Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par administratīvi regulējamo cenu iesaldēšanu 4

Atklāta vēstule Latvijas valsts prezidentam V.Zatlera kungam un Ministru prezidentam I.Godmaņa kungamJelgavas Pensionāru biedrības kopsapulcē, apspriežot jautājumu par nākamās sezonas komunālo pakalpojumu cenu pieaugumu, kas saistīts ar paredzamo gāzes un elektroenerģijas tarifu kāpumu, radušās pamatotas bažas, ka pensionāru materiālais stāvoklis kļūs katastrofāls, un pensionāru tālākā eksistence būs apdraudēta.

To pamato arī mūsu veiktie pētījumi «Kā jūtas pensionārs Jelgavā», ar kuriem var iepazīties mājas lapas www.jelgava.lv NVO sadaļā.Mēs apšaubām turpmāko gāzes un elektroenerģijas cenu kāpuma pamatotību, balstītu uz iepirkuma cenu palielināšanos un attīstību, saistītu ar vienotu Eiropas politiku. Mūsuprāt, pirmkārt, būtu jāievēro samērības principi un vietējā ekonomiskā situācija.Cik pamatota var būt prasība palielināt tarifus, ja uzņēmuma peļņa mērāma daudzos miljonos latu laikā, kad visi aicināti uz taupību un jostas savilkšanu? Tātad vieniem jānodrošina peļņa un attīstība, kamēr 90% pensionāru netiek nodrošināts iztikas minimums, klaji ignorējot Satversmes 37.pantu, kas garantē aizsardzību pret nabadzību un sociālo izslēgšanu.Kā var vienpusīgi tiekties pēc vienotas Eiropas cenu politikas, tajā pat laikā nenodrošinot arī tādas paša algas un pensijas kā citās Eiropas valstīs? Vai tā ir politikas tuvredzība, nemākulība vai genocīds pret savu tautu?Cik ilgi var strādāt 14 - 16 stundas, piepelnoties vairākos darbos, lai nodrošinātu elementāro iztiku savai ģimenei (te nav runa par dažādiem padomju un valžu locekļiem un padomniekiem, kas var apvienot darbus līdz pat 10 dažādām vietām, mēneša beigās saņemot apaļas summiņas par uzņēmumu lobēšanu)?Cik ilgi pensionārs var knapināties un iztikt ar pensiju zem iztikas minimuma? Pie šādas nesamērīgas valsts politikas, kad 10% pelna miljonus, bet pārējie slīgst nabadzībā un cīnās par izdzīvošanu, ja netiks apturēts tarifu kāpums, mēs prognozējam katastrofālu pirktspējas samazināšanos, kas gala rezultātā novedīs pie ražošanas apstāšanās un bankrota. Diez vai tie 10% ar saviem miljoniem glābs Latviju! Mēs lūdzam izvērtēt situācijas nopietnību, iekams apstiprina kārtējo tarifu kāpumu. Mēs esam arī izsūtījuši iesniegumu Valsts sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai ar lūgumu pagaidām iesaldēt administratīvi regulējamās valsts un pašvaldību cenas. Aicinām arī sabiedrību iesaistīties diskusijā un izteikt viedokļus.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

bebrs

Ko var,iesaldēt,vakar Krievijas kompānijas "GAZPROM ",prezidents Millers atklāti pateica ka gāzes cena Eiropas valstu pircejiem jau tagad pieaugs, un maksās 410 $,kas bija domāta tikai uz gada beigām,bet gada beigās mēs ka patērētāji maksāsim jau 500 $,vienīgā izeja tiešām meklēt alternatīvos enerģijas iegūšanas veidus,un meklēt citus piegādātājus.

pirms 11 gadiem, 2008.06.11 17:05

s

Valdībai neizdevīgi galīgi tie vecie cilvēki,gaida to ātrāku nāvi,lai tik nav jāmaksā pat tas mazumiņš,ko tagad šie nabaga vecie cilvēki saņem.
Valdības politika skaidra-iznīdēt tādā veidā pensionārus maksājot niecīgās pensijas un valdības cerība,ka šī cilvēku daļa nomirs bada nāvē!

pirms 11 gadiem, 2008.06.11 13:51

:-/

ir vajadzīgi 15 15.maiji!
bet ar kaut kādu cenu iesaldēšanu līdzēts netiks. brīvais tirgus paliek brīvais tirgus. vienīgi jāseko lai tiešām ir brīvais...

pirms 11 gadiem, 2008.06.10 17:01

Valsts politika: vecajiem laikus jāiet pie tēviem; darbaspējīgajiem: prom uz Īriju, ievedīsim imigrantus, kas vismaz sākotnēji atbaltīs valsti, kas devusi darbu un vietu zem saules....

pirms 11 gadiem, 2008.06.09 17:25

Lietotāju raksti