Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nabadzības izskaušanas gads? 23

Gadu mijas laikā mēdzam palūkoties uz aizvadīto gadu, izvērtējot sasniegto un analizējot ne pārāk veiksmīgo. Tāds atskats mums visiem kopā ir nepieciešams arī politikas lauciņā. Cik daudz prieka un cik daudz mieļu Latvijas iedzīvotāji piedzīvojuši?

Analizējot šo jautājumu neviļus domas atkal un atkal atgriežas pie fakta, ka 2010. gads Eiropas Savienībā tika pasludināts par sociālās atstumtības un nabadzības izskaušanas gadu. Kā tāds tas ir bijis saistošs gan Eiropas Savienības institūcijām, gan nacionālajām valdībām un likumdevējiem.Domāju, šajā sakarā ne vienam vien Latvijā šķiet, ka lietas nenorisinās pareizajā virzienā. Šo gadu iesākām ar tā dēvētajiem griestiem bezdarbnieku un slimības pabalstiem, bet nu jau esam piedzīvojuši arī griestus ‘māmiņu’ algām, nostiprinot jau tā politiski un ekonomiski izbūvētos ‘griestus’ arī turpmākai bērnu (ne)radīšanai pašu zemē. Tā vietā, lai spēcinātu ekonomiku un atbalstītu trūkumā nonākušos ar eiforiju ievēlētās jaunās Saeimas vairākums pretēji priekšvēlēšanu solījumiem lēmis 2/3 budžeta ietaupījumu gūt uz nodokļu paaugstināšanas rēķina, nevis efektivizējot valsts pārvaldi. Ietaupīt nolemts arī uz rītdienas pensionāru rēķina, nepalielinot iemaksas otrajā pensiju līmenī. Eļļu ugunī ar regulārām prasībām vēl un vēl samazināt valsts budžetu pielēja arī starptautiskie aizdevēji, starp kuriem nozīmīgu lomu spēlē tieši Eiropas Savienības izpildvaras – Eiropas Komisijas – pārstāvji.Lai gan finansistu aprindās ir lieliski zināma paruna ‘nauda taisa naudu’, šķiet Latvijas labējā valdība vienoti ar aizdevējiem no Eiropas Savienības centusies pierādīt pretējo. Tā vietā, lai palielinātu pašmāju uzņēmēju konkurētspēju citvalstu tirgos, atsaistot lata kursu no eiro valūtas un vienlaicīgi garantējot Latvijas kredītņēmēju intereses, kā arī uz budžeta deficīta rēķina veiktu ekonomikas sildīšanas pasākumus, iedzīvotājiem un pašmāju uzņēmumiem faktiski atņemti pēdējie resursi.Cik bieži mūsu labējās valdības un darbam ar Latviju nozīmētie Eiropas Komisijas pārstāvji nu jau aizvadītā gada laikā ir atcerējušies, ka 2010. gads bijis sociālās atstumtības un nabadzības izskaušanas gads? Cik reizes nepieciešamību novērst vispārēju Latvijas iedzīvotāju nabadzību sarunās ar starptautiskajiem aizdevējiem izmantojuši Latvijas valdības pārstāvji? Vai varbūt kāds Latvijas varas gaiteņos sajaucis šī gada nozīmi un labējiem politiķiem to iztulkojis kā sociāli atstumto un nabadzīgo izskaušanas gadu?Ivars Jakovelspolitikas zinātnes maģistrspolitisko partiju apvienības „Saskaņas Centrs”sociāldemokrātiskās partijas „Saskaņa”Jelgavas organizācijas priekšsēdētāja vietniekshttp://ivarsjakovels.blogspot.com/

Pievieno komentāru

Komentāri 23

Jurka

Jakovļevs nobanots, labākajās Ziemeļkorejas un Baltkrievijas tradīcijās.

pirms 8 gadiem, 2011.01.19 21:20

Pleasure Machine IWAR v 2.0

Olas no rītiem, jo stingrākas, jo labākas.

pirms 8 gadiem, 2011.01.14 09:39

Supermena sievas kreisā ola

Izskatās, ka te visus komentārus sarakstījuši divi cilvēki.
Nu super, uz priekšu, roģina. :))
Visi tie, kas man mēģina uzspiest krievu valodu un tēlo, ka nemāk runāt latviski, pēc minūtes māk jau kaut ko latviski nobubināt. Tā lūk ir īstā saskaņa! ;)

pirms 8 gadiem, 2011.01.13 13:25

darbaļaudis un darba ņemēji

Ivar, keep your dick hard!

pirms 8 gadiem, 2011.01.10 13:53

Влади́мир

Vladimirs Uļjanovs, biežāk pazīstams kā Ļeņins (krievu: Влади́мир Ильи́ч Улья́нов, Ле́нин, dzimis 1870. gada 10. aprīlī (22. aprīlī pēc jaunā stila) Simbirskā, miris 1924. gada 21. janvārī Gorkos pie Maskavas) bija Krievijas revolucionārs, boļševiku partijas līderis, pirmais PSRS vadītājs un ļeņinisma ideoloģijas dibinātājs. Tiek uzskatīts par vienu no XX gadsimta ietekmīgākajiem politiķiem.

Satura rādītājs
1 Darbība līdz Oktobra revolūcijai
2 Pēc Oktobra revolūcijas
3 Pēc nāves
4 Galvenās Ļeņina idejas


Darbība līdz Oktobra revolūcijas
Dzimis Krievijas vidienes provinces pilsētā - Simbirskā (mūsdienu Uļjanovskā) skolu inspektora ģimenē.

1887. gadā Uļjanovu izslēdza no Kazaņas universitātes radikālo uzskatu dēļ. Tajā pašā gadā viņa brāli Aleksandru Uļjanovu sodīja ar nāvi par atentātu pret caru Aleksandru III. Ļeņins turpināja mācības pašmācības ceļā un 1881. gadā ieguva jurista licenci.

Strādājot kā jurists Sanktpēterburgā, viņš iepazinās ar Kārļa Marksa un Frīdriha Engelsa darbiem. Tā kā marksisms bija Krievijā aizliegts, drīz vien Ļeņinu apcietināja un ieslodzīja cietumā uz gadu, bet pēc tam izsūtīja uz Sibīriju.

1898. gada jūlijā Sibīrijā Ļeņins apprecēja revolucionāri Nadeždu Krupskaju. 1899. gadā tika publicēts viņa darbs Kapitālisma attīstība Krievijā. 1900. gadā Ļeņinam tika ļauts atgriezties no Sibīrijas.

Tūlīt pēc tam Ļeņins izceļoja uz Eiropu, kur viņš sāka organizēt marksistu laikraksta Iskra izdošanu un kļuva par vienu no vadošajiem Krievijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas (KSDSP) biedriem.

1903. gadā, pēc Ļeņina disputa ar citu ievērojamu KSDSP biedru Jūliju Martovu, partija sašķēlās divās frakcijās - radikālajā (boļševikos (lieliniekos)) un mērenajā (meņševikos (maziniekos)).

1907. gadā Ļeņins pārcēlās uz Somiju, jo politiskais režīms Somijas liekņazistē bija liberālāks nekā pārējā Krievijā. Ļeņins ceļoja arī pa Eiropu, apmeklējot daudzus sociālistu pasākumus, dažādos laika periodos uzturoties Londonā, Parīzē un, 1. Pasaules kara laikā, Ženēvā. Sākoties karam, pamazām sabruka Otrā internacionāle, jo daudzas Eiropas sociālistu partijas atbalstīja savu valstu valdības kara jautājumā. Ļeņina boļševiki bija viena no nedaudzajām grupām, kas stingri uzstājās no šķiriskajām, nevis nacionālajām pozīcijām.

Pēc cara Nikolaja II gāšanas Februāra revolūcijā, Ļeņins atgriezās no Ženēvas Krievijā. Vēsturnieki uzskata par ļoti ticamu, ka šo Ļeņina soli finansiāli atbalstīja Vācijas valdība, lai novājinātu savu pretinieku - Krieviju. Viņš kļuva par boļševiku līderi un publicēja savas Aprīļa tēzes, kurās runā par Kerenska pagaidu valdības kļūdām un izvirza mērķi gāzt šo valdību un nodibināt proletariāta diktatūru.

1917. gada jūlijā Ļeņinu apsūdzēja sadarbībā ar vāciešiem un viņš bija spiests slēpties Somijā.

Pēc Oktobra revolūcijas
1917. gada oktobrī boļševiki ar Ļeņinu un Trocki priekšgalā izdarīja apvērsumu un pārņēma varu Krievijā (skat. Oktobra revolūcija).

1917. gada 8. novembrī Ļeņins kļuva par Tautas Komisāru padomes priekšsēdētāju (premjerministru). 1918. gada 3. martā tika noslēgts separāts Brestļitovskas miera līgums starp Krieviju un Vāciju. Krievija izstājas no 1.pasaules kara, tomēr zaudēja ievērojamas teritorijas (mūsdienu Baltijas valstis, Baltkrieviju, Ukrainu). Ļeņins padzina demokrātiski ievēlēto Satversmes sapulci, kurā boļševiki bija mazākumā, un aizliedza citas politiskās partijas. 1918. gada 30. augustā esere Fanija Kaplāne veica atentātu pret Ļeņinu, ievainojot to.

Krievijas Pilsoņu kara laikā Ļeņins ieviesa kara komunismu. Pēc kara beigām, mēģinot glābt ekonomiku, tika ieviesta Jaunā ekonomiskā politika (neps), kas atļāva ierobežotu privātu uzņēmējdarbību.

Saasinoties veselības problēmām, 1922. gada maijā Ļeņins tika paralizēts. Pēc sirdslēkmes 1923. gada martā viņš zaudēja jebkādas kustības un runas spējas. Ļeņina ceturtā sirdstrieka 1924. gada janvārī izrādījās nāvējoša.

Pēc nāves
Ļeņins pēc savas nāves tika iebalzamēts un viņa mūmiju ievietoja mauzolejā Maskavas centrālajā laukumā (Sarkanajā laukumā). Ļeņina mauzolejs kļuva par PSRS centrālo tribīni, no kuras svētkos un citos svinīgos gadījumos valsts amatpersonas sveica iedzīvotājus. Pēc 1991. gada ar dažādu intensitāti noritējušas diskusijas par iespēju Ļeņina ķermeni apbedīt.

Jau tūlīt pēc Ļeņina nāves, izveidojās Ļeņina personības kults. Daudzas pilsētas, rūpnīcas utt. nosauca Ļeņina vārdā. PSRS laikā gandrīz katrā kaut cik ievērojamā pilsētā centrālā iela bija nosaukta Ļeņina vārdā, bet pilsētas centrā bija Ļeņina piemineklis.

Galvenās Ļeņina idejas
Komunistiskajai partijai nav jāgaida Marksa paredzējumu piepildīšanās, bet aktīvi jādarbojas kapitālisma iznīcināšanā. Partijai jābūt disciplinētai un stingri vadāmai.
Kapitālisms ir iegājis savā pēdējā stadijā - imperiālismā. Tā kā imperiālistiskās varas jau ir sadalījušas pasauli, kari ir neizbēgami, kamēr eksistē kapitālisms.
Revolūcija nenotiks visā pasaulē vienlaicīgi, bet gan imperiālisma visvājākajā posmā (Krievijā). Pēc tam darbaļaužu vara palīdzēs citu valstu strādniekiem atbrīvoties no kapitālisma.
Pēc kapitālisma nav iespējama tūlītēja pāreja uz komunismu, būs pārejas posms - sociālisms.
Nav tādas vispārcilvēciskās morāles, morāle vienmēr ir šķiriska.
Taktikā varas sagrābšanai visbūtiskākais ir sagrābt komunikāciju infrastruktūru - pastu, telegrāfu, tiltus.

pirms 8 gadiem, 2011.01.09 15:27

Čibrix

Ivars pasūdzēsies pirmdien, šodien cenzoriem brīvdiena!

pirms 8 gadiem, 2011.01.09 13:57

Furgons

Ivars pēc vēlēšanām galīgi kluss palicis- kātreiz aizrautīgi komentēja absolūti visu, no ceļu noteikumiem līdz kulinārijas kursiem. Tagad pārraksta citu rakstus.

pirms 8 gadiem, 2011.01.09 10:31

Ivars Jakovļevs

A ja nu Ivars dzied tagad katoļu korī :Kur tu teci, kur tu teci , gailīti mans???

pirms 8 gadiem, 2011.01.08 22:14

Ivars Jakovļevs

Bano mani Stundiņš ārā , bano.
.......................... Ivars ir kā svētā govs, kurš pienu nedod, bet mauro par visādām nelaimēm, kuras novērst var tikai krievvalodīgo pareizā partija.

Vperjot, za ģjelo parķiji! Naše djelo pravoje, mi pobeģim!

pirms 8 gadiem, 2011.01.08 15:13

Čibrix

Atkal Jakovļevu izbanoja, laikam Ivariņš pasteidzās pasūdzēties, ak nabadziņš- cīņa ar buržuāzijas mēri nav viegla!

pirms 8 gadiem, 2011.01.07 20:35

беглец

Гусинский, Березовский, Невзлин, Ходорковский, Гайдамак... Среди всей этой теплой еврейской кампании только Михаилу Борисовичу (Ходорковскому) не повезло. Сидит.
Остальные, ограбив Россию на миллиарды, рванули кто куда, предпочитая всё же в подавляющем большинстве "Израиль". Недавно к этой группе беглецов примкнул Семён Вайншток, бывший глава российской компании "Транснефть".
Буквально на днях известный юрист и миноритарный держатель акций "Транснефти" Алексей Навальный, основываясь на документах Счетной палаты РФ, обвинил его в хищении не менее пяти миллиардов долларов. Деньги украдены из бюджета России.
17 ноября г-н Навальный опубликовал в своем блоге сообщение, адресованное "израильтянам": "Товарищи евреи! В вашу страну инвестируют ворованные деньги. Украденное бабло не принесет счастья. Надо найти способ привлечь жуликов к ответственности. Подумайте, как можно задействовать местных политиков, СМИ и правоохранителей".
Между прочим, бандитский капитал в "Израиле" тоже не приветствуется. Местные олигархи устроили настоящую обструкцию Гусинскому, Невзлину, не говоря о Гайдамаке, так, что Гусинский собирался возвратиться в Россию, но страх быть арестованным, удерживает его от этого. Вынужден пресмыкаться. В приличные дома даже с большими деньгами не пускают...

pirms 8 gadiem, 2011.01.02 21:07

aņuks

Vientuļa apkopēja paliek stāvoklī. Kolēģes viņai jautā:
- Un kas ir gaidāmā bērniņa tēvs?

- Jūs tiešām domājat, ka, mazgājot grīdu, es visu laiku atskatos?

pirms 8 gadiem, 2011.01.02 16:19

ожирения

путь к тучности начинается в младенчестве. Согласно научным данным, излишками веса страдали около трети американских детей 2001 года рождения в возрасте 9 месяцев и 34% двухлеток.

Об этом писал на этой неделе научно-популярный сайт LiveScience.

Данное исследование – первая научная работа, в которой уделено внимание проблемам ожирения у детей самого младшего возраста, говорит руководитель группы социологов профессор Брайан Мосс.

Согласно статистике Центра по контролю и профилактике заболеваний (CDC) количество тучных детей выросло за последние три десятилетия втрое: в 2008 году 19,6% школьников в возрасте от 6 до 11 лет страдали ожирением.

Новые данные свидетельствуют о том, что младенцы, стремительно набирающие вес в первые шесть месяцев жизни, рискуют столкнуться с этой проблемой уже к 3 годам.

Предотвратить опасность ожирения у детей можно с помощью грудного вскармливания, считает профессор Дэвид МакКормик из Университета Техаса. При этом он подчеркивает, что кормить детей надо только грудью, не комбинируя этот метод с кормлением из бутылочки. В более позднем возрасте профессор рекомендует давать детям фрукты вместо фруктового сока, чтобы их организм получал достаточное количество клетчатки.

pirms 8 gadiem, 2011.01.02 15:46

Marinēts mārrutks

Interesanti, kāpēc "nodīrāt āzi" nāk tieši uz Ivara blogu?
Varbūt Štovētajam ir kāda ideja?

pirms 8 gadiem, 2010.12.30 11:01

to Štovēts Kāposts

Jelgavas nodaļa Tevi gaida. Mums vajag spēcīgus vīrus ar savu stāju.
Ne tādus, kas tikai vemt un sūdzēties māk!

pirms 8 gadiem, 2010.12.30 00:15

Dollija

Atkal klonēts raksts
http://www.bauskasdzive.lv/blog/IvarsJakovels/article.html?post_id=17855&offset=0

pirms 8 gadiem, 2010.12.29 23:00

Štovēts Kāposts

Savukārt jocīgi ir tas, ka daži šajā portālā ienāk tikai izvemties, it kā savas tualetes poda vāku pacelt par smagu būtu.
Vēl jocīgāk ir tas, ka šeit nāk tādi, kam šis portāls pilnīgi un galīgi riebjas. Tad nu bazūnē, cik šeit viss ir slikti, neprofesionāli, ar cenzūru utt. Bet paši tikai virina portālu kā arodmeitenes kājas un vemj.
Laimīgu jauno gadu.

pirms 8 gadiem, 2010.12.29 22:07

Lietotāju raksti