Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sociālais projekts «#AntiCafe» spiests pārtraukt darbību jaunās nodokļu sistēmas dēļ 17

Cienītie jelgavnieki! Esmu spiests paziņot, ka no 2017. gada 1. janvāra «#AntiCafe» būs specializējies tikai svētkiem un pasākumiem (dzimšanas dienu svinības, klases vakari, bērnu svētki, korporatīvi un citi). Vienkārši atnākt uz «#AntiCafe» un pavadīt laiku ar draugiem par 3,85 eiro dienā vairs nevarēs.

Kāpēc «#AntiCafe» vairs nestrādās tāpat kā iepriekš? Diemžēl mūsu valdība, sākot ar 2017. gadu, ievērojami paceļ nodokļu apjomu mikrouzņēmumiem. Tagad papildus nodoklim no apgrozījuma mums nāksies maksāt aptuveni 97 eiro sociālo nodokli par katru darbinieku. Mums tas nozīmē, ka nodokļu maksa pieaug par vairāk nekā divām, salīdzinot ar šī brīža situāciju (vai nodoklis uz apgrozījumu tiks pacelts par 66 procentiem, valdība vēl domā).

«#AntiCafe» jau no paša sākuma ir veidots kā sociālais projekts. Mēs izveidojām vietu, kur jaunieši (skolēni un studenti) var atnākt ar draugiem un paspēlēt kādas spēles, patusēt un jautri pavadīt laiku. Bez alkohola, bez cigaretēm, bez narkotikām. Un tagad, kad kļuvis skaidrs, ka vairs nespējam strādāt tādā pašā formātā kā iepriekš, mēs atkal sakām NĒ alkoholam, cigaretēm un narkotikām.

Daudzi cilvēki mēdz sacīt: «Nolieciet «#AntiCafe» plauktā alkoholu un labi pelnīsiet.» Es zinu, ka šiem cilvēkiem ir taisnība. Es zinu – ja mēs sāktu pārdot alkoholu «#AntiCafe», tad labi pelnītu un spētu samaksāt visus nodokļus. Taču šobrīd šis ir principa jautājums. «#AntiCafe» nekad nepārdos alkoholu. «#AntiCafe» – tā ir pati foršākā vieta bērniem, skolēniem un studentiem, nevis tiem, kas mīl iedzert.

Daudzi cilvēki jautā, vai mēs «#AntiCafe» saņemam kādu atbalstu no valdības? Jo tas taču ir sociāls projekts... Atbilde skan šādi – nē, nekādu atbalstu nesaņemam ne no valdības, ne no pašvaldības puses. Mums pašiem nācās iziet visādas maksas procedūras, tāpat kā jebkuram citam biznesam – kases aparāti, sertifikāti, telpu īre, komunālie maksājumi. Atšķirība ir tikai tajā, ka es no šī projekta nepelnu, tieši otrādi, vēl maksāju no savas kabatas par dažādiem izdevumiem.

Mēs esam spiesti atlaist darbiniekus Mēs nespējam samaksāt 97 eiro par katru darbinieku valdībai. «#AntiCafe» nenopelna tik daudz naudas. Tāpēc strādāt kā iepriekš no 11 līdz 23 katru dienu mēs nevaram.

Vēl viens iemesls iekļauts citā likumprojektā, ko apstiprināja mūsu valdība. No 2017. gada visiem uzņēmumiem Latvijā obligāti jāiegādājas jauni, dārgi kases aparāti, kas maksā, sākot no 300 eiro. Mums nav lieku 300 eiro, kurus mēs varētu atdot valdības «kaprīzēm». Kāpēc visiem uzņēmumiem Latvijā obligāti jāiegādājas jauni kases aparāti? Acīmredzami, kases aparātu pārdošanas bizness pieder kādam no deputātiem. Citu skaidrojumu nespēju rast.

Tagad par labām lietām – no 2017. gada mēs pieslīpēsim «#AntiCafe» ar svētkiem un pasākumiem. «#AntiCafe» varēs pasūtīt svētkus bērniem no divu gadu vecuma, mēs uzstādīsim bērnu rotaļlietas un atrakcijas. Skolēniem un studentiem mums paliks tas pats piedāvājums, kas tagad – liels TV, «PlayStation 4», vairāk nekā 30 galda spēļu, novuss, galda futbols, bezmaksas internets un daudz kas cits. Tāpat arī pieņemsim korporatīvos pasākumus (pieaugušajiem). Būsim priecīgi uzrīkot jums neaizmirstamus svētkus.

Un vēl viena superīga ziņa: līdz decembra beigām visiem piešķiram atlaidi. Nāciet ar draugiem! Pavadi pēdējās divas nedēļas «#AntiCafe»!


«#AntiCafe» īpašnieks Jēkabs Udodovs

Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 17

Veselais Saprāts

Nu ko teikt, šī valsts ir mirusi. Bet no otras puses, beigas nevar piemeklēt to, kam nav bijis sākums...

pirms gada, 2016.12.17 21:07

Veselais Saprāts

Jebkurā gadījumā paldies Jēkabam par paveikto iniciatīvu. Jēkabs Udodovs ir vienīgais, kurš ir aizstāvējis pilsētas titulu "Jelgava-Jauniešu Galvaspilsēta 2016". Es uzsveru v i e n ī g a i s............................................

pirms gada, 2016.12.17 21:11

Singa

Tur bija vairākas grupas, uz kurām minimālās iemaksas neattiecas, viena no tām bija labdarība, ja kas.

pirms gada, 2016.12.17 21:42

Elmīra

Studējošiem līdz 24 gadi, nodoklis neattiecas

pirms gada, 2016.12.17 22:33

EYN

Bet sociālais taču nav jāmaksā. Atbalstīja projektu ar 15%. Kāpēc murgojums par so,ciālo, ja jau kādu ne'dēlu arī es kā mikra zinu, ka sociālais vairs nedraud. Un projektam jau nav ne vainas, bet es arī saprotu, kāpēc tur nav aloko, ne tikai mārketings, bet arī nepieciešamība pēc licenzēm atkrīt. Telpās jau vienalga pīpēt nedrīkst, tad izspēlēsim to kā fišku un uztaisīsim kā projektu. PAskatiet man, kur viņi prasīja atbalstu, ja jau saka, ka atbalsta nav? Noteikti kādus eiropas fondus piesaistīt varēja. Viņi gaidīja, ka kāds ieinteresēsies un atbalstīs, bet tā jau nenotiek, par visiem atbalstiem ir jācīnās. NAv vēlmes cīnīties - atbalsta nav.

Nezinu, kur īstais iemesls, bet ielīmēšu linku uz 15%, sociālais tagad jau nav iegansts.

Un jā, ja no šī projekta neplna un vēl savu naudu liek iekšā, tad bagāts vīrs ir. prieks.

pirms gada, 2016.12.17 23:40

EYN

Un interesē vēl viena lieta, vai tad apkalpojot korporatīvus nevajadzēs maksāt nodokļus par darbiniekiem, kas apkalpo šo korporatīvu? Nu, ja pieņemsim, ka uzņēmējs uzskata, ka nodokļi sociālie ir jāmaksā. Protams, nav svarīgi, vai darbinieks nostrāda 10 stundas vai 40 stundas nedēļā, nodoklis būs jāmaksā. Tas nozīmē, ka viņš vienkārši pašiem darbiniekiem samazinās algu līdz padarītam.


Un vai tad par telpām, kas ikdienā stāvēs tukšas nevbūs īre jāmaksā? Būs...

Kaut kas man neiet kopā šajā stāstā....

pirms gada, 2016.12.17 23:50

Resnais

ss.lv jau labu laiku anticafe bizness tiek pārdots un reklamēts kā perspektīvs bizness. Jāpiebilst, ka Rīgā šāda veida anticafe aizvērās, brīnums, ka mazajā jelgavā vēl turas virs ūdens.

pirms gada, 2016.12.17 23:47

EYN

NU tad sociālis nav iemesls... Nelabi raksturo Jēkabu, ka viņš izmanto šādi izdevību lamāt mūsu tāpat jau ...... valdību..

pirms gada, 2016.12.17 23:56

Sajūsminātais

Paldies, ZZS+SC+NA.
Speciāls paldies, skaistulei no laukiem, 5 bērnu mātei Reizniecei.

pirms gada, 2016.12.18 10:56

Pol

KAs tā t\ada Reizniece ir?

pirms gada, 2016.12.18 13:21

Dolārs to Pol

Viņa ir mana draudzene.

pirms gada, 2016.12.18 14:09

(bez temata)

Tagad katrs mazais uzņēmējs savās neveiksmēs vainos valsti?

pirms gada, 2016.12.18 15:46

Par tematu

Valsts nav vainīga, vainīgi ir zaļie zaglīgie lauķi, dzimtcilvēku un kolhoznieku pēcteči.

pirms gada, 2016.12.19 09:48

Neko

labu šī iecere nesolīja no paša sākuma. Arī tagad, kā maza bērna šļupsti, parādās spārnotas tēzes par nodokļu paaugstināšanos-lasiet presi un sekojiet līdzi nodokļu izmaiņām, uzņēmēji.

pirms gada, 2016.12.18 21:45

egle1

Piekrītu tiem, kas uzskata, ka nav ko vainot valsti, ja neiet bizness. ASV 90% mazo uzņēmumu neizdzīvo, tiesa, dibina arvien jaunus. Ja tie jaunieši tā gribētu tusēt, nāktu pie jums, nenāk, tātad neinteresē.

pirms gada, 2016.12.19 09:34

alus

jā, jā, vēl viens nejēga pie visa #vainovalsti...

pirms gada, 2016.12.28 15:00

Lietotāju raksti