Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pedagogi padziļina zināšanas bērnu fiziskajā attīstībā (FOTO)

4. janvārī Jelgavas 1. internātpamatskola–attīstības centrs rīkoja pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursus “Izglītojamo ar kustību traucējumiem un stājas vājumu iekļaušana sporta nodarbībās pirmskolas un pamatskolas izglītības iestādēs”.

Viens no Jelgavas 1. internātpamatskolas–attīstības centra darbības virzieniem ir organizēt informatīvus seminārus un sniegt metodisku atbalstu Zemgales reģiona pedagogiem.

Uz kursiem bija ieradušies 32 pamatskolu un pirmskolas izglītības iestāžu sporta pedagogi ar mērķi apgūt jaunas zināšanas, praktiskus darba paņēmienus, kas palīdzētu viņiem veiksmīgāk iekļaut izglītojamos ar kustību traucējumiem un stājas vājumu sporta nodarbībās.

Klausoties fiziskās rehabilitācijas ārstes I.Vilkas un fizioterapeites L.Rimgailes lekcijas, pedagogi padziļināja izpratni par bērnu mugurkaula un stājas veidošanās pamatiem, fiziskās attīstības traucējumiem, ārstēšanas metodēm un ikdienas profilaksi.

Kursu otrajā daļā ar savu ilggadējo darba pieredzi šajā jomā dalījās pedagogi L.Gutnika R.Brīvmane, S.Krūmiņa un M.Cabija. Pedagogiem bija iespēja praktiski darboties, izpildot dažādus stājas korekcijas vingrojumus ar sporta inventāru un bez tā, piedalīties vispārattīstošās fiziskās aktivitātēs – izpildīt rīta vingrošanas kompleksus dažāda vecuma izglītojamajiem, iziet šķēršļu joslu un apgūt kustību rotaļas ar stāju koriģējošiem elementiem –, pilnveidojot savu profesionālo kompetenci mācību procesa organizēšanā izglītojamajiem ar fiziskās attīstības traucējumiem.

Iegūtās zināšanas un prasmes palīdzēs labāk izprast stāju koriģējošos vingrojumus un biežāk tos iekļaut savā ikdienas darbā, lai veicinātu pareizas stājas veidošanos un nostiprināšanos visiem izglītojamiem.


Līga Gutnika, Jelgavas 1. internātpamatskolas–attīstības centra direktores vietniece

Foto: Raitis Puriņš un no skolas albuma

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti