Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LVB aicina ministrus atbrīvot patversmes no suņu reģistrācijas maksas 5

Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) aicina Latvijas Republikas ministrus iebilst Ministru kabineta noteikumu Nr.880 «Lauksaimniecības datu centra publisko maksas pakalpojumu cenrādis» 4. oktobrī izskatīšanai iesniegtajam projektam. Tas nepamatotu iemeslu dēļ paredz no reģistrācijas maksas atbrīvot privātpersonas, kuras iegādājas suni, nevis patversmi.

LVB ir neizpratnē par šādu nepārdomātu Zemkopības ministrijas lēmumu. Patversmēm nav problēmu reģistrēt suni, kuram jau ir atrasts saimnieks, jo jaunais īpašnieks ir tas, kurš Lauksaimniecības datu centrā (LDC) sedz maksu par suņa reģistrāciju. Kāpēc gan privātpersona būtu jāatbrīvo no atbildības, kāda paredzēta visiem citiem Latvijas suņu īpašniekiem? Tai pat laikā, iespējams, pat vairāki tūkstoši suņu šobrīd līdzekļu trūkumu dēļ tiek turēti Latvijas patversmēs nereģistrēti un pazušanas gadījumā nebūs identificējam.

Apstiprinot grozījumus, reģistrācijas maksas atbrīvojums nesasniegs patversmes, un joprojām tajās turētie suņi netiks reģistrēti, uzsver biedrība.

Tāpēc LVB aicina ministrus kritiski vērtēt otrdien izskatīšanai iesniegto projektu un precizēt to, lai no reģistrācijas maksas būtu atbrīvoti suņi, kuri dzīvo patversmēs, nevis personas, kas suņus iegūst savā īpašumā.

LVB papildus vēlas paskaidrot – ja patversmes tiks atbrīvotas no reģistrācijas maksas un turēs tikai reģistrētus suņus, tad arī persona, kas paņems šo suni no patversmes, jau pēc noklusējuma būs atbrīvota no reģistrācijas maksas. Par notikuma ziņošanu (pie tiem pieder arī īpašnieka maiņa) LDC cenrādis neparedz maksas iekasēšanu. Attiecīgi, ja atbrīvojumu no LDC maksas valsts vispār piešķir, tad jēga to piemērot ir tikai suņu reģistrēšanai patversmē, nevis atdodot no tās privātpersonai, kad sabiedrība no šī fakta negūst nekādu labumu.

Nav mazsvarīgi, ka suņu reģistrēšana uz patversmes vārda nodrošinās arī caurspīdīgumu suņu apritei un ar to saistītajām finansēm un ziedojumiem patversmēs un valstī kopumā.Lita Konopore, LVB Mazo dzīvnieku veterinārārstu sekcijas vadītājas vietniece

Foto: Raitis Puriņš


Pievieno komentāru

Komentāri 5

Atbalstu!

Patversmes rūpējas par pamestiem suņiem, tāpēc atbalstu, ka patversmēm jādod iespēja.
Suņu īpašnieki gan lai paši maksā par savām izpriecām!Pfff

pirms gada, 2016.10.03 12:50

Ministri, esiet cilvēcīgi!

Kur lai patversmes ņem līdzekļus, ja līdz 2017.gada 1.janvārim visus suņus jāsareģistrē? Esiet cilvēki! Patversmes būs pirmās, kur atnāks PVD un pārbaudīs, lai ir tikai reģistrēti suņi. Soda kvītis varēs rakstīt visu dienu :(

pirms gada, 2016.10.03 13:15

Milka

Attēlā redzamais suns ir jau adoptēts no Jelgavas mazo dzīvnieku izolatora! Patversmes saņem finansējumu no valsts dzīvnieku uzturēšanai!

pirms gada, 2016.10.03 13:28

we

Atcerieties, valstij naudas ir par maz, un kaapeec gan neiekaseet, ja var iekaseet?
Pie tam, cik atceros, sunju regjistraacijas ieviesshanai Eiropa pieskjiira ljoti nevaajas naudas, ar kuru atliektiem galiem pietiek, lai izveidotu sho datu baazi. Liidz ar to, par regjistraaciju buutu jaaiekasee gauzhi simboliska samaksa, kura nodroshinaatu shiis baazes uztureeshanu, respektiivi elektriibas reekkjinu, jo atbilstossh dators un programmnodroshinjaajums jau ir Eiropas apmaksaats.

pirms gada, 2016.10.03 17:13

Andris

Jelgavā strādājošie lauķi, maksā nodokļus savos laukos, pašsaprotami.

pirms gada, 2016.10.03 19:30

Lietotāju raksti