Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No Vasarsvētkiem līdz Jāņiem 1

Krāsainais, smaržīgais, gaišākais, cerību un sapņu pārpilnais brīdis gadā. Atvadu, solījumu, pēc vīstošiem bērziem smaržojošu saldu skumju minūtes un stundām ieilgušas klusēšanas zem zvaigžņotām debesīm līdz rītausmai debesu pamalē. Par ātru tā nāk šajās naktīs, par ātru...

Negaidīti steidzīgi aizskrien arī dienas no pēdējā zvana līdz izlaiduma skolas valsim. Kas paliek no tā visai turpmākajai dzīvei? Vai ir vērts saglabāt šīs izjūtas un, laiku pa laikam satiekoties ar bērnības un jaunības draugiem, atkal likt sirdij sist straujāk un smiekliem skanēt tik bezbēdīgi kā tajās tālajās vasarās?Katrs no mums kādreiz ir stāvējis ezera vai upes krastā, metot akmentiņu ūdenī un vērojot, kā ap grimstošo akmeni veidojas viens aplis, tad tālāk vēl viens un vēl... Manā jaunībā šis pirmā apļa veidotājs bija mans pedagoģiskās skolas kursa audzinātājs Staņislavs Rasnačs – matemātiķis - , kura audzināmo vidū turpmākajā dzīvē bija ne tikai izcili matemātiķi, bet vismaz pieci, seši rakstnieki.Četrus gadus šo skaisto mēnesi no meijotiem Vasarsvētkiem līdz Jāņuguns apspīdētiem Svētes krastiem mēs pavadījām kopā, aizvien ieklausīdamies skolotāja teiktajā: «Satiecieties! Sviniet kopā! Ja jūs to nedarīsiet skolas laikā, tad arī dzīvē jūs viens otru nemeklēsiet! Lai kāda būs jūsu dzīve, darbs, ģimene, tas, ko jūs saņemsiet, tiekoties ar saviem skolas biedriem, nebūs salīdzināms ne ar ko!»Notika tā, ka vairāki no šī kursa beidzējiem kopā turpinājām mācīties Universitātes filologos. Par dzīves patiesību pieņemto «satikšanās augsto nepieciešamību» kā nākošo apli gludajā ūdens līmenī , gan studējot, gan nu jau daudzus gadus pēc tam gaidām līdz ar katru jaunu ābeļu ziedēšanas laiku.Ja es varētu uzdāvināt šī gada skolas beidzējam kaut daļu no tā prieka, mīlestības, cieņas, lepnuma par saviem draugiem, ko mēs katrs saņēmām sestdien, atkal tiekoties – nu jau četrdesmit devītajā pavasarī pēc universitātes beigšanas – tad tas varētu būt zināms mantojums arī no mana kādreizējā skolotāja Rasnača, vēl viens aplis Svētes vai Lielupes gludajā ūdens  līmeni. Tik gaišas un īsas būs šīs eksāmenu laika naktis! Tik garas un smaržīgas būs dienas! Pamaniet vēlreiz viens otru un centieties palikt kopā uz mūžu arī pēc pēdējā zvana un skolas atvadu sveiciena! Jo visu, kas ar jums notiks tālāk, PATIESĪBĀ TIKAI SAVĒJIE SAPRATĪS!

Pievieno komentāru

Komentāri 1

viena no ...

Pieneņu ziedā sveicienu sienu ,
Iedodu vējam,lai aizpūš Tev ... Jauks Tavs vēlējums skolu beidzējiem !

pirms 9 gadiem, 2010.05.25 21:39

Lietotāju raksti