Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Māras diena «Mārītē»

25.marts Kalnciema pirmsskolas izglītības iestādes «Mārīte» audzēkņiem un pedagogiem ir jau tradicionāli ikgadēji svētki, kas pulcina visu grupiņu bērnus uz skaistu, savdabīgu izrādi «Ko tu proti?».

Tajā pat vismazākie, mīļi dēvētie cālēni dejo ar vislielāko atbildības izjūtu un no visas sirsniņas. Viņi ievadīja svētku koncertu ar polonēzi un skaļiem aplausiem sagaidīja vecāko grupiņu zaķēnus un lācēnus.Mazos gaviļniekus bija ieradušies sveikt arī viesi, un katrs bija sarūpējis kādu dāvanu. Kā parasti, svētku reizēs neiztrūkstoši ciemiņi ir Kalnciema pilsētas «galva» Aija Tračuma, bērnu bibliotēkas vadītāja Natālija Kvedova, Kalnciema sākumskolas skolotāja Lilita Ļaksa un vietējā dzejniece Emīlija Kalvāne. Dzejniecei izveidojusies auglīga sadarbība ar bērnudārza vecākajām grupiņām, par ko ļoti atzinīgi izteicās mūzikas skolotāja Ausma Freimane.«Dzejnieces Kalvānes dāvātais dzejoļu cikls bērniem «Anetītes brīnumi» ir liels palīgs muzikālās izglītības pilnveidošanā, nepieciešamo muzikālo iemaņu izkopšanā,» tā A.Freimane.Šo dzejoļu emocionālais spēks rosināja pirmsskolēnu domas, jūtas un iztēli. Sadarbība ar dzejnieci veicināja bērnu spēju un domāšanas attīstību, kā arī mūzikas valodas elementu izpratni, sacerot melodijas mīļākajiem E.Kalvānes dzejolīšiem, tā pašiem radot jaunas dziesmiņas.Kā apliecinājums mūzikas pedagoģes teiktajam turpinājumā izskanēja Freimanes kundzes komponētās dziesmas ar E.Kalvānes vārdiem vidējās un vecākās grupiņas izpildījumā. Brīnišķīgi bija arī dzejolīšu daiļlasījumi. Lomās iestudētu dzejoli «Patika un nepatika» pavadīja skaļi aplausi, bet lielu izbrīnu radīja atklāsme, ka kastanis dēj kastaņolas.Dzejoļu ciklā gūtos iespaidus mazie mākslinieki bija ielikuši savās krāsainajās ilustrācijās un sagatavojuši apjomīgu izstādi. Ja nu top pašu radītā pirmā grāmatiņa? Ceram, šo sapni izdosies piepildīt, jo Kalnciema dome, abu bibliotēku kolektīvi ir pretimnākoši, bet mazie «mārītēni» un viņu pedagogi, kā arī dzejniece E.Kalvāne ir cerīgi un gatavi turpināt sadarbību.

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti