Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sarunas par brīvu (FOTO)

«11. aprīlī pulksten 10.50 šeit varēs parunāties!» Šāds ziņojums pie Tehnoloģiju vidusskolas informācijas stenda intriģēja ne tikai skolēnus, bet arī vecākus un skolas personālu. Ar ko varēs runāt? Par ko? Atbilde tika rūpīgi slēpta, aicinot pašus atnākt un piedalīties.

Skolas teātra studijas rīkotā zibakcija, iedvesmojoties no Ievas Samauskas dzejas krājuma «Skaļā klase», starpbrīdī gaitenī uzbūvētā teltī aicināja ienākt jebkuru un veltīt laiku sarunai. Ieeja teltī bez mobilā telefona – tādi bija noteikumi! «Nav problēmu, mēs varam telefonu neizmantot!» tā atbildēja dalībnieki.

Par akciju vislielākā interese bija sākumskolas bērniem, kas bez vilcināšanās bija gatavi sarunāties un priecāties par notikumu. Lielie labprāt ieņēma novērotāju lomu.

Teātra studijas jaunieši domā, ka akcijas mērķis jebkurā gadījumā ir sasniegts, jo galvenais ir dot kā dalībniekiem, tā skatītājiem impulsu, iespaidu, kas tālāk jau raisa pārdomas un pašam liek izdarīt secinājumus. Akcija bija kā atgādinājums par dzīvas komunikācijas trūkumu, ko nespēj aizstāt mūsdienu tehnoloģijas.


Aija Treija, Tehnoloģiju vidusskolas direktores vietniece

Foto: Kaspars Antonevičs

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti