Opozīciju “noliek pie vietas” 26

Pēc pašvaldību vēlēšanām Ozolnieku novada domē pie varas ir nākusi trīs partiju koalīcija, kurā ietilpst Latvijas Reģionu apvienība, Nacionālā apvienība un Zaļā partija. Katra no tām ieguva trīs deputātu mandātus. Savukārt Zemnieku savienība, kas saņēma četrus mandātus, kā arī partija “Vienotība” un sociāldemokrātiskā partija “Saskaņa”, kas ieguva pa vienam mandātam, ir opozīcijā. Balsu samērs iznāk deviņi pret seši. Par “demokrātijas paraugstundu”, kurā tika parādīts, kā opozīciju nolikt pie vietas, var uzskatīt jau 16. jūnija domes sēdi, kurā tika ievēlēts domes priekšsēdētājs Dainis Liepiņš un vietnieks Guntars Akmentiņš, kā arī pastāvīgo komiteju locekļi.

Šajā sēdē pozīcijas izvirzītais domes priekšsēdētāja amata kandidāts D.Liepiņš aicināja deputātus balsot pret manu ierosinājumu, kurā es lūdzu dot vārdu programmas prezentācijai abiem domes priekšsēdētāja amata kandidātiem – gan D.Liepiņam, gan Pēterim Veļeckim. Taču pozīcijas deputāti šādas, manuprāt, svarīgas debates noraidīja. Pozīcijas lēmums nebija pamatots ne ar vienu tiesību normu. Proti, Ozolnieku domes nolikuma 63. punktā ir noteikts, ka debates var pārtraukt, ja to pieprasa divas trešdaļas deputātu. Šajā gadījumā nevis divas trešdaļas, bet gan tikai deviņi no 15 deputātiem nobalsoja debates nesākt.

Rīgas domē pirms mēra vēlēšanām divu šī amata kandidātu iztaujāšana ilga aptuveni piecas stundas. Pozīcijas deputāti neliedza iespēju opozīcijas kandidātam izteikties.

Pastāvīgo komiteju locekļu ievēlēšana Ozolniekos bija vēl vienkāršāka. Domes priekšsēdētājs D.Liepiņš pēc sava prāta nosauca komiteju locekļu kandidātus un nākamajā solī par izvirzītajiem komiteju sastāviem kopumā (nevis par katru komiteju locekļa kandidātu atsevišķi) tika balsots.

Pozīcijas deputāti nobalsoja „par” pat tad, ja kāds no kandidātiem bija atsaucis savu dalību pastāvīgajā komitejā. Pozīcija ignorēja arī likuma “Par pašvaldībām” 54. pantā noteikto proporcionalitātes principu, domes Finanšu komitejā neievēlot nevienu opozīcijas pārstāvi. Atbilstoši proporcionalitātei opozīcijai tur pienāktos divas vietas no piecām.

Kad domes priekšsēdētāja vietniekam G.Akmentiņam jautāju, kāpēc man tika atteikta iespēja strādāt Attīstības un tautsaimniecības komitejā, skaidru atbildi nesaņēmu. 

Dīvaini izvērsās arī 29. jūnija ārkārtas sēdē darba kārtībā iekļautais punkts par izmaiņām desmit pašvaldībā izveidoto komisiju sastāvā. Proti, dažas stundas pirms sēdes atsūtītais lēmumprojekts bija pārvērties par lēmumu apturēt visu esošo komisiju darbību. Lēmums tika pieņemts, ignorējot iebildumus, ka, izbeidzot visu komisiju locekļu pilnvaras, var tikt apdraudēta pašvaldības ikdienišķu funkciju izpilde. 
Saprotams, ka komisijās jāaizvieto iepriekšējā sasaukuma deputāti ar jaunievēlētajiem, bet vai bija nepieciešams nekavējoties izbeigt arī to komisiju locekļu pilnvaras, kuri bija pašvaldību darbinieki vai iedzīvotāji? Piemēram, ja vēlēsieties anulēt dzīvesvietas deklarāciju kādai personai, kura nelikumīgi deklarējusies jūsu īpašumā Ozolnieku novadā, tad šis process var ievilkties, jo attiecīgās komisijas locekļiem pilnvaras izbeigtas. Problemātiski ir ar apturēto Iepirkumu komisijas darbību. Pašlaik nevar noskaidrot uzvarētājus iepirkumos par SAC “Zemgales” ēkas siltināšanu, gājēju tilta izbūvi pāri Iecavas upei pie Garozas skolas un pašvaldības darbinieku veselības apdrošināšanu. Vai lietas izdosies nokārtot noteiktajos termiņos, var tikai minēt. Var sanākt, ka, pašvaldībai savlaicīgi neveicot iepirkumu vērtēšanu, iedzīvotājiem būs jāpārmaksā par apkuri.


Uldis Ainārs, Ozolnieku novada domes deputāts

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 26

Cēlonis

Latvijas valsts pārvaldes sistēmā ir būtiska nepilnība - par deputātiem var kļūt cilvēki, kuriem nav izpratnes par sabiedrības pārvaldes mehānismiem. Privātā sektora uzņēmuma vadīšana nav salīdzināma ar pašvaldības/valsts iestādes vadīšanu, taču to nesaprot ne šeit minētie kungi, ne 99% Latvijas pašvaldību deputāti un deputātu vietu kandidāti. Ja saprastu, tad jau šobrīd visi sēdētu augstskolas solā un vismaz formāli censtos iegūt vajadzīgās zināšanas.

pirms 8 mēnešiem, 2017.07.06 22:42

Tironis

Prieks, ka kāds vismaz uzdrošinās informēt sabiedrību par notikumiem varturu aprindās un dod iespēju izvērtēt katram pašam to kompetences līmeni, kas tur valda.

pirms 8 mēnešiem, 2017.07.07 00:06

Skolas iela 9

Uldi, tikai nevajag biedēt SAC “Zemgales” iemītniekus ar to, ka viņi pārmaksās par siltumu, jeb deputātiem jau ir lēmumprojekts par uzturēšanās maksas samazināšanu pēc siltināšanas, kura tiks veikta tikai un vienīgi par viņu pašu naudu. Neskatoties uz to, ka jau no 2014.gada desmitiem miljonu eiropas naudas gaida pieteicējus no pašvaldībām ar mērķi samazināt primārās enerģijas patēriņu, sekmējot energoefektivitātes paaugstināšanu un pašvaldību izdevumu samazināšanos par siltumapgādi un veicot ieguldījumus pašvaldību ēkās atbilstoši pašvaldību attīstības programmās noteiktajām prioritātēm. Vai kaut viens cents no šīs naudas tiks izmantots pansionāta siltināšanā? Ja Tu esi eksperts fondu administrēšanā, tad zini par cik tiek apzagti pansionāta iemītnieki, ja siltināšana notiek bez fondu atbalsta? Jā, tieši apzagti, jo nauda kas tika it kā ietupīta siltināšanai, nav nekas cits, kā labklājība un aprūpe par kuru viņi ir samaksājuši, bet nav saņēmuši. Turklāt tas nav viņu pienākums apmaksāt pansionāta siltināšanu, bet gan pašvaldības. Ja Akmentiņa un iepriekšējā sasaukuma deputātu sirdsapziņai tas ir pieņemami, tad kā ir ar Tavējo?

pirms 8 mēnešiem, 2017.07.07 02:22

ESA

ieinteresētās personas.. jo par zagļiem, kamēr nav pierādīts saukt nedrīksti, kas sēdēja domē pēdējos daudzus gadus, sākot jau no vecā Aināra laikiem, ko pierāda tas, ka jaunais Ainārs tik ātri pārmeta kažoku vecā saimnieka labā, liecina tikai to, ka šādi lēmumi ir jāpieņem ātri un bez kavēšanās!

pirms 8 mēnešiem, 2017.07.07 09:42

doma

Kāpēc netika piesaistīta fondu nauda jājautā Pošeikai un Kroģerei. Ja esi no Skolas iela 9, tad nebūs grūti noskaidrot un uzrakstīt.

pirms 8 mēnešiem, 2017.07.09 09:43

Emīls

Ja es būtu no skolas 9,tad es tai nabagmājas komendantei sadotu pa pirkstiem, ka maz neliktos.
Tie vēzīši viņai rīklē iesprūstu!
Bet nākās noraudzīties, kā deputāti pieļauj to nekaunību.

pirms 8 mēnešiem, 2017.07.09 11:03

Haha

Nu bet loģiski - Dainītis tak neļaus nevienam kukulim paslīdēt garām.................... savai kabatai :D! Visās komisijās palīdīs iekšā :D! "Malači" tie kas par viņu balsoja - uzbaudiet!
PS. Kaut tik ātrāk šie četri gadi paietu un vēlētāji redzētu, kādu kļūdu pielaiduši!
PSS. Te forumā raksta , ka Počs atlaists - tā ir taisnība? :( Vienīgais godīgais darītājs visā tai mājā...

pirms 8 mēnešiem, 2017.07.07 11:52

ESA

Tas ir tavs viedoklis, mans viedoklis, ka Počš ir nejēga un slaists!

pirms 8 mēnešiem, 2017.07.07 11:58

Goga

Ozolnieku novada domes sēde notiks 2017.gada 11. jūlijā plkst.17.00 Stadiona ielā 10, Ozolniekos.
http://www.ozolnieki.lv/parvalde/dome/domes-sedes/domes-sezu-darba-kartiba
28. Par pašvaldības izpilddirektora atbrīvošanu no amata (J.Vilciņa).

pirms 8 mēnešiem, 2017.07.07 13:59

Haha

Idiotisms. Kuru tad liks vietā gribas zināt - tik nesakiet, ka kādu Pīrsi vai vēl kādu "visu nolaiž pa burbuli"

pirms 8 mēnešiem, 2017.07.07 15:33

Gogam

Kurā krogā tiek apspriesta un lemta pašvaldības sēžu darba kārtība?
Kur ir Ozolnieku "Rīdzene"? :)

pirms 8 mēnešiem, 2017.07.07 18:50

iedzivotajs

Štruntīgie darbinieki tiek atlaisti kas normāli paši aizmuk..

pirms 8 mēnešiem, 2017.07.07 16:00

Vīlies vēlētājs

Domāju, ka Akmentiņam un zaļajiem drīzumā nāksies skaidrot saviem vēlētājiem, kas viņus pamudināja iesaistīties koalīcijā ar Liepiņu un atbalstīt ļoti apšaubāmus lēmumus un te vairs nevarēs aizbildināties ar Veļacka neizdarībām.
Laiks rādīs ko jaunā komanda ir spējīga izdarīt un protams arī atbildēt par izdarīto.
Liepiņš gan zina, kas viņam ir nepieciešams, lai veksmīgi attīstītu savu uzņēmējdarbību, izmantojot domes resursus, bet pārējie 8 pozīcijas deputāti pagaidām ir vienkārši balsojamās mašīnas bez viedokļa un mugurkaula. Bēdīgi.

pirms 8 mēnešiem, 2017.07.08 12:44

Ozolniece

Perfekti pateikts. Cerams šiem astoņiem būs dūša nostāties pret Liepiņa privātajām interesēm.

pirms 8 mēnešiem, 2017.07.10 07:52

patiesība par Ozolniekiem

Liepiņš 2 nedēļās ir izdarījis to, ko ZZS komunisti M.Ainārs un P.Veļickis nespēja 26 gadus - atlaidis šizofrēnisko galveno grāmatvedi Benitu!!! Turklāt pirmās atsauksmes no paziņām Ozolnieku domē ir, ka beidzot to vada cilvēks ar loģisku domāšanu un stingru mugurkaulu:)))))

pirms 8 mēnešiem, 2017.07.09 18:20

:-)))

Pilnīgu piekrītu, jo viņi visus šos gadus rīkojās bezkaunīgi, ir vēl palicis pēdējais sporta nama darbonis, jo man nav skaidrs kā var būt vadītājs bez izglītības un pat bez elementāra datora zināšanām, tad tiek pieņemti palīgi, kuri dara viņa vietā, tā turpināt Daini:-)))

pirms 8 mēnešiem, 2017.07.10 08:41

Aste

Viss jau būtu labi, ja daņila arī ko saprastu no e-pastiem

pirms 7 mēnešiem, 2017.07.18 09:52

Tas pats Jānis

Cāļus skaita rudenī - redzēsim, kas līdz pirmajam sniegam būs sanācis...

pirms 7 mēnešiem, 2017.07.10 16:54

Kažoks

"Demokrātija" pie mums bija visu šo laiku. Ja jau viss bija tik labi, nezin kāpēc vēlētāji BEIDZOT ir izlēmuši, ka kaut kas tomēr jāmaina. Tad arī mainīsim. Un nav ko te medu liet par vecajiem labajiem laikiem, pietiek!

pirms 7 mēnešiem, 2017.07.10 17:00

žokejs

ja vien esi īsts kažoks, tad kāpēc neko nemainīji iepriekš, kad biji deputāts un izpilddirektors? tu tak arī esi "veco labo laiku" pārpalikums.

pirms 7 mēnešiem, 2017.07.11 14:55

Žokejam

:) pamēģini kaut ko mainīt, ja tev vispār NEKO neļauj darīt. Padomā par ko tad mani izmeta no darba, ja ne par to, ka centos tur tās blaktis izdzīt:)

pirms 7 mēnešiem, 2017.07.13 15:06

Goga

Baltais pūkainais un bezgala godīgais, nevienu neuzmetušais un kažoku nenomainījušais Uldis...

pirms 7 mēnešiem, 2017.07.11 16:18

Uldis Ainārs nerulē

Beidz vienreiz sūdzēties

pirms 7 mēnešiem, 2017.07.11 20:17

Uldis Ainārs nerulē

Un sūdzies jo neielika Attīstības un tautsaimniecības komitejā. KLASIKA

pirms 7 mēnešiem, 2017.07.11 22:11

Lietotāju raksti