Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Plūdi pašplūsmā! 38

Plūdi pašplūsmā. Tāds iespaids radās pēc kārtējās Jelgavas domes sēdes, kurā pašvaldības vadītājs un civilās aizsardzības komisijas priekšsēdētājs Andris Rāviņš ziņoja par situāciju pilsētā un paveikto plūdu apdraudējuma kontrolei un novēršanai.

Ziņojot par Jelgavas applūdušajām teritorijām, radās iespaids, ka A.Rāviņa kungs šajā jautājumā orientējas vāji. Neprecizējot, tika minētas Lielupes un Svētes upēm pieguļošās teritorijas, Uzvaras parks un Lapskalna iela! Ja abām Jelgavas upēm pieguļošās teritorijas kā regulāri applūstošas varētu nosaukt ikviens garāmgājējs, tad informācija par Lapskalna ielu ir vienkārši ačgārna. Uz šīs ielas grūti pat kādu peļķi atrast, kur nu vēl plūdus. Vienīgā saistība ar šā gada plūdiem Lapskalna ielai pagaidām ir blakus esošais Uzvaras parks, kas ir slēgts. Šādas informācijas sniegšana no atbildīgas amatpersonas puses neliecina, ka situācija pilsētā apzināta klātienē. Drīzāk situācija iepazīta ar pavirši sastādītu vai uzklausītu ziņojumu palīdzību.Zināmu apjukumu civilās drošības galvenajā organizētājā radīja arī deputātu jautājums par to, kā informēti iedzīvotāji par iespējamo palīdzību plūdu apstākļos, ņemot vērā, ka vairākās plūdu skartajās teritorijās (piemēram, Kārniņos un Baložu kapu apkaimē) netiek saņemts pašvaldības laikraksts „Jelgavas Vēstnesis”. Satraukumu palielina fakts, ka ne visi deputātu uzrunātie plūdu skarto mikrorajonu iedzīvotāji bija informēti par iespējamu pašvaldības evakuācijas palīdzību.Saprotama arī kritika, ko saņēma pašvaldības aģentūra „Zemgales info”, kuras apsaimniekotajā interneta lapā centrālajā vietā joprojām gozējas elektroniskais reklāmkarogs ar aicinājumu pieteikt audzēkņus Jelgavas Ledus sporta skolā, kamēr informācija par pašvaldības palīdzību plūdu gadījumā jāmeklē ar meklēšanu. Kādas prioritātes ir pašvaldības informatīvajam medijam?!Neskaidra atbilde tika sniegta arī par to, cik bieži un kur pulcējas civilās aizsardzības komisija, lai uzraudzītu situācijas izmaiņas pilsētā un pieņemtu atbildīgus lēmumus. Kā ziņoja A. Rāviņa kungs, tad komisija sanāk, kad rodas kas pārrunājams un pulcējas, kur atrodas vieta. Tas neatstāj nopietna un pārdomāta darba iespaidu! Augstāk minētais raisa pārdomas, ka pēdējās desmitgades lielākie plūdi pilsētā no pašvaldības administrācijas puses ir atstāti pašplūsmā ar saimniekam neraksturīgu motivāciju: gan jau kaut kā paies tie plūdi un atkal būs labi! Vai tā ir tā attieksme ko vēlamies redzēt no pašvaldības vadības puses ... ? Ivars Jakovels politisko partiju apvienības „Saskaņas Centrs” sociāldemokrātiskās partijas „Saskaņa” Jelgavas organizācijas priekšsēdētāja vietnieks http://ivarsjakovels.blogspot.com/

Pievieno komentāru

Komentāri 38

to Kangars

Kāpēv nav rakstu par Islandes putekļu izsaukto haosu Eiropas gaisa telpā? Pilnīgs murgs!

pirms 9 gadiem, 2010.04.17 10:33

to Kangars Jakovļevs

Jakovļevs pilnīgi npazudis, tūlīt blogu izspiedīs no sarakstiņa!
Kur apdeits par nezdarīgajiem Daugavas un Gaujas malas pašvaldību vadītājiem? Skatos, plūdi kā ellē, bet šie pat ielu nosaukumus presē neziņo!

pirms 9 gadiem, 2010.04.09 18:51

Marta

Pļāpājot pat nepazīstot cilvēku, tu pati/s izrādi liekulību :)

pirms 9 gadiem, 2010.04.01 00:26

to Marta

Pašvaldību neaizstāvu- man riebj liekulība un paškritikas trūkums. No sākuma aizej uz talku un tad klepo. Un netīšām neaizej laķenēs.

pirms 9 gadiem, 2010.03.31 23:03

hx4

Inteliģents komentārs tev sanācis. Būsi trenējies. Vēl 2-3 gadi un varēsi veidot jau vienkāršus paplašinātus teikumus, bet pēc 20 -30 gadiem jau saliktus paplašinātus. Tas ir progress!

pirms 9 gadiem, 2010.03.31 16:59

Marta

Kaunēties vajadzētu gaisa jaucējiem, kam pat neērti savu vārdu publicēt un pat, redzot pašvaldības neizdarību, to akli aizstāv!

Paldies par apvaicāšanos. Ar paziņām Kārniņos viss būs labi. Mums ieplānota talka sakārtošanas darbiem.

pirms 9 gadiem, 2010.03.31 11:43

to Marta

Gribēju tikai apjautāties, vai izdevās aizskriet palīgā paziņām no Kārniņiem likvidēt plūdu sekas vai tikai vienīgā palīdzība bija ieblieziens portāla blogā?
Kauns pašai nesametās?

pirms 9 gadiem, 2010.03.31 11:01

Robis

Būtu jau labi, ja pāsvaldība kaut centrā ielas salabotu, kur nu vēl pie katras mājas. Bet tas ir fakts, ka Jelgavas vadība bija totāli negatava šiem plūdiem. Jāpiekrīt Martai.

pirms 9 gadiem, 2010.03.30 21:04

to Marta

Tātad švaki nodoklīšus maksājam, ka nesanāk asfaltēts ceļš pie katras mājas vai arī par daudz gribam.

Un vispār, pareizi, lai kaimiņš slīkst, labāk blogā pašvaldību palamāt. Laķenes uzvilkuši, maitas!

pirms 9 gadiem, 2010.03.30 11:06

Marta

Varbūt tad vari izskaidrot kam man tāda pašvaldība vispār vajadzīga? Ceļu jau arī, vienojoties ar kaimiņiem, varam salabot paši. Bet es maksāju nodokļus! Un man ir TIESĪBAS pieprasīt, lai pašvaldība kurai maksāju nodokļus strādā manā labā. Pašreizējā mērijas vadība gan labas algas no maniem nodokļu maksājumiem saņem, bet darbi neseko! Pašvaldības administrācijas darba novērtējums plūdos: 2 (smieklīgi izskatījās, kā uz plūdiem kopā ar Mūrnieci zemnieki ieradās lakādas kurpēs; lielajiem plūdu pakarošanas vadītājiem pat gumijnieki nebija sagādāti - acīmredzot pirmo reizi plūdus klātienē redzēja!).

pirms 9 gadiem, 2010.03.30 08:36

To Marta

Vainīgo meklēšanā latvietis vienmēr būs trijniekā Eiropā.

Vai tad par plūdiem nezināja? Starp citu, applūstošo pļavu karte nemaz nav noslēpums, vismas es tādu pētīju 10 gadus atpakaļ. Protams, būtu bijis labi, ka Latvijā vismaz armija būtu paļīdzējusi lauksaimniekiem- būtu arī patrenējušies. Avīzi jau katru dienu vai mēra rīkojumu pie durvīm nepiespraudīsi.

pirms 9 gadiem, 2010.03.29 21:45

Marta

Kāda man daļa gar Jakoveli? Pilsētas mērija iedzīvotājus vismaz cilvēcīgi varēja informēt un sagatavot. Vismaz mēnesi vai divus iepriekš jau varēja cilvēkiem stāstīt, ka vajadzētu grāvjus ap teritoriju izrakt, palīdzēt sagatavot smilšu maisus, kas daudziem taagd nav pa kabatai utml. Smieklīgi, ka aktuālā informācija par palīdzību plūdos bija publicēta domes portālā, kas plūdos slīkstošajiem un bez elektrības palikušajiem pilsētniekiem bija vājš mierinājums.

pirms 9 gadiem, 2010.03.29 21:23

to Marta

Izlasi blogos vienu rakstu augstāk un padomā, vai tikai Rāviņpaps, ar visu savu ielu sajaukšanu, pie visa vainīgs.
Jakovļevam, ka tikai pačīkstēt. Sen nav par ļauno laiku murgojis- kas zin' JL tagad būs SC draugs- kā nekā rudens tuvojas, antifašisma darbi apdarīti, tagad jāsāk brāļoties.

pirms 9 gadiem, 2010.03.29 20:54

to Marta

Kādi tad varēja būt šie profilaktiskie pakalpojumi, lai Kārniņos plūdu nebūtu?
Sūkni uzlikt? Vispār, šķiet, Kārliņi nav Jelgavas pilsētas teritorijā, varbūt domāji Lediņus?

pirms 9 gadiem, 2010.03.29 12:05

Linda

Izskatās, ka daži komentētāji, pat redzot pilsētas bezdarbību plūdu novēršanai, nevar iztikt bez sēžamvietas bučošanas vietvarai!

pirms 9 gadiem, 2010.03.29 11:46

Nu

Vēl vakar Rāviņš izteicās publiskā pasākumā, ka plūdi Jelgavā ir beigušies ....... ar platu smaidu sejā. Kurā vietā tie plūdi ir beigušies? Cik redzēju ir vēl neizbraucami ceļi un mājas ūdenī...... Rāviņam vajadzētu ārpus centra iziet un paskatīties, kas realitātē notiek.....

pirms 9 gadiem, 2010.03.29 10:57

Marta

Man prieks, ka tev plūdu organizēšana pilsētā šķiet paveikta uz labāko. Diemžēl to mani paziņas no Kārniņiem šogad to nav sajutuši. Fui Jelgavas domei!

pirms 9 gadiem, 2010.03.29 09:22

to Artis

Baidies, rokaspuiši trin nažus pagrabos!
Daudz filmas esi saskatījies kopā ar Jakovļevu? Vai alco pārlieku lieto?

pirms 9 gadiem, 2010.03.28 23:38

to Marta

Ja šādi būs opozicionāri, Rāviņpaps mums mērs būs vēl 10 gadus.
Nedomāju, ka kāds Domē iespringst un raksta šeit komentārus un caurkrituša 100 balsis saņēmuša deputāta kandidāta blogiem, nevajag jau sadomāties. It īpaši, ja smagākais apvainojums ir ne tās ielas nosaukšana ziņu lentēs.

pirms 9 gadiem, 2010.03.28 23:35

Lietotāju raksti