Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirms balsojuma par Vidži un Rubli 5

Ceturtdienas, 20. septembra, Domes sēdes izskatāmo dokumentu klāstā iekļauti divi lēmumprojekti par amatpersonu atbildību pēc skandāla par SIA «Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde» (NĪP) nelikumīgi izsūtītajiem rēķiniem.

Deputātiem būs iespēja vērtēt par komunālo jomu atbildīgā Domes priekšsēdētāja vietnieka Aigara Rubļa atbilstību ieņemamajam amatam. Iespējams, Domes priekšsēdētājam Andrim Rāviņam, kas ir NĪP kapitāla daļu turētāja pārstāvis, tiks ierosināts atcelt no amata uzņēmuma valdes locekli Juri Vidži.J.Vidžis ir vienīgais NĪP valdes loceklis un atbilstoši likumam - atbildīgs par tās darbību. Viņš ir arī viens no atbildīgajiem par šo skandālu, kas nodarījis kaitējumu viņa vadītajam uzņēmumam un, protams, visai Jelgavai. Pēc Domē izveidotās komisijas slēdziena, kas veica pārbaudi jeb centās atrast likumīgu pamatojumu nelikumīgi izsūtītajiem rēķiniem, A.Rāviņš piemēroja Vidža kungam maigāko iespējamo sodu - rājienu. Tagad arī Jelgavas Domes deputāti varēs balsojot izteikt savu viedokli, vai Vidža kunga izdarības viņa vadītajā kapitālsabiedrībā bijušas atbilstošas deputātu atbildības izpratnei vai ne.Ja runā par atbildību, īstais laiks pieminēt A.Rubli, kurš demonstrēja īstu atbildību Jelgavas gaumē. Kā atbildīgais par komunālo jomu viņš vienkārši norobežojās no esošās problēmas un ļāva tai pārvērsties par skandālu, pat palepojās ar to publiski. Vienīgais veids, kā viņa rīcību var mēģināt uztvert - pirms šo nelikumīgo rēķinu izsūtīšanas Vidža kungs savas darbības bija saskaņojis ar kādu no Domes amatpersonām, līdz ar to Rubļa kungs tā īsti nespēja saprast, kā rīkoties.Šis ne-darbs nav vienīgais, par ko viņš baidās vai kompetences vai kādu citu iemeslu dēļ nespēj pieņemt pilsētas Domes un galu galā jelgavnieku interesēm atbilstošu lēmumu. To pašu varētu teikt gan par siltuma problēmām, gan citām lietām, kas skar komunālo jomu. Kaut gan - tomēr ir viens darbs, kurā viņš strādā, muguru neatliecis - rakšanas komisijā. Paskatieties, kādas ir ielas - prieks mašīnu dauzīt. Gribētu būt pārliecināts, ka ikviens Jelgavas Domes deputāts, kurš apveltīts kaut ar vismazāko atbildības izjūtu, dos iespēju Rubļa kungam atpūsties no grūto pienākumu veikšanas.Domāju, būtu jāpiemin, ka no Domes izpilddirektora vietnieces amata aizgājusi nesen kā pieņemtā Kristīne Krasovska. Kuluāros runā, ka viņai vienkārši nebija pieņemams Jelgavas Domes darba stils.Gribu cerēt, ka deputātiem pietiks drosmes paskatīties uz savu pienākumu pildīšanu no augstāka skatu punkta, nevis tikai atnākot uz Domes sēdi un mēģinot nobalsot tā, lai no priekšā sēdošā acīm izvilinātu smaidu.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

fff

To radniecibu noskaidrojiet un tad muldiet.Arnis jau tads Sestjorka vien ir.Ko tad tadu izdarijis , Neko.

pirms 12 gadiem, 2007.10.10 18:28

iedzīvotājs

Rublis tur domē viens nav cīnītājs,b et jums visiem jau sen bij jāizveido kārtīga darba grupa un jātiekas ar iedz;ivotājiem,jo tā nav viena problēma par rēķiniem ir daudz svarīgāku piem.elektrība stāvos kur par elektroenerģiju naudu ievāc Latvenergo ,bet par pievadiem atbild NĪP .Galu galā to nedara neviens,tas pats ar siltumu man personīgi vienu istabu jau 5gadi nesilda ,jo cīņa ir kā DONKIHOTAM ar vējdzirnavām.Saprotu jūsu politisko cīņu ,bet par monopolu domē gan nepiekrītu ,jo tad būs vienmuļi ,kā tagad LR Ministru kabinetam.

pirms 12 gadiem, 2007.09.20 09:41

kuka

Vidzis jau paliks,jo ir rada gabals ,bet Rublis "KRITIIS",jo rada buushana ar Raavinju nav

pirms 12 gadiem, 2007.09.20 08:35

fiskars

Nu ko,tad nu redzams būs,cik tā godprāta ir katram deputātam.
Vidžu sen vajadzēja nomest no NĪP mīkstā krēsla.Par daudz jau pierijies tos labumus,ka nu vairs nesaprot kā jārunā amatpersonai ar pakalpjumu pircējiem...

pirms 12 gadiem, 2007.09.20 07:11

Lietotāju raksti