.10.22 19:58

Aigars

Tu pārāk augstu sevi vērtē. Līdz politiskam spēkam Tev vēl ir drusku jāāāāaug.

pirms gada, 2017.10.25 15:02

Tas pats Jānis

Pēc debīlajiem komentāriem spriežot, tupie jelgavnieki tieši Rāviņpapu ir pelnījuši ar visiem luksoforiem, lieliski organizētajiem ielu remontiem un "caurspīdīgajiem" iepirkumiem bonusā.
Tupi gan jūs esat, jelgavnieki!

pirms gada, 2017.10.26 18:54

...

teica lauris ar niku jānis

pirms gada, 2017.10.26 19:30

Pugamir

Ko tu dari pie tupiem? Kormuška vairāk nav. Jūsu Z.vieta - lauku Madona.

pirms gada, 2017.10.27 18:26

asdfgh

nu tad mikroautobuuss vai autobuss? iedod linku uz iepirkuma speceni un pashu ie[prikumu

pirms gada, 2017.10.31 08:35

Lietotāju raksti