Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tūrisma cirks Jelgavā 19

Cirks. Klaunāde! Smiekli caur asarām. Kauns par dzimto pilsētu! Tādas sajūtas caurstrāvoja prātu 26. augusta Jelgavas domes sēdē, kad tika izskatīts jautājums par Jelgavas Reģionālā tūrisma centra izveidi un tā vadītājas apstiprināšanu. Izrādījās, ka Jelgavā pašvaldības iestādes vadītājam var trūkt absolūti jebkāds redzējums par uzticētās sfēras attīstību, bet pašvaldības kompetencē neietilpst precīza darba uzdevuma došana pieaicinātajiem arhitektiem un būvniekiem!

Aicināta argumentēt Jelgavas Reģionālā tūrisma centra izveidošanas nepieciešamību, pašvaldības izpilddirektore Irēna Škutāne detalizēti prezentēja drīzumā ekspluatācijā nododamo Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa projektu. Deputāti tika iepazīstināti ar torņa augstumu, platumu, stiklotā jumta augstumu, tornī ievietoto stāvu skaitu un funkcionālo pielietojumu. Ciparu nomāktās prezentācijas noslēgumā burtiski divos teikumos tika paziņots, ka šis ir iemesls, kāpēc Jelgavā nepieciešams reģionālais tūrisma centrs, kas veicinātu nozares attīstību pilsētā un pieguļošajos novados.Radās sajūta, ka neesam vairs Jelgavā, bet gan leģendārajā kinofilmā „Divpadsmit krēsli” pieminētajā Vasjuku ciemā. Atšķirībā no Vasjuku ciema tika radīts priekšstats, ka šeit vis nenotiek šaha attīstība, bet gan tūlīt tiks uzsliets pirmais tūrisma apskates objekts un vietējā administrācija gara acīm jau redz tūristu masas no visas pasaules. Izpilddirektores runā izpalika jebkāda atsaukšanās uz jau esošajiem tūrisma objektiem vai potenciālajiem nozares attīstības virzieniem mūsu pilsētas apkārtnē.Vēl vairāk. Interesanti, ka torņa projektā kafejnīcu paredzēts izvietot praktiski bezlogu telpā stāvu zem stikla jumta, tādējādi liedzot apmeklētājiem būtisku priekšrocību – brīvu pilsētas panorāmas skatu, kas varētu palīdzēt piesaistīt objektam papildu apmeklētājus. Savukārt divos līmeņos izbūvētajā torņa stikla jumtā bez skatu laukuma paredzēts novietot arī izstāžu telpu, kam lietderīgāks būtu mākslīgais apgaismojums. Lūgta paskaidrot šo acīmredzamo ačgārnību, I.Škutāne atbildēja, ka tā neesot pašvaldības kompetence. Šādus jautājumus esot izlēmuši pieaicinātie arhitekti un būvnieki. Cienījamajai izpilddirektores kundzei nācās atgādināt, ka pasūtītājs nosaka, kas un kur ir nepieciešams, bet arhitekti un būvnieki vienīgi īsteno klienta intereses.Vispārēju jautrību nodrošināja arī Škutānes kundzes paustais, ka tornis tiks atklāts līdz valsts svētkiem – 18. novembrim, bet apkārtnes labiekārtošanas darbi (lasi: zālītes sēšana utml.) tiks pabeigti līdz decembra beigām. Proti, laikā, kad visticamāk jau zeme būs sasalusi un to būs segusi sniega kārta.Skumjas par pašvaldības vadības attieksmi pret pilsētas kompetentu vadīšanu izraisīja arī izpilddirektores faktiskā atzīšanās, ka reģionālā tūrisma centra budžetā paredzētie pašu ienākumi ir vienkārši izzīsti no pirksta. Proti, atbildot uz deputātu jautājumu, kādi aprēķini ir pamatā pašu ienākumu sadaļā 1500 LVL gadā no ieejas biļetēm un suvenīru tirdzniecības, kā arī 1000 LVL no telpu nomas, atbildīgā amatpersona sniedza skaidrojumu, ka faktiski nekādu aprēķinu nav, jo Jelgavas pilsētā tā ir jauna pieredze un jebkādas prognozes veikt ir ļoti, ļoti grūti. Diemžēl izskatās, ka atbildīgā amatpersona neko nav dzirdējusi par salīdzinošiem pētījumiem ar līdzīgām iestādēm citās Latvijas pilsētās un kaimiņvalstīs.

Smiekli caur asarām. Tā varētu raksturot Jelgavas Reģionālā tūrisma centra jaunās vadītājas atbildes uz deputātu jautājumiem un tam sekojošo jaunās amatpersonas apstiprināšanu atbildīgajā amatā, kam turpmāk būs jāveicina tūrisma attīstība mūsu pilsētā. Nu jau apstiprinātā Reģionālā tūrisma centra vadītāja Iļjinas kundze tā arī nespēja atbildēt uz deputātu jautājumu, kas ir tūrisma produkti Jelgavas apkārtnē un kā tos paredzēts attīstīt. Arī pati Iļjina sarunas gaitā atzina, ka neko pārāk daudz no tūrisma nesaprot, tomēr esot vēlme vadīt jauno centru. Ar tūristu piesaistes jautājumiem varēšot nodarboties tūrisma speciālists, ko visdrīzākajā laikā paredzēts pieņemt darbā un kura darba uzdevums arī būšot atrast un definēt tūrisma produktus pilsētas apkārtnē. Jauno „lietpratēju” metās aizstāvēt arī pilsētas izpilddirektore, sakot, ka Jelgavas Reģionālā tūrisma centra vadītājam nav jābūt izpratnei par tūrismu. Pietikšot ar vēlmi un spēju vadīt personālu.Ņemot vērā jaunizveidotā centra vadītājas absolūto nekompetenci tūrisma jautājumos, kā arī pašvaldības pamatojumu šāda centra nepieciešamībai – atjaunotā Sv. Trīsvienības baznīcas torņa nodošanu ekspluatācijā un muzejiskas ekspozīcijas izvietošanu vairākos tā stāvos – izskatās, ka Jelgavas Reģionālais tūrisma centrs no labas idejas var kļūt par savdabīgu Ģederta Eliasa vārdā nosauktā muzeja dublikātu, kam jānodrošina darbavietas pašvaldības politiskajai elitei pietuvinātām personām, reāli nepiesaistot tūristus mūsu pilsētai.Nākamreiz: par tūrisma produktiem Jelgavas apkārtnē, ko vajadzētu zināt cilvēkam, kas vadīs Jelgavas reģionālo tūrisma centru.Ivars Jakovelspolitikas zinātnes maģistrspolitisko partiju apvienības „Saskaņas Centrs”Sociāldemokrātiskās partijas „Saskaņa”Jelgavas organizācijas priekšsēdētāja vietniekshttp://ivarsjakovels.blogspot.com/

Pievieno komentāru

Komentāri 19

IvarsJakovels

to Q:
Jūs pats lieliski atbildējāt uz savu jautājumu. Esmu bijis iepirkuma komisijās un zinu šīs sfēras nesakārtotās puses Latvijā un kā parlamenta deputāts spēšu izšķirties par labāko risinājumu mūsu sabiedrībai.

Kas attiecas uz manu darba kārtību un jautājumus, ko aktualizēju - tie lai paliek manā ziņā. Savukārt, jums varu ieteikt, sastādot savu darba kārtību, aktualizēt jums visaktuālākos jautājumus. Citādi interneta plašumos nav iespējams redzēt nevienu cienījamā Q piedāvājumu vai izvērtējumu, atskaitot dažus neveiklus komentārus pie citu blogeru rakstiem.

pirms 9 gadiem, 2010.08.31 11:48

Q

Jūs tāds uz ieteikšanu noskaņots. Iesakat vienā laidā un par dažādām tēmām- satiksmes drošība, ārpolitika, gāzes cenas, sports, tūrisms un atpūta. Šādas demokrātijas tiesības izmanto tūkstošiem interneta komentātoru, arī es, un katram šķiet, ka viņam ir taisnība. Tikai retais var palielīties ar lieliem darbiem un padarīto, kas var būt kā pamats cilvēka tālākās izaugsmes garantijai.
Bija raksts par bērnudārzu, kuram savlaicīgi nevar ielikt logus- skaidrs, ka tā it tikai daļēja Domes neizdarība, bet lielākā problēma ir likumdošanas nesakārtotības dēļ (šajā gadījumā likums neļauj atsijāt acīmredzami pusbankrotējušus uzņēmumus, kas bez riska iesniedz zemas cenas)- lūdzu, lieliska izdevība aktualizēt šos jautājumus (esat taču bijis iepirkumu komisijās). Kāda man ir ticība, ka būdams Latvijas likumdevēja (!) Saeimas pārstāvis, jūs akli neciļasiet savu rociņu, jo pēc būtības nejēgsiet par ko īsti ir runa.

pirms 9 gadiem, 2010.08.31 11:18

IvarsJakovels

to Q:
Jūs tāds uz tiesāšanos noskaņots. Vēlētāji ievēlot savus pārstāvjus - deputātus - apvelta tos ar zināmām pilnvarām, kuras viņi izmanto. Deputātiem nevar aizliegt balsot par objekta projektu, kas paredz kafejnīcu bezlogu telpā, līdzīgi kā pašiem izvērtēt pašvaldības institūciju vadītāju pretendentu atbilstību ieņemamajam amatam. Tās nav krimināli vai civili sodāmas lietas, tāpēc tiesu šeit būtu piesaukt nevietā. Cita lieta, kā šie lēmumi atspoguļo viņiem uzticējušos jelgavnieku intereses. Mums ir būtiski sekot līdzi politiķu darbiem un nedarbiem, lai nākamajās vēlēšanās mēs varētu izdarīt pareizu izvēli! Blogu rakstīšana un sabiedrības uzmanības pievēršana ačgārnībām Latvijas politikā ir ļoti derīga un praktiska lieta demokrātijas apstākļos. Varu ieteikt jums pastudēt demokrātijas jautājumus.

pirms 9 gadiem, 2010.08.31 10:21

Q

Tad jau vājš labums no Jūsu klātbūtnes. Ierosināt Administratīvo lietu nevēlaties? Kaut ko reālu padarīt? Ar blogu rakstīšanu tālu netiksiet.

pirms 9 gadiem, 2010.08.31 09:19

IvarsJakovels

to Q:
Sēdes laikā jautājumus un komentārus var izteikt vienīgi deputāti.

pirms 9 gadiem, 2010.08.31 09:17

Kruzīte

Tā ir nozares problēma kopumā visā Latvijā - skat:
http://organizejam.wordpress.com/2010/08/11/darijumu-turisma-pieci-pirksti/

pirms 9 gadiem, 2010.08.31 01:45

Q

Tad skaidrs- kāpēc pats nepieteicāties? Vai vismaz "stružko" nodevāt? Presē neko tādu nemanīja.

pirms 9 gadiem, 2010.08.30 20:48

Vērotājs

Diez vai vispār ir labi un pareizi ierīkot baznīcā kafejnīcas u.tml. izpriecu vietas...Bībelē par šādām u līdzīgām aktivitātēm (piem., naudas mijēji...) tika teikti skarbi vārdi...
Jelgavai un tiem, kas to dara tas svētību nenesīs....

pirms 9 gadiem, 2010.08.30 19:25

IvarsJakovels

to Q:
Jā, pats arī apmeklēju 26. augusta Jelgavas domes sēdi.

pirms 9 gadiem, 2010.08.30 16:25

IvarsJakovels

to Q:
Vairāki traģikomiski šīs sēdes aspekti ZZ publikācijās nebija pieminēti. Diemžēl.

pirms 9 gadiem, 2010.08.30 15:27

Q

ZZ bija plaša reportāža (pat 2) attiecībā par šo tēmu. Jakovels nokavējās.

pirms 9 gadiem, 2010.08.30 12:49

pensionāre

Liekas,ka Jums ,IVAR , taisnība ! Taču tā būs kā ,,saucēja balss tuksnesī,, !

pirms 9 gadiem, 2010.08.30 10:27

Marta

Tu esi tik emocionāls. Tik emocionāls, ka izskatās šī tēma tikai uzņem savus apgriezienus pateicoties tam, ka to aktualizējis Jakovels :D

pirms 9 gadiem, 2010.08.30 09:38

Q

Dzīvojot Jelgavā mani vienmēr ir fascinējis tas, kā pašvaldība un pašvaldības uzņēmumi rekrutē sev vadošus darbiniekus- tik tiešām neesmu manījis nedz sludinājumus, nedz kādu informāciju.

pirms 9 gadiem, 2010.08.29 23:05

Q

Slikti ir tas, ka Jakovels ir pieķēries reģionālā tūrisma centram. Tēma tik tiešām ir kliedzoša pēc savas būtības, tikai dēļ cilvēka, kas šo tēmu cilā, visticamāk tēma zaudēs savu aktualitāti. Žēl.

pirms 9 gadiem, 2010.08.29 23:01

Q

Marta, mums Saeimā jau ir pieredze ar publicistiem, komponistiem, aktieriem un dziedātājiem. Esam jau balsojuši par tiem, kas māk "glaudīt" pa ausīm- rezultāts acīmredzams.

pirms 9 gadiem, 2010.08.29 22:59

Marta

Tādus kā Jakovels, vajag vēlēt Saeimā. Apnicis, ka nezinošu un kompetentu deputātu dēļ Latvija un mēs kopā ar to esam pamatīgās auzās!

pirms 9 gadiem, 2010.08.29 20:51

Harijs Krūze

Par pašu torni. Protams labi, ka tornis vairs nav nolemts sagrūšanai. Bet tā piramīda augšā, kaut uzbūvēta, cerams, perfekti, baznīctornim tomēr nepiestāv vizuāli, neatbilst vecās Jelgavas siluetam. Manuprāt, tas ir tāpat, kā ar auto restaurāciju. Ja tu ieliec 1938. gada Fiatam 2008. gada motoru un lietos diskus, tā vienkārši ir smuka mantiņa, bet bez muzejiskas vērtības. Tajā ziņā Katedrāle Raiņa ielā ir perfekta. Saprotu, ka visu nosaka nauda, un tomēr...

pirms 9 gadiem, 2010.08.28 11:34

Lietotāju raksti