Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tiesības nomirt 1

Žēl, ka tik regulāri jākaunas par valsti, kurā dzīvojam.

Piemēram, ieraugot dzīvespriecīgu rietumvalsts pensionāru, kurš izbauda pelnītu atpūtu, «uz koferiem» apceļojot pasauli, un domās pretstatot pašmāju sirmgalvjus, kas, kļuvuši par varas tuvredzības upuriem, spiesti pārciest nevienlīdzīgu cīņu ar veselības problēmām (galvenokārt tā paša līdzekļu trūkuma dēļ) un ņirgāšanos no valsts puses nožēlojamu pensijas grašu veidā.

Ne jau tikai padzīvojušajiem šādas ligas. Spriežot pēc tālrādes sižeta, nevienam «tur, augšgalā» līdz šim nav pieticis prāta sakārtot jautājumus, kas saistīti ar aknu transplantācijas operāciju apmaksu no valsts puses. Katrs, kuram nepieciešams veikt šāda veida operāciju (pat, ja cilvēks vēl pašos «spēka» gados), bet nav pa rokai «nieka» simts tūkstoši eiro, var tikai cerēt uz brīnumu, staigāt apkārt ar pastieptu roku vai arī lēnā garā sākt sacerēt testamentu, jo dzīves noriets ir, maksimums, dažu gadu attālumā.

Ar valsts svētību katram paredzētas ne tikai tiesības uz taisnīgu tiesu un visu pārējo, ko paredz apjomīgie šai tēmai veltītie papīra blāķi, bet arī - konkrētas diagnozes gadījumā - nesaņemt vajadzīgo palīdzību un mirt nost.

Kā gan tas tā nākas, ka perspektīvā, superspožu attīstību piedzīvojusī Latvija palikusi par pēdējo eiroimpērijas dalībvalsti, kurā nav sakārtoti jautājumi, kas saistīti ar šāda veida operāciju finansēšanu, parūpējoties par kārtējo ķīlnieku «vienību» zem valsts neizdarības (vai vienaldzības?) stobriem? Varbūt tas ir «tikai» kārtējais apliecinājums, ka Latvijai tās iedzīvotāji ir ne vairāk, kā statistikas vienības?

Protams, daudzi teiks - nu, un? Tā jau ierasta lieta! Īpaši veselības aprūpes jomā jau problēmu ir, ka ne saskaitīt! Droši vien taisnība. Tikai žēl, ka esam spējuši pie tā pierast un ar to samierināties.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

maaksla

mjā....un ne tikai par šāda veida operācijām ir runa.Kauns, ka pat mazu bērnu iedzimtu vai iegūtu vainu ārstēšanai jālūdz palīdzība no visiem apkārtējiem līdzcilvēkiem.Paldies tiem, kuri nepaiet garām šādiem lūgumiem....

pirms 12 gadiem, 2007.07.21 02:07

Lietotāju raksti