Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par pozitīviem piemēriem un bomžu mekām 1

Pēc lielā trādirīža izcelšanās saistībā ar Jelgavas ilggadējo daudzdzīvokļu nama apsaimniekotāju NĪP un aizvadītās nedēļas nogales izbrauciena uz Kurzemes Šveici - Talsiem lieku reizi izkristalizējies mūžamsens un ļoti patiess secinājums - varēt var visu, ja vien ir vēlēšanās un attiecīgajai personai galva atrodas īstajā vietā.

Atgriežoties mazliet tālākā pagātnē, proti, aizvadītajā gadā - kādā līdzīgā izbraucienā uz to pašu mazpilsētu pārņēma patīkams apjukums, ieejot kādā tik pazīstamā dzīvojamā namā, jo pirmajā brīdī šķita, ka tādu vai citādu iemeslu dēļ gadījies nokļūt nepareizā adresē. Kāpņu telpa vēl viegli smaržoja pēc krāsas - nesen te bija veikts remonts. Uz ne jau kāds no mājas iedzīvotājiem bija apstaigājis dzīvokļus ar cepuri rokās, vācot pa dažiem latiem krāsu bundžas iegādei un haltūristu algošanai! Visu bija paveikusi tā pati pilsētā sen zināmā Namu pārvalde, turklāt - kas nav mazsvarīgi - neprasot no dzīvokļu īpašniekiem papildus ne santīma! Par gudra apsaimniekotāja klātbūtni pilsētā jau kuro gadu atgādina tas, ka aizvien vairāk māju iegūst jaunus krāsu toņus, ko rada dekoratīvais siltināšanas materiāls.

No kurienes gan apsaimniekotājam nauda!? No iedzīvotāju maksājumiem. Bet vai tad ar to pietiek? Kosmētiskajiem uzlabojumiem noteikti, jo namu pārvaldnieka politika, atšķirībā no dažām citām pilsētām, nav vis orientēta uz uzpūsta birokrātu - liekēžu aparāta uzturēšanu, bet saprātīgiem un lietderīgiem ieguldījumiem.

Pirms pusotra gada Jelgavas pašvaldības delegācija sarīkoja sev «pieredzes apmaiņas» braucienu uz Vāciju, lai smeltos gudrības un, kā uzskata pats pilsētmērs, «vērtīgu pieredzi» par minētās valsts pašvaldību risinājumiem māju renovēšanas projektos.

Varbūt, ka augstajiem kungiem nevajadzēja tā tērēties un velti šķiest laiku, dodoties tik tālā ceļā, bet sarīkot nelielu izbraucienu tepat, piemēram, līdz Rīgai, Valmierai vai Saldus rajona Pampāļiem, kur arī atrodams ne mazums pozitīvu dzīvojamā fonda uzturēšanas un renovācijas piemēru. No tiem varētu (un arī vajadzētu) mācīties gana daudz, ja vien kungiem nav vēlēšanās Jelgavas daudzdzīvokļu māju vietā pēc nebūt ne daudziem gadiem ieraudzīt atbaidošus, pussabrukušus graustus.

Tad Jelgava vairs nebūs vis Rīgas «guļamrajons», bet apkārtnes bomžu meka.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

maaksla

jā....pie mums ir drūmi....un visam aug cenas kosmiskā ātrumā.Jāmūk no pilsēts būs prom.Labāk dzīvoju laukos un savu naudiņu tērēju degvielai, lai nokļūtu pilsētā uz darbu,aizvestu bērnus uz skolu u.t.t. nekā baroju visus nekam nederīgos baronbunduļus "tur augšā" tepat uz zemes.

pirms 12 gadiem, 2007.08.03 00:01

Lietotāju raksti