Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

OLAINES BĒRNS – BĒRNUDĀRZĀ

Mūsdienās arvien vairāk izjūtam vajadzību pēc bērnu audzināšanas vietām pirmskolas izglītības iestādēs. Vecāki un vecvecāki daudz strādā, lai nodrošinātu savas ģimenes uzturēšanu. Retās ģimenēs vīrieši var nopelnīt tik daudz , lai māte ar bērniem varētu nodarboties mājās, nestrādājot algotu darbu līdz 3 gadu vecumam. Arī valsts pabalsti un pašvaldības palīdzība nespēj kompensēt pieaugušo dzīves dārdzību.

90. gados valdība uzskatīja, ka bērnudārzi ir ekskluzīvs pašvaldības pakalpojums, un pienāca brīdis, kad pedagogu algas atteica piešķirt no valsts budžeta.Sākoties privatizācijai un ņemot vērā bērnu skaitu, kā arī iespējamos līdzekļus bērnudārzu uzturēšanai, katra pašvaldība rīkojās pēc saviem ieskatiem bērnudārzu saglabāšanas jautājuma.Mūsu Olainē uz 13000 iedzīvotāju bija 6 bērnudārzi. Pateicoties Olaines demokrātu tālredzībai, kuri ir vadošā frakcija pilsētas domē Latvijas neatkarības 16 gadus, ir saglabātas pašvaldības īpašumā 5 iestādes. No tām 3 iestādes ir tagadējās pirmsskolas izglītības iestādes. Ieskaitot 2005. gadā dzimušos 641 bērnu, vietas iestādēs esam nodrošinājuši 600 bērniem. Vienā iestādē tika izvietota 1. vidusskolas sākumskola, lai bērniem nebūtu jāmācās 2 maiņās. Vienā iestādē izveidojām veselības centra stacionāru.Sakarā ar pārmaiņām valsts politikā un pilsētas attīstībā, lai nodrošinātu bērnus ar kvalitatīvu pirmskolas audzināšanu un sekmīgu sagatavošanu skolai, esam ieguldījuši pašvaldības līdzekļus papildu grupu telpu izveidošanā.Pagājušajā mācību gadā izveidojām papildu grupu 15 bērniem specializētajā pirmskolas izglītības iestādē „Ābelīte”, kurā ir uzbūvēts baseins un kuru var izmantot arī pārējie pirmsskolas vecuma bērni.Sākumskolas skolēni nākošajā mācību gadā pāries mācīties uz jauno 1. vidusskolas piebūvi, kurā tiek paredzēta arī viena bērnu sagatavošanas klase 24 nākamajiem skolēniem.Atbrīvotajās sākumskolas telpās organizējam rekonstrukciju atbilstoši mūsdienu prasībām, ieguldot no budžeta aptuveni 100000 latu. Šajās telpās atjaunosim bērnudārza funkcijas un nodrošināsim ar vietām OPII „Zīle” uzskaitē esošos bērnus. Olaines pilsētas dome atbalsta arī privāto pirmskolas izglītības iestādi „Saulīte”, iznomājot telpas bijušajā bērnudārzā uz samazinātā stacionāra rēķina. Šogad tur tiek aprūpēti 40 bērni, par kuru uzturēšanu dome sedz 50% no izmaksām. Jāatzīmē, ka bērnu vecāki atzinīgi novērtē pirmskolas iestāžu darbinieku ieguldītās rūpes, mīlestību un zināšanas bērnu vispusīgajā attīstībā un sagatavošanā skolai.

Inta Purviņa,

Olaines pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece (LSDSP)

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti