Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Satrauc antisanitārie apstākļi un netīrība 20

Esmu pensionēta ārste dermatoloģe ar piecdesmit divu gadu darba pieredzi un mani satrauc antisanitārie apstākļi, netīrība, kas pilsētā rodas, barojot bezsaimnieku kaķus.

Neesmu manījusi, ka šie it kā humānie cilvēki, kuriem rūp pamestu dzīvnieku liktenis, satīrītu vietas, kur viņi kaķiem izliek ēdamo. Tādējādi veidojas antisanitāra vide, kurai raksturīgi netīri trauki, barības paliekas, smaka. Kā mediķe noteikti gribu brīdināt iedzīvotājus atturēties no pārāk tuva kontakta ar šiem dzīvniekiem. Kaķi var pārnēsāt un to ekskrementi saturēt dažādu slimību dīgļus. Savā ilgajā dermatologa praksē esmu sastapusies ar ļoti daudzām to izplatītām slimībām gan bērniem, gan pieaugušajiem - gan akūti, gan hroniski. Bijuši gadījumi, ka cietušajam nācies pat ārstēties slimnīcā. No sarunām ar jaunākajiem kolēģiem zinu, ka līdzīgas sēnīšu slimības, ko izraisa kaķi, aktuālas ir arī tagad.Iepriekšējās laikraksta publikācijās par šo tematu tika pausta pašvaldības izpilddirektora Gunāra Kurloviča doma, ka aģentūra «Pilsētsaimniecība» pēc iedzīvotāju rakstisku iesniegumu saņemšanas varētu bez maksas nodrošināt bezsaimnieku kaķeņu sterilizāciju. Manuprāt, tā ir diezgan sarežģīta lieta. Piemēram, kaķu barā atšķirt jau sterilizētos no nesterilizētiem ir grūti. Domāju, pilsētai pirmām kārtām būtu stingri jāaizliedz barot bezsaimnieka kaķus pie dzīvojamām mājām. Jāpiebilst, ka mūsu ģimene mitinās daudzdzīvokļu namā Raiņa ielā 3, kur tie regulāri tiek baroti zem logiem un pagrabstāvā.

Pievieno komentāru

Komentāri 20

kaķis

Šos Maigas vārdus:
"Visbaisākā infekcija ir trula cietsirdība"
vajadzētu ar lieliem burtiem uzrakstīt pie katra nama un katra luksofora. Tad varbūt ļaudis lasīs, lasīs un beidzot sapratīs...

pirms 11 gadiem, 2008.09.13 16:00

Nike

Maiga, autore par dermatoloģi strādāja vēl tajā laikā, kad bērnus apsmidzināt ar DDT skaitījās nekaitīgi.

pirms 11 gadiem, 2008.09.12 14:58

Maiga

Vēl - tieši Jelgavā arī piedzīvoju masveida žurku iebrukumu "atkaķotā" mājā - tās nāca no pagraba un bēniņiem.
Šķiet, autore visu mūžu strādājot šaurā specialitātē ir zaudējusi skatu uz antisanitārijas problēmu kopumā.
Žurkas izplata daudz vairāk slimību (arī leptospirozi, jersiniozi kuras kaķi neizplata), vairojas ātrāk un grūtāk ierobežojamas.

pirms 11 gadiem, 2008.09.12 03:24

Maiga

Dzīvoju dažus gadus Jelgavā un atceros ekstrēmas "antisanitārijas" - gandrīz pusei Jelgavas gadījās asiņaina caureja no piena produktiem (kanalizācijas ūdens bijis iekļuvis piena kombināta dzeramjā ūdenī) un vesela rajona iedzīvotāji kasījās pēc dušas no cukurfabrikas siltā ūdens. Kaķi pie tā nebija vainojami.
Pieņemu, ka raksta autorei ir vienpusīga vai deformēta uztvere.
Visbaisākā infekcija ir trula cietsirdība, to pat slimnīcā nevar izārstēt.

pirms 11 gadiem, 2008.09.12 03:05

Gimli

tieši tā - kaķi vairojas. un šīs problēmas risināšanai tad arī ir domāta programma "noķer - sterilizē - palaiž". Jo, ja nebūs pilsētas kaķu, būs žurkas - dabā vieta nekad nepaliek tukša.

pirms 11 gadiem, 2008.09.10 03:07

nameda

Kaķi tā vairojas, ka ja arī katrs paņemtu uz mājām pa vienam klaiņojošam kaķītim, tad tik un tā uz iels būtu vēl vesels bars. Tā ka tā nav izeja...

pirms 11 gadiem, 2008.09.10 00:16

peka

Ideāli, tipiski pilsētnieki, ha, ha.
Nu tad tie gudrīši, kuri te aizstāv kaķu būšanas uz ielas un barotājus, padzīvojiet pirmajos stāvos ar bērniem:
1) logus atvērt nevar, jo smird;
2) katru dienu kāds (-a) nāk barot;
3) smird arī istabā, jo kaķi dzīvo pagrabā utt.
Kāpēc tad meža dzīvniekus ar trakumsērgu "likvidē"?

pirms 11 gadiem, 2008.09.09 15:41

G

Man vairāk nepatīk pa logu izmestie prezervatīvi!

pirms 11 gadiem, 2008.09.09 10:11

Jelgavniece

Pirmkārt, vide ir nehigiēniska daudzu citu iemeslu dēļ. Tās ir atkritumu tvertnes, kas smird pa gabalu un netiek savlaicīgi izvestas. Kas tikai tur nemētājas. Tāpat pašu iedzīvotāju piedrazotie pagrabi. Kas tikai tur neatrodas, ieskaitot vecu pārtiku. Salīdzinot ar iepriekš minēto, ja kāds pabaro kaķus ar sauso kaķu barību un ūdeni, tas nekādi neapdraud vidi. Protams, nav jādod kaķiem zivju iekšas un galvas, vai kas cits, kas pašam palicis pāri.
Dermatoloģe kļūdās, veterinārārsts speciālists uzreiz pateiks kurš kaķis ir sterilizēts un kurš nē.
Dermatoloģe4 kļūdās, ne tikai neapkopti, bet arī badā esoši, kaķi vairāk izplatīs slimības, nekā pabaroti. Var vēl vienīgi piebilst, ka daudzi bērni un arī pieaugušie ir vēl vairāk neapkopti un neēduši kā pagalma kaķi un tās slimības viņiem var attīstīties bez kaķu vainas.
Drīzāk aicinu jelgavniekus pēc iespējām paņemt kādu nelaimīgu kaķēnu pie sevīm, pabarot un apkopt, kā arī aizvest pie ārsta.
Cietsirdībai pret dzīvniekiem saknes nāk no padomju laikiem. No tiem pašiem laikiem, kuros ir dzīvojusi un strādājusi šī cienījamā dermatoloģe.
No pieaugušo cietsirdības veidojas bērnu cietsirdība. Tapēc sastopami kaķu un suņu fiziskas spīdzināšanas gadījumi.

pirms 11 gadiem, 2008.09.08 15:38

Kustonis

Ja, runājam par tiem sanitārajiem apstākļiem Jelgavā, tad, piemēram, rodas jautājums,kur mums pilsētā ir tās saucamās publiski pieejamās bezmaksas tīra dzeramā ūdens vietas, kādas ir citās Eiropas valstīs. Tākā par kādām vispār pieņemtajām sanitārajām normām te var runāt.

pirms 11 gadiem, 2008.09.08 14:24

Marta787

Par barošanu nav jāsoda.
Bet stingri un bargi jāsoda:
1) Par dzīvnieku izmešanu uz ielas
2) Par jebkādu apkārtnes piemēslošanu
Un ja nevar naudas sodu samaksāt, tad likt pilsētā mēslus vākt.
Un ja šī sodīšana būs pietiekoši konsekventa un barga, tad līdz ar sterilizāciju pēc kada laika klaiņojošo dzīvnieku vairs nebūs un barošanas problēma izzudīs.
Ja tantei patīk tad lai ņem sev vienu mājās, audzina un rūpējas kā nākas. Starp citu kaķis reizi gadā ir jāpotē (lai nesaslimtu un nesaslimdinātu citus mājdzīvniekus un cilvēkus)Šovasar pote jau maksāja 20 Ls.

pirms 11 gadiem, 2008.09.08 11:20

zenta to vome

"aplikt ar sodu vai nodevu naudas veidā" vajag tos necilvēkus, kuri izmet uz ielas savus kaķus un suņus.
Kādi dienesti tad Jelgavā nodarbojas ar kaķu ķeršanu, lai tos kastrētu? Jelgavā kaķus nekastrē. Tos noķer un nogalina.

pirms 11 gadiem, 2008.09.08 10:46

kaķis

Cien. ārstes kundzei gan vajadzētu zināt, ka daudz, daudz vairāk slimību cilvēkam nodod cilvēks, nevis kaķis.
Bet par to jau tiek noklusēts...
Cilvēku atstātie spļāvieni un dažādu nokrāsu krēpas uz asfalta. Brr!!! Cik pretīgi! Un cik tur baciļu...
Kaķi neko tādu nedara.

pirms 11 gadiem, 2008.09.08 10:38

vome

Mani arī negatīvi satrauc tā kaķu barošana . Tik tiešām ap šiem kaķiem vide ir nebaudāma. Man ir ierosinājums . tā kā iedzīvotājus par apkār5tnes nesaudzēšanu soda ar naudas sodu ,tad tos , kas baro klaidoņus ,aplikt ar sodu vai nodevu naudas veidā ,kuru tālāk novirzīt sētniekiem ,kam šīs vietas jāsatīra un dienestiem , kas nodarbojas ar kaķu kastrēšanu .

pirms 11 gadiem, 2008.09.08 10:37

mmmm

Taisnība Gimli nav jācīnās pret kaķu barošanu, bet gar pret to, lai barotāji barošanas vietas uzturētu tīras. Ja kaķus nebaros tie paliks vājāki, pret slimībām uzņēmīgāki un līdz ar to tieši vairāk pārnēsās un izplatīs dažādas slimības.

pirms 11 gadiem, 2008.09.08 10:29

Spodrības pasta

Vot, nebūtu Jelgavā to kaķu, dzīvotu visi sanitārā vidē !
Visas problēmas būtu kā ar roku atņemtas !
Paraugpilsēta he-he !

pirms 11 gadiem, 2008.09.07 22:49

Maija

Pa logu izmet netikai kaķiem ,bet ari pilnus atkritumu maisus,kurus no rītiem savāc lamādamies sētnieki

pirms 11 gadiem, 2008.09.07 22:39

Gimli

Atgādīnāšu "dermatoloģei", ka, sterilizējot bezsaimnieku kaķi, tam tiek nogriezts kreisās auss galiņš, līdz ar to nav nekādu problēmu atšķirt sterilizētu minci no nesterilizēta.

Par "Dzīvnieku SOS" atjaunoto bezsaimnieku kaķu sterilizācijas programmu "Pilsētas kaķu dzīve" tuvāk var uzzināt, zvanot 22027095

Sterilizējot kaķu kolonijas, vienmēr tiek apzināti cilvēki, kuri uzņemas atbildību par dzīvniekiem, tātad arī par to veselības stāvokli.

Kaķis nav atbildīgs par cilvēku radīto cūcību, ne jau viņš izmet pa logu bojātus produktus. Tādēļ nav jācīnās pret kaķu barošanu (kuru, kā jau šeit n-reizes skaidrots, aizliegt ir pretlikumīgi), bet gan par to, lai barotājas uzturētu barošanas vietas tīras.

pirms 11 gadiem, 2008.09.07 14:54

Lietotāju raksti