Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Makaronu balādes 2

Tas bija tajos tālajos laikos, kad par «nepareizas» mūzikas klausīšanos un pat piesaukšanu varēja izpelnīties padomju nomenklatūras apmaksātu bezkomforta ekskursiju pie baltajiem lāčiem vai pat iespēju parakt rūdu kaut kur dižzemes plašumos. Pasaulē vēl nebija kompaktdisku, audiokasetes tika uzskatītas par nenormālu deficītu, bet ikviens vidusmēra pilsonis kā īpašu dārgumu mājās glabāja šobrīd par diezgan lielu retumu kļuvušās vinila plates.

Katrs, kuram bija iekrājusies kaut neliela kolekcija, droši vien atcerēsies, ka ar zināmu regularitāti tolaik bija pieejamas arī šaipus priekškaram par nekaitīgām atzītas plates ar «itāļu estrādi» (kolosāls formulējums - katram skaidrs, kas ar to domāts un ka zem šī jēdziena nav ierindojams, piemēram, Eross Ramacoti un citas jaunākas paaudzes zvaigznes). Pēc plašākiem apvāršņiem (tajā skaitā muzikāliem) izslāpušajai padomju tautai kārtējā itāļu dziesmu festivāla izlases plate konsekventi tika piedāvāta nākamā kalendārā gada beigās, un, ko tur liegties, tās saturs vienmēr spēja aizraut! Toto Kutunjo, Pipo Franko, Adriāno Čelentāno, Al Bano un Romina Pauere, «Ricchi E Poveri», «Matia Bazar»... Katrs, kurš kaut mazliet interesējas par mūziku, noteikti vismaz reizi būs dzirdējis vismaz vienu no šiem vārdiem.

Šovasar (un ne tikai) Ogres estrāde kļuvusi, šķiet, par galveno vietu, kur ieskatīties mūzikas pagātnes apcirkņos un koncentrētā veidā izbaudīt to repertuāru, kas pirms ceturtdaļgadsimta (plus / mīnus) uznesa slavas kalnā to vai citu grupu vai izpildītāju.

3.augusta vakars bija laiks, kad minētajā estrādē itāļu mūzikas festivāla ietvaros uzstājās saldo astoņdesmito superzvaigznes no saulainās Itālijas - «Ricchi E Poveri».

Viņi Eiropas Austrumu daļu neapmeklēja pirmo reizi, un ar šiem platuma grādiem itāļu «Abba» (patiesības labad jāpiebilst, ka tas bija kvartets tikai līdz 1981.gadam; kopš tā laika «Ricchi E Poveri» ir trio) paguva iepazīties vēl īsi pirms padomju režīma sabrukšanas gārdzieniem, taču arī atjaunotās Latvijas publikai jau bijusi ne viena vien iespēja skatīt viņu uzstāšanos klātienē.

Nepilnas pusotras stundas laikā atraktīvie 1985.gada Sanremo dziesmu festivāla uzvarētāji sanākušajiem sniedza patīkamu ekskursu pa savu ziedu laiku augstākajām virsotnēm, iepriecinot ar visiem saviem lielākajiem superhitiem, sākot ar ritmiskajiem un līdzi dungojamajiem «Picolo Amore», «Mamma Maria», «Perche Ti Amo» un beidzot ar tādām smeldzīgām «makaronu balādēm», kā «Come Vorei».

Nešaubos, ka pēc šīs uzstāšanās smaidīgie itāļi Andžela, Franko un Andželo saviem jau līdz šim realizētajiem 20 miljoniem skaņuplašu kopiju varēs pieplusot vēl kādu, bet jau nākamgad no jauna stāties Latvijas auditorijas priekšā, lai sniegtu ikdienā tik nepieciešamo skaisto atmiņu pozitīvo lādiņu. Kādam šīs dziesmas atgādina par jaunības plaukuma gadiem, vēl citiem - par pirmajiem soļiem mūzikas klausītāja ampluā, bet daļai auditorijas atklāj jaunu, līdz šim novārtā atstātu jaukas mūzikas «lauciņu».

Laikam jau smeldzīgo balāžu ietekmē, bet pēc koncerta prātā ienāca jautājums - vai šo mūziku kāds klausīsies arī pēc pārdesmit gadiem? Kā liecina pieredze no reālās dzīves, mākslinieku dzimtajā Itālijā pašreizējā divdesmitgadnieku paaudze par kādreizējām superzvaigznēm (visām, kas tika minētas iepriekš) labākajā gadījumā zina tikai viņu vārdus un grupu nosaukumus. Repertuārs viņiem nav aktuāls. Žēl. Vai jūs, jaunie sinjori, zināt, ko palaižat garām?

P.S. Itāļu dziesmās brīžiem patiešām tiek apdziedāti nacionālās virtuves elementi (pica un spageti). Bet galvenokārt.... protams, «amore».....

Pievieno komentāru

Komentāri 2

romanus

http://romanus.filer.lv/video_prikoli/file-labs_tantuks.flv.htm

pirms 11 gadiem, 2008.05.15 20:45

Mikuss

Vinila plates - hmm. Tas ir kruta, tajaa sko shtanceeja tepat latvija aman skeit labi ja 1% vinila bija, parastas plastmasa skanjuplates ;)

pirms 12 gadiem, 2007.08.07 12:53

Lietotāju raksti