Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sagatavoti 14 Latvijas jaunie līderi

Jau trešo gadu pēc kārtas lielākās Latvijas izglītības organizācijas "Junior Achievement Latvija" ("JA Latvija") Līderu programmu absolvējuši talantīgākie Latvijas jaunieši no visas Latvijas.

Kopumā 14 vidusskolas vecuma jaunieši gada laikā pilnveidoja savas līderu dotības, piedaloties dažādās meistarklasēs, kā arī mācoties no saviem mentoriem sabiedrībā pazīstamiem vadītājiem un līderiem. Šogad starp mentoriem ir tādas Latvijā pazīstamas personības kā finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, Juris Gulbis, Irīna Pīgozne, Ģirts Rungainis un citi.

"Esmu pārliecināts, ka ir apzināti jāveido nākotnes Latvijas attīstības kodols. Un mani priecē, ka zvaigznes ir sakritušas tā, lai "JA Latvija" varētu šo ideju īstenot, sākot no pašiem pamatiem: mūsu jaunajiem talantiem. Man ir liels gods iesaistīties Līderu programmā kā mentoram, jo cilvēkam pēc būtības gribas ne tikai saņemt, bet arī dot: tas ir milzīgs gandarījums. Līderu programmas nozīme ir gādāt, lai jaunie, perspektīvie cilvēki Latvijas attīstībā ieliktu pavisam citu jaudu un jaunas vēsmas. Lai mēs Latviju ieraudzītu tur, kur tai ir jābūt: starp visattīstītākajām valstīm pasaulē," ar savu redzējumu dalās uzņēmējs "Junior Achievement Latvija" padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis.

"Es jaunības gados precīzi zināju, kas ar mani notiks, ko es darīšu, cik es pelnīšu. Paldies Dievam, nekas no tā nepiepildījās, un mana dzīve šodien ir daudz labāka un interesantāka. Vienīgā pastāvīgā lieta mūsdienās ir tā, ka viss nepārtraukti mainās un nav iespējams paredzēt, kas notiks nākotnē. Ir brīnišķīgi, ka katru dienu ir iespējams izvēlēties darīt kaut ko citu. Lai to varētu darīt, svarīgi ir iegūt stabilu pamatu – zināšanas skolā un līdera īpašības, ko šī "Junior Achievement" programma veiksmīgi attīsta. Tuvāko desmit gadu laikā pasaulē notiks daudz lielākas pārmaiņas nekā pēdējos 50 gados – mums būs mākslīgais intelekts, roboti, autonomās mašīnas, daudzas profesijas pazudīs, bet daudzas nāks to vietā, taču cilvēku ar līdera īpašībām, idejām un ambīcijām neviens robots nekad nespēs aizstāt," Līderu programmas izlaidumā uzsvēra "Lattelecom" vadītājs programmas mentors Juris Gulbis.

Šogad Līderu programmu absolvējuši 14 jaunieši gan no Rīgas, gan Latvijas reģioniem: Alīna Anete Birnika no Ogres 1. vidusskolas, Laura Jurevica no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, Anastasija Ivanoviča no Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolas, Annamarija Pumpura no Rīgas Franču liceja, Dana Koniševska no Rīgas Juglas vidusskolas, Estere Tauriņa no Limbažu novada ģimnāzijas, Katrīna Bičevska no Rīgas Franču liceja, Līva Luīze Lancere no Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas, Emīls Liepnieks no Kuldīgas Centra vidusskolas, Filips Krišjānis no Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas, Jēkabs Tutiņš no Mārupes vidusskolas, Kristers Ķeveris no Madonas Valsts ģimnāzijas, Matīss Ziedonis no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas un Rihards Krūmiņš no Rīgas Valsts tehnikuma.

Šajā mācību gadā "JA Latvija" Līderu programmā jaunieši pilnveidoja savas zināšanas un prasmes dažādos pasākumos – apguva prasmes komunikācijā ar medijiem, zīmola veidošanas pamatus, diskutēja par nākotnes profesiju, kā arī piedalījās vairākās meistarklasēs par uzņēmuma dibināšanu, sarunu kultūru un projektu īstenošanu. Katram programmas dalībniekiem bija uzdevums mācību gada laikā īstenot vismaz vienu savu projekta ideju, un rezultāti tika prezentēti programmas noslēgumā. Starp īstenotajiem skolēnu projektiem ir tādas lielas iniciatīvas kā karjeras attīstības biedrība "Jauniešu kustībai", biznesa izaugsmes programma jauniešiem "Izrāviens", praktisko nodarbību cikls mērķu sasniegšanai "Virsotne", projekts "Godīgs nodokļu maksātājs" un vēl desmit citu. Tāpat programmas laikā katrs no jauniešiem sadarbojās ar vienu no mentoriem, kas visa gada garumā iedrošināja, motivēja un palīdzēja nonākt soli tuvāk sava sapņu projekta realizācijai.

Mentoru lomā šogad iejutās:

• Dana Reizniece-Ozola, Latvijas finanšu ministre

• Ilze Viņķele, Saeimas deputāte

• Guntars Kokorevičs, uzņēmējs, "JA Latvija" un LDDK padomes loceklis

• Mārtiņš Bičevskis, Latvijas Komercbanku asociācijas prezidents

• Aigars Rostovskis, uzņēmējs, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents

• Irīna Pīgozne, finansiste, mecenāte, sabiedriskā darbiniece

• Jānis Buks, Nordea bankas vadītājs Latvijā

• Juris Gulbis, Lattelecom valdes priekšsēdētājs

• Maksims Jegorovs, Accenture Latvija vadītājs

• Edgars Kots, SIA Izdevniecība Dienas mediji valdes priekšsēdētājs

• Mārcis Auziņš, Latvijas Universitātes profesors

• Ģirts Rungainis, investīciju baņķieris, SIA Prudentia dibinātājs

• Edgars Skulte, DDB Latvia valdes priekšsēdētājs

• Eva Berlaus, uzņēmēja, zvērināta advokāte

Līderu programmas mērķis ir ne tikai jaunas līderu paaudzes veidošana, bet arī līderības izpratne Latvijā kopumā. Ar šīs programmas palīdzību "JA Latvija" vēlas rosināt diskusijas par to, kādi līderi Latvijai nepieciešami nākotnē un ar ko tie atšķiras no līderiem šodien. Līderu programma paredzēta vidusskolas vecuma jauniešiem un sniedz ieguldījumu viņu izaugsmē, stiprinot jauniešu potenciālu pozitīvi ietekmēt sabiedriskos procesus Latvijā.

"JA Latvija" Līderu programma tiek īstenota sadarbībā ar Rīgas Koučinga skolu, "Nordea Latvija" un uzņēmumu "Clean R".

Nākamā gada "JA Latvija" Līderu programmas uzņemšana sāksies 18. oktobrī.

"JA Latvija" Līderu programma ir biedrības oriģinālprogramma, kas paredzēta vidusskolas vecuma jauniešiem. Šajā vecuma grupā tā ir unikāla līderu sagatavošanas programma, kuru katru gadu absolvēs 15–20 jauno līderu. Patlaban Latvijā nav nevienas līdzvērtīgas līderības izglītības programmas, kas paredzēta tieši vidusskolas vecuma jauniešiem.

"JA Latvija" Līderu programmas viena cikla ilgums būs viens mācību gads, kura laikā divās kārtās atlasītie potenciālie līderi strādās ar treneriem un mentoriem. Programmā iesaistītie mentori ar savu pieredzi iedvesmos un iedrošinās jauniešus īstenot savu līdera talantu. Savukārt profesionālie Rīgas Koučinga skolas kouči projekta īstenošanas procesā atbalstīs jauniešus un veicinās katra līdera individuālā potenciāla apzināšanos, kā arī palīdzēs saglabāt fokusu uz izvirzītajiem mērķiem. "JA Latvija" nodrošinās vidi, kas attīstīs un pilnveidos jauniešu līdera kompetences. Programmas noslēgumā katrs jaunais līderis demonstrē savu izaugsmi paša izstrādāta projekta prezentācijā, kas veidots, aktīvi sadarbojoties ar savu mentoru.

"JA Latvija" ir Latvijas lielākā izglītības organizācija ar sabiedriskā labuma organizācijas statusu un praktiskās biznesa izglītības eksperts Latvijas skolās. "JA Latvija" ir viens no 37 "Junior Achievement Europe" un viens no 123 "Junior Achievement Worldwide" tīkla biedriem kopš 1991. gada.


Jānis Krievāns, "JA Latvija" valdes priekšsēdētājs

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti