Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Maestro spīdīgajā frakā

No parasta mākslas studenta Ņūkāslas universitātē līdz pasaules slavai mūzikas biznesā, kopā ar vienu no savdabīgākajiem elektroniskās un «ambientās» mūzikas lietpratējiem Braienu Īno atrodoties «Roxy Music» rindās, no neveiksmei lemtas privātās savienības ar vēlāko Džegera kundzi Džeriju Holu un depresīvas radošās krīzes līdz pārliecinošam atgriešanās triumfam - tā īsumā varētu sacīt par izsmalcinātā angļu dziedātāja Braiena Ferija dzīves un radošajām gaitām.

Iespējams, runājot par «Roxy Music» vokālistu, daudziem kā pirmā asociācija būs viņa allaž izteiktais aristokrātiskums manierēs un garderobē - kritika itin bieži ar vieglu ironiju apcerējusi šo māksliniekam raksturīgo apģērba gabalu, pēc kārtējā jaunā diska iznākšanas žurnālu slejās retoriski pajautājot, ar ko gan publiku šoreiz būs iepriecinājis maestro baltajā smokingā. Šķiet, ka melomānu apziņā fraka Ferijam «pielipusi» tikpat stipri, cik spēcīga ir, piemēram, «ZZ Top» asociācija ar garajām bārdām.Vēsture neizpauž, vai slavenā dziedātāja deniņu sirmumu maskē matu krāsa un vai laika pēdas no sejas dzēš plastiskās ķirurģijas brīnumdari, taču ar balss saitēm šim džentlmenim viss joprojām ir vislabākajā kārtībā - par to varēja pārliecināties ikviens, kurš ceturtdienas vakarā pabija Arēnā «Rīga», kur elegantais savdabīgā balss tembra īpašnieks sniedza koncertu, vairāk nekā pusotru stundu izpildot gan paša dažādos periodos rakstītās dziesmas, gan arī savu līdzgaitnieku sacerējumu versijas.Piemēram, klausoties Džona Lenona «Jealous Guy», tā vien šķiet, ka savulaik skandalozais «bītls» to sarakstījis speciāli savam tautietim. Īpašas sajūtas pārņem, Ferija dziedājumā klausoties Boba Dilana «Knocking On Heaven's Door», kas laikam ir viena no visvairāk «pārspēlētajām» dziesmām mūzikas vēsturē - šķiet, ka tieši «Roxy Music» dibinātāja versija ne vien apliecina jau sen pierādīto šī darba nemirstīgumu, bet arī atklāj pa gluži svaigam izpildījuma akcentam, kam līdzvērtīgs visu šo gadu laikā nav izdevies nevienam no tiem māksliniekiem, kas šo dziesmu iekļāvuši savā repertuārā - sākot ar dzīvo klasiķi Ēriku Kleptonu un beidzot ar deviņdesmito gadu skandālistiem «Guns N'Roses». Vietā piebilst, ka tikai šā gada martā klajā nācis Ferija pagaidām pēdējais ieraksts - «Dylanesque», kurā iekļautas tikai Dilana savulaik jau «caur degunu» izdungotās melodijas. Zīmīgi, ka Ferijs nesen šī ieraksta sakarā atzinies - doma par šādu disku radusies jau pirms vairāk nekā trīsdesmit gadiem! Tas vien var būt pietiekami nopietns arguments, lai rastos vēlēšanās ar šo «ripu» papildināt savu fonotēku... 1945.gadā dzimušais dziedātājs savu priekšnesumu aizvada gluži kā maģisks diriģents - desmit cilvēku liels pavadošais sastāvs «klausa» ikvienai viņa no malas tik tikko pamanāmajai rokas kustībai, un slavenie hiti «Slave To Love», «Don't Stop The Dance», «Let's Stick Together» u.c. seko viens pēc otra. Tos pavada virtuozu saspēļu harmonijas, bet skaitliski visai nelielā publika pēc katras dziesmas pauž atzinību ar skaļiem aplausiem un sajūsmas saucieniem. Pusotra stunda aizritējusi vienā rāvienā. Vērtīgi pavadīts laiks. Daudz labu atziņu, bet pozitīvu emociju - vēl vairāk.

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti