Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noslēdzies iniciatīvas “Nacionālo dārgumu jaunatklāšana” otrais posms (FOTO)

Latvijas valsts simtgades svinību programmā iekļautās Jelgavas pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novada jauniešu iniciatīvas “Nacionālo dārgumu jaunatklāšana’’ otrā posma noslēgums nesis negaidītu rezultātu.

Otrajā iniciatīvas posmā līdz ar jaunā mācību gada sākumu skolēni tika aicināti apmeklēt ne tikai 20 iniciatīvā iekļautos nacionālos dārgumus, bet arī pieteikt un apmeklēt lokālos dārgumus Jelgavas pilsētā, Jelgavas un Ozolnieku novadā. Mācību gada laikā klašu kolektīvi pieteica gandrīz 800 lokālos dārgumu un veica vairāk nekā 6000 uzdevumu. Līdz ar to otrajā iniciatīvas gadā uzsvars tika likts uz lokālajiem dārgumiem. Kopumā iniciatīvas portālā reģistrējušās 241 klase no 22 izglītības iestādēm Jelgavā, Jelgavas un Ozolnieku novadā. Šajā iniciatīvā aktīvākās klases tiek apbalvotas ar lokāliem piedzīvojumiem, ko palīdz nodrošināt minētās pašvaldības. Iniciatīvas otrajā norises gadā, pateicoties vērā ņemamajiem rezultātiem, tika lemts apbalvot divas aktīvākās klases katrā klašu grupā, nevis vienu.

Jelgavā 1.–4. klašu grupā jeb mazajā līgā visvairāk punktu ieguvusi Jelgavas 4. vidusskolas 4.b klase, kas kopumā apmeklējusi 331 no iniciatīvā iekļautajiem lokālajiem dārgumiem. Līdzvērtīgi rezultāti arī Jelgavas 3. sākumskolas 1.a klasei, kas izcēlās ne tikai ar apmeklēto objektu skaitu, bet viennozīmīgi iesaistīja procentuāli visvairāk skolēnu no savas klases visu objektu apmeklējumā. Vidējajā līgā jeb 5.–9. klašu grupā visaktīvākā bija 9.c no Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolas, kura ne tikai ieguva visvairāk punktu savā klašu grupā, bet šī posma kopvērtējumā. Klases kolektīvs uzteicams, jo paspējis apmeklēt 637 objektus. Spēcīgi konkurenti bija arī 7.a klase no Valsts ģimnāzijas, kas apmeklēja 416 objektus. Lielajā līgā nemainīgi aktīvākie ir Jelgavas Tehnikuma audzēkņi. Šogad triumfēja 210. grupa, kurai uz papēžiem mina 208. grupa.

Jelgavas novadā mazajā un vidējā līgā visaktīvākās klases ir no Kalnciema vidusskolas. Mazajā līgā, jaunatklājot 93 objektus, līderos ierindojās 1. klase, bet ar 80 objektiem – 3. klase. Vidējā līgā 293 objektus apmeklējusi 7. klase, bet šajā grupā ļoti aktīvi darbojusies arī 6. klase. Savukārt lielajā līgā uzvarējusi Vircavas vidusskolas 10. klase.

Ozolnieku novadā mazajā līgā visaktīvākā ir bijusi Garozas pamatskolas 4. klase, bet vidējā līgā 7.b no Ozolnieku vidusskolas, apmeklējot 246 objektus. Šī klase ļoti aktīvi iesaistījusies visās iniciatīvas rīkotajās aktivitātēs. Piemēram, šī gada pavasarī kolektīvs iesaistījās iniciatīvas video rullīša filmēšanā. Vidējās līgas otrajā vietā – Teteles pamatskolas 7.b klase. Lielajā līgā visaktīvākie bija Ozolnieku vidusskolas 12. a un b klase. Balva pienāksies arī interešu grupai – Salgales pamatskolas skolotāju kolektīvam, kurš iesniedzis piedzīvojuma dienasgrāmatu.

Aktīvākās klases un interešu grupas tiks apbalvotas, uzsākot nākamo mācību gadu. Izņēmums ir izlaiduma gada klases, kuras tiks apbalvotas izlaidumos.

Nacionālo dārgumu jaunatklāšanas procesa noslēgumā skolēni pasniegs dāvanu Latvijai – laika kapsulu, kurā būs laba vēlējumi valstij un dokumenti par iniciatīvas norisi. Šī laika kapsula, kas tiks dāvāta Valsts prezidentam 2018. gadā, būs dāvana Latvijai nākotnē, ar vēlējumu to atvērt valsts 150. dzimšanas dienā, tādējādi ikviens iniciatīvā iesaistītais kļūs ne tikai par nākotnes, bet arī vēstures vēstnesi. Šobrīd laika kapsulai sagatavoti vairāk nekā 6000 attēlu no jaunatklāšanas procesa un 150 vēlējumu Latvijai.

Otrajā posmā klašu kolektīvi izmantoja iespēju iepazīt nacionālās un lokālās nozīmes objektus un veikt tajos iekļautos uzdevumus, vienlaikus sacenšoties par balvām. Iniciatīvā iespējams iesaistīties jebkurā laikā līdz 2018. gada maijam.

Latvijas valsts simtgades svinības notiks no 2017. līdz 2021. gadam. To galvenais vēstījums ir “Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. Skolu jaunatnes iniciatīva “Nacionālo dārgumu jaunatklāšana” ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību norisēm.


Elīna Miķelsone, iniciatīvas “Nacionālo dārgumu jaunatklāšana” vadītāja

Foto: no klašu albuma

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti