Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sākusies iniciatīvas “Nacionālo dārgumu jaunatklāšana” trešā sezona (FOTO)

Latvijas valsts simtgades svinību programmā iekļautā Jelgavas pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novada jauniešu iniciatīva “Nacionālo dārgumu jaunatklāšana’’ 1. septembrī svinēja ne tikai noslēdzošā posma sākumu, bet arī godināja aktīvākos jaunatklājējus aizvadītajā mācību gadā. Panākumiem bagātākās klases tika godinātas ar īpašām piedzīvojumu balvām savā pilsētā vai novadā. Trīs klašu kolektīvi saņēmuši īpašu Latvijas valsts prezidenta kundzes, iniciatīvas patroneses Ivetas Vējones atzinību. Šo klašu jaunieši oktobrī viesosies Rīgas pilī, lai dotos īpašā ekskursijā un pārspriestu savus Latvijas apceļošanas iespaidus ar patroneses kundzi. Šajā mācību gadā skolēni ir aicināti apmeklēt ne tikai 20 iniciatīvā iekļautos nacionālos dārgumus, pieteikt un apmeklēt lokālos dārgumus Jelgavā, Jelgavas un Ozolnieku novadā, bet arī veidot jaunus lokālas nozīmes objektus un atjaunot esošos dārgumus jaunā kvalitātē.

Aizvadītajā mācību gadā klašu kolektīvi pieteica gandrīz 800 lokālo dārgumu un veica vairāk nekā 6000 uzdevumu. Pirmajā gadā uzsvars tika likts uz nacionālajiem dārgumiem, otrajā iniciatīvas gadā uz lokālajiem dārgumiem, bet noslēdzošajā gadā uz nacionālajiem dārgumiem un lokālas nozīmes objektu atjaunošanu un jaunu objektu izveidi. Kopumā iniciatīvas portālā reģistrējušās 241 klase no 22 izglītības iestādēm Jelgavā, Jelgavas un Ozolnieku novadā. Šajā iniciatīvā aktīvākās klases tiek apbalvotas ar lokāliem piedzīvojumiem. Iniciatīvas otrajā norises gadā, pateicoties vērā ņemamajiem rezultātiem, tika lemts apbalvot ne tikai vienu aktīvāko klasi katrā klašu grupā, bet divas, balvas pasniedzot izlaidumos vai pirmajā septembrī.

Jelgavā 1.–4. klašu grupā jeb mazajā līgā visvairāk punktu 2016./2017. mācību gadā ieguvusi Jelgavas 4. vidusskolas 4.b klase, kas kopumā apmeklējusi 331 no iniciatīvā iekļautajiem lokālajiem dārgumiem. Līdzvērtīgi rezultāti 2016./2017. mācību gadā arī Jelgavas 3. sākumskolas 1.a klasei, kas izcēlās ne tikai ar apmeklēto objektu skaitu, bet arī iesaistīja procentuāli visvairāk skolēnu no savas klases visu objektu apmeklējumā. Vidējā līgā jeb 5.–9. klašu grupā 2016./2017. mācību gadā visaktīvāk startēja 9.c no Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolas, kura ne tikai ieguva visvairāk punktu savā klašu grupā, bet šī posma kopvērtējumā. Klases kolektīvs uzteicams, jo paspējis apmeklēt 637 objektus, kas ir ievērojams rādītājs. Šis iedvesmojošais sniegums rezultējās patroneses atzinībā un uzaicinājumā paviesoties Rīgas pilī. Spēcīgi konkurenti 2016./2017. mācību gadā bija arī 7.a klase no Valsts ģimnāzijas, kas apmeklēja 416 objektus. Lielajā līgā nemainīgi aktīvākie ir Jelgavas tehnikuma audzēkņi. 2016./2017. mācību gadā triumfēja 210. grupa, kurai sīvi uz papēžiem mina 208. grupa. Šīs klases kā balvu saņēma iespēju doties īpašā braucienā ar kuģīti.

Jelgavas novada mazajā un vidējā līgā visaktīvākās klases 2016./2017. mācību gadā bija no Kalnciema vidusskolas. Mazajā līgā, jaunatklājot 93 objektus, ierindojās 2016./2017. mācību gada 1. klase, bet ar 80 objektiem – 3. klase. Šīs klases apbalvotas ar viesošanos uzņēmumā “Svētes maize” un iespēju iepazīt maizes cepšanas latviskās tradīcijas. Vidējā līgā 293 objektus 2016./2017. mācību gadā apmeklēja 7. klase, bet šajā grupā ļoti aktīvi darbojusies arī 6. klase. Abas klases kā atzinību saņēmušas viesošanos zemnieku saimniecībā “Blūdži” pie siera meistares Ināras Mālkalnes. 7. klases audzēkņi saņēmuši iniciatīvas Patroneses atzinību par aktīvu dalību iniciatīvā, kā arī uzaicinājumu uz ekskursiju un neformālām sarunām Rīgas pilī. Savukārt, lielajā līgā uzvarējusi Vircavas vidusskolas 2016./2017. mācību gada 10.klase, kas baudīs tējas pēcpusdienu Piparmētru namiņā kopā ar Lolitu Dugi un tiksies ar kādu nozīmīgu cilvēku.

Ozolnieku novadā mazajā līgā visaktīvākā ir bijusi Garozas pamatskolas 2016./2017. mācību gada 4. klase, kas balvā saņēma ciemošanos dzīvnieku pasaulē, ko dāvā mini zoo “Lauku sēta’’ īpašniece Karīna Ausekle. Vidējā līgā triumfēja 7.b no Ozolnieku vidusskolas, apmeklējot 246 objektus. Balvā – viesošanās “Ķiploku pasaulē” pie saimnieces Antras Zeiliņas. Šī klase ļoti aktīvi iesaistījusies visās iniciatīvas rīkotajās aktivitātēs, iedvesmojot ne tikai citus vienaudžus, bet arī Patronesi. Tādēļ šī klase saņēma Patroneses atzinību un uzaicinājumu uz īpašu tikšanos Rīgas pilī. Otrajā vietā vidējā līgā – Teteles pamatskolas 2016./2017. mācību gadā 7.b klase, kura kā balvu saņēma viesošanos latvisko tradīciju lauku sētā “Caunītes’’ pie saimnieces Santas Rubenes. Lielajā līgā visaktīvākās bija Ozolnieku vidusskolas 12. a un b klase, kas balvā saņēma mājražotāju labumus un tikšanos ar Aldi Cimermani – SIA “Uppe” dibinātāju un vadītāju. Ar prieku varam ziņot, ka balvu saņēma arī viena novada interešu grupa, kura iesniegusi piedzīvojuma dienasgrāmatu, – Salgales pamatskolas skolotāju kolektīvs. Skolotāju kolektīvam dāvāta iespēja bez maksas apgūt kursu “Inovācija izglītībā”, ko nodrošina biedrība “Ideju un inovāciju institūts”.

Nacionālo dārgumu jaunatklāšanas procesa noslēgumā skolēni pasniegs dāvanu Latvijai – laika kapsulu, kurā būs laba vēlējumi valstij un dokumenti par iniciatīvas norisi. Šī laika kapsula, kas tiks dāvāta Valsts prezidentam 2018. gadā, būs dāvana Latvijai, ar vēlējumu to atvērt valsts 150. dzimšanas dienā. Tādējādi ikviens iniciatīvā iesaistītais kļūst ne tikai par nākotnes, bet arī vēstures vēstnesi. Šobrīd laika kapsulai sagatavoti vairāk nekā 6000 attēlu no jaunatklāšanas procesa un 150 vēlējumu Latvijai.

Trešajā posmā klašu kolektīviem ir iespēja iepazīt nacionālas un lokālas nozīmes objektus un veikt tajos uzdevumus, vienlaikus sacenšoties par balvām. Īpaši klašu kolektīvi tiek aicināti sakopt un veidot jaunus lokālas nozīmes objektus. Iniciatīvā iespējams iesaistīties jebkurā laikā līdz 2018. gada maijam. Iniciatīvas patronese apsveikumā, noslēdzot otro un uzsākot noslēdzošo iniciatīvas posmu, vēl, lai šī iniciatīva ikvienam ļauj sevi apzināties kā vēstures un nākotnes veidotāju.

Latvijas simtgades svinības notiek laikā no 2017. līdz 2021. gadam. Svinību galvenais vēstījums ir “Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. Skolu jaunatnes iniciatīva “Nacionālo dārgumu jaunatklāšana” ir viena no Latvijas simtgades svinību norisēm.Elīna Miķelsone, Iniciatīvas “Nacionālo dārgumu jaunatklāšana” vadītāja

Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti