Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mācību komandējuma apmaksa policijas darbiniekiem

2008.gada 20.oktobrī Administratīvā apgabaltiesa apmierināja bijušā Valsts policijas darbinieka Ivara M. prasību par komandējuma naudas izmaksāšanu (par 30 dienām) sakarā ar viņa nosūtīšanu uz apmācības kursiem Policijas skolā Kauguros, Jūrmalā, kā arī par ceļa izdevumu kompensēšanu.

Ivars M., būdams Rīgas Galvenās policijas pārvaldes darbinieks, 2004.gada septembrī ar Valsts policijas priekšnieka pavēli tika nosūtīts uz apmācības kursiem Policijas skolā Kauguros. Nosūtot apmācības komandējumā, Ivaram M. vienlaicīgi ar pavēli tika liegtas tiesības saņemt apmācības komandējuma dienas naudu un segt ceļa izdevumus. Iekšlietu ministrija, kas bija atbildētāja tiesā, uzskatīja - darbiniekiem, kurus nosūta apmācības komandējumā, dienas nauda un ceļa izdevumi nav jāsedz, jo darbiniekam tiek maksāta uzturdevas kompensācija.Šim ministrijas apgalvojumam tiesa nepiekrita. Tiesa uzskatīja ka uzturdevas kompensācija piešķirta uz likuma pamata un sakarā ar dienestu policijā (robežsardzē, ugunsdzēsības un glābšanas dienestā). Savukārt Ministru kabineta 2002.gada noteikumi Nr.219 «Kārtība, kādā atlīdzināmi ar komandējumiem un darbinieku darba braucieniem saistītie izdevumi», nosaka kārtību, kādā atlīdzināmi izdevumi, kas saistīti ar darba (dienesta) un mācību komandējumiem, kā arī darbinieku darba braucieniem, ja viņu darbs vai dienests saistīts ar izbraukumiem un pārvietošanos vai ja darbs norisinās ceļā. Tas arī bija jāievēro, nosūtot Ivaru M. apmācības komandējumā.Neatkarīgā policistu arodbiedrība cer, ka arī šī joma pēc tiesas sprieduma pasludināšanas būs sakārtota, un darbiniekiem tiks atlīdzināti Ministru kabineta noteikumos paredzētie izdevumi sakarā ar mācību komandējumu.

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti