Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No pneimobiļu sacensībām Tehniskās fakultātes komanda atgriežas gandarīti (FOTO) 2

No 4. līdz 6. maijam Egerā, Ungārijā, notika 10. pneimobiļu sacensības, ko rīkoja “Aventics” rūpnīca un kurās piedalījās vairāk nekā 50 studentu komandu no visas Eiropas ar pašu izdomātiem un uzbūvētiem pneimobiļiem – vieglas konstrukcijas automašīnām, ko uz priekšu virza saspiests gaiss.

LLU Tehnisko fakultāti sacensībās pārstāvēja divas komandas. Viena no tām ar pasniedzēju iesaistīšanos bija tehniski pilnveidojusi un pielāgojusi jaunajām prasībām iepriekšējā gadā uzbūvēto pneimobili (sacensībās – 8. numurs), bet otra – divu mēnešu laikā uzbūvēja pavisam jaunu pneimobili ar iepriekš neredzētu motora risinājumu (7. numurs). Abu mašīnu galvenais inženieris bija LLU vieslektors un doktorantūras students Mārtiņš Ziemelis, kurš ne tikai iesaistīja un apmācīja jaunos studentus, bet arī meklēja finansējumu mašīnu būvēšanai un dalībai sacensībās.

Komandas viena otrai palīdzēja ne tikai mašīnu būvēšanas laikā, bet arī sacensībās. Liels paldies LLU TF mācībspēkiem Dainim Berjozam, Vilnim Pīram un Jānim Lāceklim-Bertmanim, kā arī visiem pārējiem padomdevējiem. Esam lepni par saviem studentiem, kas pierādīja savas inženieru un komandas spēlētāju prasmes, – Kārli Uzkuru, Mārtiņu Jansonu, Rūdolfu Lejnieku, Ģirtu Grasmani, Justīni Zavjalovu, Krišjāni Galiņu un Baibu Ziemeli. Paldies visiem, kas ziedoja naudu un palīdzēja ar detaļām, lai mēs varētu piedalīties sacensībās!

Lai gan no malas daudziem šķiet, ka tās nav īstas sacensību mašīnas un sacensība starp komandām nav pa īstam, jāatzīmē, ka liela daļa pneimobiļu tā arī līdz īstai sacensībai netika, lai gan bija kvalificējušies, un daudzi arī nepabeidza sacīksti tehnisku iemeslu vai avāriju dēļ. Komandu rezultātus noteica ne tikai mašīnu tehniskie risinājumi, bet arī pilotu drosme un izveicība trasē. Kopumā abas “PneumoAutoTF” komandas uzrādīja labus rezultātus, jo abi pneimobiļi kvalificējās visām trim sacensību disciplīnām un pēc rezultātiem ierindojās pie labākajiem 40 procentiem komandu. Kaut gan īsi pirms pirmā kvalifikācijas brauciena konstatējām, ka ir sabojāta jaunā pneimobiļa pneimatiskā sistēma, defektu izdevās novērst, un abas komandas godam izturēja sacensību un finišēja visās disciplīnās. Uz citu pneimobiļu fona “PneumoAutoTF” izcēlās ar vienotu stilu un dizainu, kurš veidots kā pirmajām F1 sacīkšu mašīnām un ieturēts Latvijas karoga krāsās, bet komandas biedri bija ģērbušies vienādos kombinezonos.

Distances brauciena disciplīnā “PneumoAutoTF” komandas ieguva 15. (lielā mašīna ar 7. numuru) un 16. (mazā mašīna ar 8. numuru) vietu, nobraucot attiecīgi 2,4 un 2,3 kilometrus. No 40 pneimobiļiem, kas bija kvalificējušies šai disciplīnai, labāko rezultātu ieguva mūsu draugi no Rīgas Tehniskās universitātes, 29 minūtēs nobraucot 7,4 kilometrus. Pagājušajā gadā “PneumoAutoTF” šajā disciplīnā nobrauca 3,7 kilometrus un ierindojās 16. vietā.

Veiklības braucienā abas komandas kvalificējās pusfinālam (mazā mašīna iekļuva 9. vietā, lielā – 13. vietā), bet tikai mazā mašīna uzrādīja pietiekamus rezultātus, lai tiktu finālā, kur ieguva 5. vietu 41 pneimobiļa konkurencē. Pateicoties šim rezultātam, mūsu mācībspēki varēja piedalīties Pasniedzēju kausā, kur konkurencē ar citiem pasniedzējiem bija jānobrauc divi apļi tā, lai apļu laiks būtu maksimāli vienāds. Asociētais profesors Vilnis Pīrs šajā disciplīnā ieguva 1. vietu un kausu.

Ātruma sacensībās (dragreisā) piedalījās 39 komandas, un ātrāko laiku uzrādīja Rīgas Tehniskās universitātes komanda “BEST-Riga” (23,32 sekundes), uzstādot jaunu ātruma rekordu – 51,92 kilometri stundā. Mazā “PneumoAutoTF” mašīna no labākā rezultāta atpalika tikai trīs sekundes un ierindojās 8. vietā pēc laika, bet lielā palika 14. vietā. Bezbailīgais mazā “PneumoAutoTF” pilots sasniedza 41,31 kilometra stundā lielu ātrumu, kamēr masīvākais lielais pneimobilis – 36,12 kilometru stundā lielu ātrumu.

“PneumoAutoTF” komandu dalībnieki ir gandarīti, ka atgriezušies mājās bez ievērojamām traumām un veseliem pneimobiļiem, kas ļaus sacensības turpināt nākamajā gadā. Ir gūtas vairākas mācības par komandas darbu un pausta apņemšanās nākamajā gadā vairāk laika veltīt mašīnu testēšanai un pilotu apmācībai. Mēs arī ceram uz lielāku studentu aizraušanos ar interesantiem projektiem ārpus obligātās mācību vielas un lielāku atbildību par savu lomu kopējā projektā. Liels paldies Jelgavas pilsētai, Ozolnieku novadam un vietējiem uzņēmējiem par atbalstu! Sekojiet mums www.facebook.com/pneumoautotf/!


Baiba un Mārtiņš Ziemeļi

Foto: no komandu albuma

Pievieno komentāru

Komentāri 2

es

Tādu cilvēkus, kā Mārtiņu, grūti atrast! Visu cieņu!

Nākošgad atkal?!

pirms 2 gadiem, 2017.05.25 11:31

21x21

Pneimobiļus ražo,bet ko darīt ar 60-to gadu pulksteni pie TF ēkas???Nu negrib tas vecais grausts rādīt laiku,vai arī ik pa brīžam apstājas!!!Bet tas taču ir TF logo!!Pēc tā var spriest -kādus tur ražo speciālistus!!!

pirms 2 gadiem, 2017.06.01 11:49

Lietotāju raksti