LLU Tautas deju ansamblis «Kalve» no Armēnijas atgriežas ar Grand prix (FOTO) 3

TDA «Kalve» kā ik gadu arī šogad devās uz festivālu. Šoreiz par savu gala mērķi izvēlēta viesmīlīgā Armēnijas pilsēta Cahkadzora (Tsaghkadzor), kur no 14. līdz 20. jūlijam norisinājās starptautiskais festivāls «Laimīga planēta» (Happy Planet).

Šoreiz festivālā notika arī konkurss, kurā TDA «Kalve» piedalījās ar divām dejām: «Man deviņi bāleliņi» (Jāņa Ērgļa horeogrāfija, Jura Kulakova mūzika) un «Pieci vilki kazu rāja» (Jāņa Ērgļa horeogrāfija, tautas mūzika grupas «Ornaments» apdarē). Konkursa rezultāti pārsteidza dejotājus nesagatavotus, kad ar plašu vērienu tika paziņots: pirmo vietu vecuma grupā virs 19 gadiem izcīnījis TDA «Kalve», bet pēc neilga brīža «Kalves» vārds izskanēja atkārtoti kā Grand prix saņēmēji.

Esam ļoti gandarīti par iegūtajām nominācijām, un ir milzīgs prieks, ka Latvijas un LLU vārds ar vērienu izskanējis Armēnijā. Vislielākais paldies par atbalstu LLU un kolektīva mākslinieciskajai vadītājai Guntai Skujai.

Dejotājiem no šī festivāla atmiņā paliks neizmērojamā armēņu viesmīlība, skaistie dabas skati ar kalniem un, protams, iespēja atgriezties dažus gadus senā pagātnē, pagaršojot saldējumu ar nosaukumu «CCCP».

Šo astoņu dienu laikā TDA «Kalve» bez dejošanas paspēja izbaudīt ekskursijas pa Armēnijas galvaspilsētu Erevānu un festivāla pilsētu Cahkadzoru, mežonīgus izbraucienus ar kvadracikliem pa stāvām kalnu nogāzēm, nebeidzamus kalnu kāpienus un atklājumus kalnu takās un brikšņos.

Pēc festivāla esam atgriezušies ar lielu emocionālu bagāžu, lai turpinātu TDA «Kalve» nākamo – 70 gadu jubilejas – sezonu. Tiekamies septembrī, lai izdzīvotu jaunus piedzīvojumus un panākumus!

 

Lauris Galejs, TDA «Kalve»

Foto no «Kalves» albuma

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Lietotāju raksti