Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nevirtuālā atkratīšanās

Mūsu priekšstāvjiem atkal uznākusi vēlme imitēt aktīvu darbošanos. Šoreiz - cīņā pret anonīmu gānīšanos virtuālajā tīmeklī.

Vai nu tas noticis tādēļ, ka kungiem apnicis gadiem ilgi lasīt internetā pret pašiem vērstu nezināmu tautiešu nepatikas izvirdumu, vai citu iemeslu dēļ, bet mērķis ir skaidrs - izskaust masveidīgo jēlību «mētāšanu» un «izgaismot» tos brašuļus, kuru komentāru leksika nesniedzas tālāk par kanalizācijas rensteli un nodzērušos rupekļu žargonu anatomiskajiem terminiem.Pasprukusi pat ideja pielīdzināt virtuālo vidi «pārējiem» medijiem, vistas aklumā nesaskatot, ka internetam ir savas īpatnības, ieskaitot tūlītēju atgriezenisko saiti. Savukārt interneta lapu uzturētājiem, kā smejies, būšot jāatbild par to apmeklētāju izpausmēm. Tikpat labi varētu sākt kārt pie zvana kapsētu uzturētājus, vainojot tos pārmēru augstos mirstības rādītājos, bet Irākas valdībai būtu laiks sabāzt pa tiesām ieroču un tanku ražotājus par «karu izraisīšanu»!Pie viena deputāti varētu paskaidrot arī, kādēļ likumdošana jau kuro gadu pavērsta tā, ka tiesībsargājošās iestādes ir bezspēcīgas pret interneta «kanalizatoriem». Kā liecina virkne precedentu, ja vien lieta nonāk līdz iesnieguma rakstīšanai, cietušais kļūst par ākstu, kas staigā no vienas iestādes uz otru (par vēl kādu gadījumu iz dzīves varat izlasīt šeit ), lai arī tehniski noskaidrot «virtuālo huligānu» nav nekādu problēmu. Būtu tik attiecīgajām iestādēm vajadzīgās pilnvaras. Pāris paraugprāvu, un mutes bajāru galviņas ātri vien kļūtu vēsākas!Tā paša greizuma politika tiek bez problēmām īstenota arī platībmaksājumu jomā lauksaimniekiem - ja kāda zemnieka īpašumā svils pērnā zāle, no Eiropas naudiņas viņam redzēt vien nožēlojamus grašus! Un tas jau nekas, ka neba pats zemnieks ar šķiltavām skrēja kūlu svilināt, bet tā vietā par sarkanā gaiļa dziesmu parūpējās kāds izsmēķa nometējs. Neuzcēli ap saimniecību augstu žogu! Nenorīkoji privāto armiju sargāt savu teritoriju, lai blandoņas nevarētu iemest «benčikus»? Vaino sevi! Kāds ļaunprātis izgāzīs miskasti pie svešiem vārtiem? Ko tur daudz skaidroties - īpašniek, maksā ragā!! «Vainīgais» atrasts, un arī naudiņa nāk...Tā nu esam tieši tur, kur esam - lamājieties uz velna paraušanu, ja vien nerunājat pretī pastāvošajai varai un neaicināt uz etnisko vai rasu tīrīšanu! Bet kundziņu nodoms uzkraut atbildību interneta medijiem šajā gadījumā vērtējams ne savādāk, kā prasta atkratīšanās no atbildības par sava darba brāķi.

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti