Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pašvaldības policija: Aktīvais zāles pļaušanas laiks ir sācies 5

Iestājoties aktīvās veģetācijas fāzei, pilsētas teritoriju īpašniekiem īpaša uzmanība būtu jāpievērš piegulošajām teritorijām, grāvmalēm un citām teritorijām, lai tās neaizaugtu ar garu zāli, kas bojā pilsētas ainavu.

Jelgavas pašvaldības saistošie noteikumi paredz, ka vietās, kur nav ielas vai ceļa, jānodrošina īpašumam piegulošajās teritorijās sakopšana un zāles nopļaušana (ieskaitot arī grāvjus) – ap fizisko personu īpašumiem līdz 5 metriem, juridisko personu īpašumiem līdz 25 metriem platā joslā vai atbilstoši saskaņojumam ar Jelgavas pilsētas pašvaldības aģentūru «Pilsētsaimniecība», - vismaz 3 reizes sezonā (zāles garums nedrīkst pārsniegt 10 cm), ārpus centra zonas – 15 cm); neapbūvētajās teritorijās zālāju nopļaušana jānodrošina līdz 10 metriem platā joslā no ietves vai brauktuves, neuzkrājot būvgružus un atkritumus minētajās vietās.Būvētājam jānodrošina būvobjekta teritorijai līdzās esošo ietvju, brauktuvju – līdz brauktuves ass līnijai (ja ielas braucamās daļas sakopšanu pašvaldība nav iespējams veikt centralizēti), zālienu un grāvju sakopšana, zāles nopļaušana, būvžoga uzturēšana un krāsošana. Savukārt mazdārziņu īpašniekiem (nomniekiem) savos objektos jānodrošina teritorijas uzturēšana, robežai pieguļošās teritorijas tīrīšana un zāles nopļaušana (ieskaitot arī grāvjus) līdz 10 m platā joslā vai atbilstoši saskaņojumam ar Jelgavas pilsētas pašvaldības aģentūras «Pilsētsaimniecība», kā arī atkritumu izvešana.Apkopjamā teritorijā, kurā ir īpaši ierīkoti zālieni, zāles garums nedrīkst pārsniegt 10 cm, pārējos kopjamos vai pie ielām piegulošos zālienos, zāles garums nedrīkst pārsniegt 15 cm, ārpus pilsētas centra zonas neapbūvētajās teritorijās pieļaujama zālienu nopļaušana līdz 3 m platā joslā no ietves vai brauktuves. Citas zālienu platības pļaujamas ne retāk kā divas reizes sezonā (līdz 23.06. un līdz 15.09).Jelgavas pašvaldības policijas Pilsētas iecirkņu grupas inspektori pēdējās divās nedēļās sastādījuši 37 apskates protokolus, 6 administratīvo pārkāpumu protokolus, ar 15 cilvēkiem veiktas preventīvas pārrunas, savukārt 9 cilvēki uz pašvaldības policiju uzaicināti ar pavēstēm. Jelgavas pašvaldības saistošie noteikumi paredz, ka pārkāpuma izdarīšanas vietā bez protokola sastādīšanas, izsniedzot kvīti pārkāpējam, var uzlikt naudas sodu līdz 10 latiem, sastādot administratīvo protokolu, kurš tiek izskatīts pašvaldības administratīvajā komisijā, var noteikt naudas sodu līdz 50 latiem.Sandra Reksce,JPP priekšnieka palīdze sabiedrisko attiecību un juridiskajos jautājumos

Pievieno komentāru

Komentāri 5

nu nu

es gribu redzeet, kur ir sodi Kanaskas kungam par vina teritoriju nekopsanu!!! Cik reizes nav zinots par to nenormaalo atkirumu bedri, kura tagad sakaisti aizaug ar 1m garu zaali, bet cjo ta reakcija nekaada!!! Atbrauc, paskataas, bet jau 2 gadus nekas nenotiek. Luudzu, jums laucins, straadaajiet, iekaseejiet savus ''liidz 10Ls''. No privaatajiem uzreiz kesinju gribaas, ne? Davaj, uz prieksu, mums pilseetaa ir vairaak kaa vajag neplautas pasvaldiibas teritorijas un lielo uzneemeeju sagraabtie iipasumi!!! Nobraukaajiet gar bijuso narkologisko dispanseru - reaala izgaaztuve! Mazais cels pie konservenes - zaale liidz paduseem driiz buus. Es gribu redzeet, cik ilgaa laikaa tur kaut kas tikts novaakts...Sausmiigi ainavu uzmaniitaaji. Straadaajiet tur kur vajag un atcerieties, ka VISIEM ir vienaadi noteikumi un arii SODI!!!

pirms 9 gadiem, 2010.06.10 08:43

pļāvējs

kādu tur zāli lai labāk nelaiž sūdus grāvi piemēram Stadiona ielā,30 , Jelgavā kur skatās municipālie

pirms 9 gadiem, 2010.06.09 16:52

bigmazi

neceriet,ta ari bus no pasa rita ,jasauc policija lai ne troksnjo

pirms 9 gadiem, 2010.06.09 16:30

z

Es ceru, ka viņi nesāks pļaut zāli sešos no rīta svētdienas rītā, tas ir neciešams troksnis!

pirms 9 gadiem, 2010.06.09 14:01

bet pati pasvaldiba ne censas pljaut zali!Vajag ari sodit

pirms 9 gadiem, 2010.06.09 13:57

Lietotāju raksti