Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

PVD: Iegādājoties pārtiku, noteikti jāskatās uz derīguma termiņu un uzglabāšanas temperatūru

Jūlija pēdējā nedēļā Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori pārbaudījuši 315 pārtikas izplatīšanas uzņēmumus, lai pārliecinātos, vai tirdzniecības un sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniedzēji vasaras karstākajā periodā ievēro higiēnas un citas prasības.

28 procentos no pagājušajā nedēļā pārbaudītajiem uzņēmumiem PVD inspektori konstatēja higiēnas prasību pārkāpumus, 15 procentos no pārbaudītajiem uzņēmumiem konstatēti temperatūras režīmu pārkāpumi, bet 7 procentos no pārbaudītajiem uzņēmumiem PVD inspektori konstatēja pārtikas produktus ar beigušos derīguma termiņu.31 gadījumā sastādīti administratīvie protokoli, 27 gadījumos par konstatētajiem pārkāpumiem piemēroti naudas sodi. Divos gadījumos PVD inspektori apturējuši pārtikas produktu – gaļas un gaļas produktu, kā arī konditorejas izstrādājumu izplatīšanu, bet 24 gadījumos pārtikas produkti, galvenokārt svaiga gaļa un gaļas izstrādājumi, gaļa un gaļas produkti, kā arī graudaugu, augu izcelsmes un jauktie produkti, izņemti no tirdzniecības. No tirdzniecības izņemto produktu apjoms ir 170,6 kg, bet apturēto produktu apjoms – 3,7 kg.Kopumā jūlijā PVD inspektori pārbaudījuši 1912 pārtikas izplatīšanas uzņēmumus. Diemžēl pārkāpumi konstatēti gandrīz katrā pārbaudītajā uzņēmumā. Vien 31% no jūlijā pārbaudītajiem pārtikas izplatīšanas uzņēmumiem pārkāpumi nav konstatēti.Vasara turpinās un pēc sinoptiķu prognozēm, Latviju sagaida ne viena vien karsta diena, tādēļ Pārtikas un veterinārais dienests atgādina – iegādājoties pārtiku, pievērsiet uzmanību derīguma termiņam, temperatūrai un apstākļiem, kādos tā veikalā tiek uzglabāta, ja neuzticaties tam, ko redzat, nekautrējieties pārtikas produktu arī pasmaržot, pirms liekat to iepirkumu grozā. Pēc iespējas ātrāk pirkumus nogādājiet mājās un tos produktus, kuri jāuzglabā aukstumā, nekavējoties ievietojiet ledusskapī.Plašāka informācija par to, kā pasargāt sevi no saindēšanās ar pārtiku, lasāma PVD mājaslapā internetā sadaļā Iedzīvotājiem un uzņēmējiem > Iedzīvotājiem > Patērētājiem.Ja rodas sūdzības par apmeklēto tirdzniecības vietu vai tur iegādātajiem pārtikas produktiem, informējiet par to PVD, zvanot uz PVD uzticības tālruni – automātisko atbildētāju – 67027402. Ja esat saglabājis pirkuma čeku, ņemot līdzi gan čeku, gan bojāto produktu, varat doties uz pārtikas veikalu un pieprasīt atpakaļ iztērēto naudu.Ilze Meistere,PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti