Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rudenīgās pārdomas 6

Ir iestājies tāds drēgns, rudenīgs laiks - dzērves kliedz, atvasaru saucot, vien debesīs atsaucas putnu atbalsis - vasara pagājusi. Vējš vēl spēlējās ar pēdējām kokos palikušajām lapām un salti apņem visu zemi.

Kaut kur dziļi sevī šīs pārmaiņas nedaudz smeldz. Vairs nenāk sapņi par brīnišķīgajām un saulainanjām vasaras novakarēm, tāds dīvains vēsums pārņem šo mazo bērnu. Vien gribētos skriet līdzi tām sutīgajām, trakajām un piedzīvojumu pilnajām dienām.Jā, ir pienācis gada tumšākais laiks. Arī cilvēcei drūmāks prāts, tumšākas domas zogas, un iestājies tāds kā depresijas laiks. Tiek meklētas biezākas vējjakas, siltākas zeķes un vieta aizvējā. Dzirdamas bērna raudas. Satinis savas peciņas nodriskātā segā, viņš klīst caur tumsu, kas šķiet bezgalīga un sauc... Sauc... Vai dzirdi? Tam salst, taču neviens viņam nespēj palīdzēt, jo tas nav cilvēkbērns. Viņš nozaudēts ticis, nejauši izkritis no dvēseles.Tāds tukšums iezadzies manī. Skatos spogulī, bet neviens neliek sekot. Dīvainas sajūtas... Tu vari kliegt, bet tavi sapņi tev neseko. Aizver acis un sajūti, ka tas nav sapnis. Tikai es. Gluži viena.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Jolanta(autors)

Jā,jā,ir daudz man dažādu darbu,taču šis ir tāds,kas ļoti daudziem liek tiešām sajusties vientuļiem šajā rudenīgajā laikā.Par tām depresijām - tā tiešām ir.Zinu daudzus cilvēkus,kam,iestājoties pavasarim un rudenim,tiešām šis gadalaiks izraisa depresiju.

Es nedomāju,ka te nepieciešama kāda dziļa doma,taču pārdomas par to,kā mūs ietekmē rudens un kādā esam omā...Nu redz,atkal nāk no manis... :)

Gribētos,lai cilvēki vairāk aizdomātos par to,kad tiešām var būt kādam tuvam draugam vai sētniekam,kas spiests darīt savu darbu agrā rīta stundā,lai nopelnītu kaut kripatiņu maizes,ir skumji šajā rudenīgajā laikā un liktu citiem pasmaidīt!Nevajag neko daudz,tikai dāvāt smaidu!

"Smaids - neko nenozīmē,bet izsaka tik daudz..."
Dāvājiet to ikvienam un arī Jūs to saņemsiet pretī!

:)

pirms 11 gadiem, 2008.10.13 22:50

lb

Rudens nav mans mīļākais gadalaiks, tieši otrādi. Nevienam nepatīk, aukstums, tumšums , dabas iemigšana.Šis tomēr ir pārdomu laiks, kad visas domas sāk koncentrēties pārdomās par aizgājušo un domās par jauna dzimšanu. Man liekas, ka rudens cilvēkam ir arī sevis un un apkārtnes izvērtēwšanas laiks, ir redzams, kā saka kas ir kas.... Ja cilvēks vēl spējīgs domāt, tad spējīgs arī caur rudens skarbumu nest cerību atmodai ....

pirms 11 gadiem, 2008.10.12 13:56

ruuudis

man gan patiik rudens!! labaak pat par vasaru

pirms 11 gadiem, 2008.10.11 20:17

Dombra

Rudens novakaros grafomānija nomoka? Ieteiktu rakstīt šlāgergrupām dziesmu vārdus, tur šādas sentimentālas "pārdomas" lieti noderētu.

pirms 11 gadiem, 2008.10.11 16:15

Lietotāju raksti