Meklē ceļu un piedzīvojumus jau divdesmito gadu

Latvijas Ceļa meklētāju un Piedzīvojumu meklētāju nometne šovasar Stalbē notika 20. reizi, un šogad tajā piedalījās vairāk nekā 600 cilvēku.

“Ceļa meklētāji” (angliski “Pathfinders”) ir starptautiska organizācija, kuras mērķauditorija ir pusaudži vecumā no 10 līdz 15 gadiem. Savukārt “Piedzīvojumu meklētāji” ir bērni vecumā no sešiem līdz desmit gadiem. Organizācijas darbības mērķis ir garīgo, fizisko un intelektuālo spēju attīstīšana, kā arī dot iespēju bērniem un jauniešiem iepazīt Dievu un veidot personiskas attiecības ar Viņu.

Jelgavā Ceļa meklētāju klubs “Bebri” pastāv jau 17 gadu. Šogad nometnē piedalīties varēja 16 bērni, no kuriem četrus finansiāli atbalstīja nodibinājums “ABLV Charitable Foundation”.

Bērni, tāpat kā citus gadus, piedalījās ļoti dažādās nodarbībās, tajā skaitā mācījās par automehāniku, dārzniecību, haizivīm, kokgriešanu, ķīmiju un daudzām citām lietām, trenējās kāpt klintīs, cept picas. Lielākais pārbaudījums un reizē arī piedzīvojums bija 16 kilometru garais pārgājiens, kura laikā gandrīz nepārtraukti lija lietus. Taču pārgājienā Jelgavas klubs “Bebri” ļoti sadraudzējās ar Dobeles klubu “Gājputni” un beigās ieguva titulu “Saliedētākā komanda”. Nometnes noslēgumā par godu nometnes 20. dzimšanas dienai visi nometnes dalībnieki tika iepriecināti ar svētku kūku un pusnaktī vēroja uguņošanu.

Bērnu acīs joprojām mirdz prieks un sajūsma, atceroties nometnē piedzīvoto, un ar nepacietību tiek gaidīta nākamā nometne.


Jelgavas Ceļa meklētāju un Piedzīvojumu meklētāju kluba “Bebri” direktore Kristīne Kaire

Foto: no Jelgavas Ceļa meklētāju un Piedzīvojumu meklētāju kluba “Bebri” arhīva

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti