Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LPIA atklātā vēstule I.Godmanim

Latvijas Preses izdevēju asociācija (LPIA) pauž nopietnu satraukumu par izdevējdarbības nozares attīstību, kas ir cieši saistīta ar indivīda tiesībām būt informētiem, vārda brīvību un citām demokrātiskas valsts vērtībām.

Jau otro gadu pēc kārtas VAS «Latvijas Pasts» nespēj nodrošināt kvalitatīvu preses piegādi ievērojamai daļai lasītāju. Tāpat jau otro gadu izdevēji nesaņem no VAS «Latvijas Pasts» kvalitatīvas atskaites par abonēto un piegādāto presi, kas apgrūtina norēķinus, kā arī kavē atskaišu sagatavošanu Valsts ieņēmumu dienestam.Visa iepriekšējā gada garumā un arī pašlaik ne VAS «Latvijas Pasts» un arī ne Satiksmes ministrijā neviens nespēj pateikt, kas sagaida izdevējus 2008.gada otrajā pusē. Mūsuprāt, plānojot biznesu, būtu jāzina spēles noteikumi vismaz gada garumā. Protams, mēs gribētu cerēt, ka, tāpat kā pārējie Eiropas izdevēji, arī mēs varētu plānot savu uzņēmējdarbību arī vairākus gadus uz priekšu.Skumji, ka VAS «Latvijas Pasts» un Satiksmes ministrijas vadība maldina iedzīvotājus, apgalvojot, ka zemie tarifi ir par iemeslu VAS «Latvijas Pasts» sliktajai darbībai. Mēs esam pārliecināti, ka tarifi nekādā veidā neatstāj ietekmi uz datorsistēmas darbību un nav par pamatu kļūdainajām preses piegādēm vai nepiegādēm.Diemžēl VAS «Latvijas Pasts» darbību pārraugošā ministrija līdz šim nav spējusi vai arī nevēlas pievērst preses piegādes problēmām nepieciešamo uzmanību. Jebkurā citā Rietumu demokrātijas valstī pēc tik ilgstošas un simptomātiskas VAS «Latvijas Pasts» darbības mazspējas atbildīgais ministrs būtu uzņēmies politisko atbildību.Ņemot vērā, ka šie svarīgie jautājumi ir iekļauti Jūsu vadītās valdības deklarācijā, Latvijas Preses izdevēju asociācija aicina Jūs parādīt konkrētu un konstruktīvu valdības rīcību šo problēmu risinājumā. LPIA uzskata, ka preses izdevējdarbība kā uzņēmējdarbības nozare ir nopietni apdraudēta.Ar cieņu,LPIA valdes locekļi:Aivars Rudzinskis,SIA «Izdevniecība Lilita» valdes priekšsēdētājsArvils Ašeradens,AS «Diena» prezidentsGuntars Līcis,SIA «Firma Zemgale» valdes priekšsēdētājs Ivars Zariņš,SIA Izdevniecība «Žurnāls Santa» valdes priekšsēdētājsMihails Soifers,SIA Izdevniecības nams «Petits» mārketinga direktors Lilita Seimuškāne,SIA «Mediju Nams» valdes locekleMārtiņš Barkāns,SIA LETA valdes priekšsēdētājsViesturs Serdāns,AS «Lauku Avīze» valdes priekšsēdētājsAndis Rozītis,SIA «Kurzemes Vārds» direktors

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti