Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sandra Reksce: Transportlīdzekļu novietošana sabiedrisko apstādījumu teritorijās 8

Iestājoties pavasarim, aizvien biežāk Jelgavas Pašvaldības policijā tiek saņemtas iedzīvotāju sūdzības par transportlīdzekļu novietošanu sabiedrisko apstādījumu teritoriju zālienos.

Visbiežāk, novietojot transportlīdzekļus zālienos, vadītāji grēko daudzdzīvokļu namu pagalmu teritorijās. Transportlīdzekļu nekontrolētās braukšanas un stāvēšanas rezultāts ir viens no veģetācijas iznīkšanas iemesliem. Šādi postot apstādījumus, autovadītāji ierobežo citu sabiedrības locekļu tiesības uz sakārtotu apkārtējo vidi.Jelgavas pašvaldības saistošo noteikumu Nr.57 «Jelgavas pilsētas teritorijas labiekārtošana, uzturēšana un aizsardzība» 5.5.5.punkts paredz, ka sabiedrisko apstādījumu teritorijās aizliegts novietot transportlīdzekļus zālienos, kā arī tuvāk par 2,5 metriem no kokiem un 1,5 metriem no krūmiem, izņemot vietas, kur ir ierīkotas stāvvietas vai ielu brauktuves. Par šo noteikumu neievērošanu tiek sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols, kurš tiek nosūtīts izskatīšanai Jelgavas Domes administratīvajai komisijai, kura var uzlikt naudas sodu līdz 50 latiem. Savukārt pārkāpējam esot pārkāpuma izdarīšanas vietā, Jelgavas pašvaldības policijas inspektori bez protokola sastādīšanas var izsniegt kvīti un uzlikt naudas sodu līdz 10 latiem.Jelgavas Pašvaldības policija informē, ka transportlīdzekļu stāvēšana atļauta vietās, kur ir paredzētas transportlīdzekļu braukšanai (brauktuves), nevis jebkura cita teritorija. Izveidojot zālienu (apstādījumu), to veidošanas mērķis nav nolūks, lai pa to varētu pārvietoties transportlīdzekļi. Tādēļ novietot transportlīdzekļus ir atļauts uz brauktuves (nevis zālienā) tā, lai tas netraucētu citus braucošus transportlīdzekļus.Ir gadījumi, kad iekšpagalmos nav speciāli izveidotu transportlīdzekļu stāvlaukumu un personām ir grūtības ar transportlīdzekļu novietošanu stāvēšanai, bet minētās grūtības nav risināmas ar transportlīdzekļu novietošanu zālienā.Kā pozitīvu piemēru var minēt pagalmu Māras ielā 8, Jelgavā, kur mājas iedzīvotāji kopīgiem spēkiem ir atrisinājuši iepriekš minēto problēmu, paplašinot ceļa braucamo daļu un izveidojot transportlīdzekļu stāvlaukumu.Sandra Reksce,JPP priekšnieka palīgs sabiedrisko attiecību un juridiskajos jautājumos

Pievieno komentāru

Komentāri 8

misters

Paskatās kas notiek Raf masīvā mašīnas nomet kur pagadās ,vietām viss zāliens izdangāts,lai piebrauktu kur šiem vajag ,brauc pa gājēju celiņu un zālienu,policija nav manīta nekad

pirms 9 gadiem, 2010.04.23 09:36

Vita

Sarmas ielā 21 tas pats- lai gan var auto atstāt ielas pusē brauktuves malā (ko es arī daru), tak autobraucēji nevīžo tos dažus desmitus metru līdz kāpņu telpai aiziet kājām. Rezultātā nevar piebraukt ne ātrā palīdzība, ne avārijas dienests, ne citas mašīnas, piemēram, mēbeļu pārvešanai, un, tā kā mājas priekšā ir liels zaļš laukums, tad visas mašīnas braši dragā pa to, apbraucot tās, kas tur stāv caurām dienām un naktīm. Un smiekli nemaz nenāk... Kas vēl notiktu, ja, nedod Dievs, ugunsdzēsējiem vajadzētu piebraukt...Bet nu tādi tagad cilvēki ir- ļoti maz to, kuri padomā, kā jūtas pārējie.

pirms 9 gadiem, 2010.04.19 23:20

Resnais

Ap plkst 15:00 pie Maximas Rīgas ielā invalīdu stāvvietā stāvēja inkasatoru auto. Garīgie invalīdi.... PP tuvumā neredzēju.

pirms 9 gadiem, 2010.04.19 22:32

he he

Atšķirība jau ir tajā, ka mana privātmāja ir mana, taču pie daudzdzīvokļu mājām ir kopīpašums, nesaproti - sūdīgi. Neatceros arī, ka kāds būt sodīts vai būtu jātīra zaļā zona ap daudzdzīvokļu mājām.

pirms 9 gadiem, 2010.04.19 21:58

nu nu

Tā kā absolūtais vairākums iekšpagalmu ir izbūvēti neatbilstoši LR būvnoteikumiem,kas paredz, ka katram dzīvoklim paredzama vismaz viena stāvvieta auto novietošanai, tad nu kā ir, tā arī jadzīvo. Visi kaut kā izmanās un pielāgojas. Patiesībā neesmu dzirdējis, ka kāds kājamgājējs dēļ novietota auto nav spējis izkļūt no pagalma.

pirms 9 gadiem, 2010.04.19 19:58

ludzu atgadinat sat.noteikumus par auto stavesanu ap maju .Par ieeju maja,par izbrauksanu no caurbrauktuves.Loti biezi auto trauce ieiet ,kur nu vel ar bernu ratiem.Turklat auto tiek atstati izbrauktuve no setas majas gala!Ludzu PP Parbaudit majas pagalmu Akademijas iela 22/

pirms 9 gadiem, 2010.04.19 19:26

smiekli nāk!

Ak par iekšpagalmiem sākuši PP runāt! Nu jā, sniegs nokusis! Tad gan teica- esiet kopīpašnieki, paši arī tīriet! Tagad neesmu deliģējusi manu kopīpašumu uzraudzīt un soda kvītis līmēt! Domāju,ka šajā valstī visiem ir vienādas tiesības uz īpašumu- gan savrupmājās dzīvojošiem īpašniekiem,gan daudzdzīvokļu namu. Neesmu redzējusi nevienā savrupnama pagalmā patrulējam policistus, tad nevēlos viņu izparatni par kārtību arī daudzdzīvokļu pagalmā! Laiks saprast policistu kungiem, bez īpaša uzaicinājuma viņiem nav pienākums līmēt papīrīšus svešas mājas pagalmā, par, kuru vēl mašīnas īpašnieki maksā īpašuma nodokli.

pirms 9 gadiem, 2010.04.19 17:42

Lietotāju raksti