Ražotāji iepazīst «Fortum» un diskutē par nodokļiem (FOTO) 3

Uz kārtējo sēdi pulcējās Jelgavas Ražotāju konsultatīvās padomes dalībnieki, un šoreiz paralēli pārrunātajām aktualitātēm, tostarp paredzamajām izmaiņām nodokļu jomā, tika iepazīta arī «Fortum Jelgava» darbība un attīstība.

Pēc koģenerācijas stacijas «Fortum» apskates «Fortum Jelgava» darbības vadītāja Latvijā Jūlija Sundberga informēja klātesošos par uzņēmuma stratēģiju. «Mēs esam gatavi virzīt pārmaiņas, kas darītu pasauli tīrāku. Uzņēmuma vīzija «For a cleaner world» (Par tīrāku pasauli) atspoguļo mūsu mērķi virzīt pārmaiņas, kas sekmētu zema izmešu daudzuma  enerģētikas sistēmu un efektīvu resursu izmantošanu. Galvenā misija ir iesaistīt mūsu klientus un sabiedrību, lai kopīgi veidotu tīrāku pasauli, tādēļ mūsu uzdevums ir paātrināt šīs pārmaiņas, pārveidojot energoapgādi, uzlabojot resursu efektivitāti un piedāvājot viedus risinājumus,» uzsvēra J.Sundberga.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Aina Bataraga iepazīstināja klātesošos ar īsu «Fortum» darbības Latvijā vēsturi un patiesi lepojās ar piecu gadu laikā, kopš «Fortum» ir Jelgavā, paveikto. Kopš 2016. gada «Fortum Jelgava» kopā ar Jelgavas domi un Zemgales reģionālo Enerģētikas aģentūru (ZREA) ir iesaistījies projektā «Termālās enerģijas resursu modelēšanas un optimizācijas sistēmas» (THERMOS), kura mērķis ir nodrošināt metodes, datus un rīkus, kas ļautu pašvaldībām un citām ieinteresētajām pusēm veikt efektīvāku siltumapgādes sistēmas plānošanu ātrāk un lētāk, nekā to var veikt šodien.

Aina Bataraga pamatoti lepojas, ka šobrīd 97 procenti no «Fortum» saražotās elektroenerģijas Eiropas Savienībā un 64 procenti no uzņēmuma kopējā saražotā elektroenerģijas apjoma tiek saražota, neradot CO2 izmešus, tādējādi ļoti būtiski uzlabojot gaisa kvalitāti apkārtējā vidē.

Šogad valstī beidzot ir pozitīva eksporta–importa bilance, kurā savs nopelns ir arī «Fortum Jelgava» – izmantojot kā kurināmo šķeldu, nevis importēto gāzi.

Tāpat A.Bataraga uzsvēra ēku siltināšanas pozitīvo ietekmi uz tarifiem un iedzīvotāju maciņiem. Jelgavā pašlaik nosiltināta 21 daudzdzīvokļu māja, neskaitot pašvaldības īpašumā esošās ēkas (skolas, bērnudārzus un tamlīdzīgi).

Sēdes dalībnieki pēc interesantās «Fortum» darbības iepazīšanas pievērsās ne mazāk būtiskam jautājumam – vidējā termiņa nodokļu politikai. Sēdes vadītājs Imants Kanaška atzinīgi novērtē, ka valdība sadarbībā ar uzņēmējiem šobrīd intensīvi strādā pie nodokļu sistēmas izstrādes, jo līdz šim mainīti atsevišķi nodokļi, neskatoties uz sistēmu kopumā.

Aicināts pastāstīt sīkāk par šo tēmu un tās virzību bija Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš. Šī uzņēmēju intereses aizstāvošā organizācija ir aktīvi strādājusi pie nodokļu izmaiņu priekšlikumiem, lai valsts ekonomika pārtrauktu lejupslīdi, bet kļūtu konkurētspējīga ar citām valstīm un būtu interesanta investoriem. Viņš informēja, ka visas paredzētās izmaiņas nodokļu sistēmā ir izstrādes procesā un paredzēts, ka aprīļa beigās valdībai ir jāvienojas par jauno koncepciju. Jāpiebilst, ka šī tēma izraisīja spraigas diskusijas sanāksmes dalībnieku vidū, jo uzņēmējiem ir nepieņemami daudzi līdzšinējās nodokļu politikas aspekti, kas bremzē biznesa attīstību.

I.Kanaška atkārtoti informēja klātesošos par izstādi «Zemgales uzņēmēju dienas 2017», kas notiks Zemgales Olimpiskajā centrā 28. un 29 aprīlī. Šogad paralēli izstāžu stendiem, kuros ikviens interesents varēs iepazīties ar izstādes dalībnieku piedāvātajām precēm un pakalpojumiem, notiks arī biznesa forums. Tajā tiks apspriestas aktualitātes uzņēmējdarbības jomā, kā arī notiks diskusijas par nodokļu politikas jautājumiem.

Imants Kanaška, Jelgavas Ražotāju konsultatīvās padomes priekšsēdētājs

Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Komentāri 3

vai

batraga nesēž savās likumīgi pelnītās mājās ?

pirms 10 mēnešiem, 2017.04.24 11:48

zz

Kāda ir ražotāju interese, ka pateicoties Fortumveidīgajiem ir jāmaksā par elektrību augstākā cena reģionā?
LTRK tad pārstāv vairāk kupi-prodai starpniekus, nevis ražotājus?

pirms 10 mēnešiem, 2017.04.25 16:37

elektriba

Somijā - atomstacijas;
Krievijā - gāze;
Polijā - akmeņogles.
Videi draudzīgi, ilgtspējīgi?

Tikai bagātā LV var atļauties pārssubsidēt elektrības ražošanu.

pirms 10 mēnešiem, 2017.04.25 16:48

Lietotāju raksti