Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Spēks - vienotībā un kooperācijā

«Spēks ir lauksaimnieku vienotībā ne tikai kopā cīnoties par Latvijas piena nozares nākotni, bet arī kooperējoties ikdienas darbos,» kooperācijas nozīmi lauksaimniecībā uzsver LPKS «Piena ceļš» valdes priekšsēdētāja Ilze Aizsilniece.

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību attīstība aizsākās 2000.gadā un turpinās vēl joprojām - katru gadu palielinās gan zemnieku skaits kooperatīvos, gan arī kooperatīvu apgrozījums. Zemnieki - kooperatīvu biedri - atzīst, ka, lai pārvarētu krīzes situāciju piena nozarē, būtiska loma ir tieši kooperācijai. Lai rastu ilgtermiņa risinājumu, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija sadarbībā ar citām lauksaimnieku organizācijām ir aicinājusi zemkopības ministru neatvērt Lauku attīstības programmas lauksaimniecības produktu pievienotās vērtības radīšanas pasākuma pirmo pieteikšanās kārtu, paredzot labvēlīgākus nosacījumus lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajām sabiedrībām savas pārstrādes veidošanai un attīstīšanai. Pirmā pieteikšanās kārta gan tiks atvērta, taču ir uzsāktas kooperatīvu pārstāvju diskusijas ar Zemkopības ministrijas vadību par pasākuma nosacījumiem nākamajās kārtās. Jāuzsver, ka tādi kooperatīvi, kuri nodarbojas ar savu biedru produkcijas pārstrādi, pašreiz piena iepirkuma cenas kritumu un svārstības neizjūt, jo zemniekiem tiek nodrošināta cenas stabilitāte ilgtermiņā. Piena ražotāju kooperatīvi, kas apvieno gan lielos, gan mazos Latvijas lauksaimniekus, aicina visiem būt vienotiem un piedalīties akcijā, kas notiks 30.maijā pulksten 16 Rīgā, Doma laukumā.Atgādinām, ka akcijas ietvaros pret ziedojumiem vai par velti iedzīvotājiem tiks dalīts svaigpiens.

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti