Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vācijā Z.Mauriņas vārdā nosaukta iela

2007.gada sākumā par godu izcilās latviešu rakstnieces Zentas Mauriņas 110.dzimšanas dienai tika izsludināts vidusskolēnu eseju konkurss, kurā 40 skolu konkurencē galveno balvu - ekskursiju pieciem skolēniem un skolotājam uz Daugavas Vanagu mītni Bērzainē un pa Z.Mauriņas dzīves un darbības vietām Vācijā - ieguva Jelgavas Spīdolas ģimnāzija.

Aprīļa beigās Spīdolas ģimnāzijas 12.klases skolnieces Lelde Paulsone, Ilze Laurinaite, Vizbulīte Rudzone, Rute Kleina un Sintija Vintere, latviešu valodas un literatūras skolotāja Antra Latiša, kā arī Gulbenes 2.vidusskolas skolnieks Artūrs Rikveilis, kurš ieguva Daugavas Vanagu (DV) Vācijā kultūras nozares vadītāja Austra Graša simpātiju balvu par izcilu eseju, kurā Z.Mauriņa parādīta kā politiska domātāja, un devās uz Švarcvaldi Vācijā. Ceļojuma galamērķis bija Bērzaine - Daugavas Vanagu mītne Vācijā netālu no Z.Mauriņas dzīvesvietas Bādkrocingenā, kur jauniešus sagaidīja eseju konkursa idejas tēvs Imants Balodis, kā arī citi DV biedri. Apbrīnas vērts mantojumsZ.Mauriņas nāves gadadienā - 25.aprīlī - jauniešiem bija iespēja doties oficiālā vizītē pie Bādkrocingenas birģermeistara, kurš viesus no Latvijas uzņēma ļoti sirsnīgi. Viņš uzsvēra - fakts, ka latviešu rakstniece Z.Mauriņa vairākus savas dzīves gadu mitinājusies tieši Bādkrocingenā, pilsētai nozīmē ļoti daudz - baznīcā regulāri notiekot Z.Mauriņas daiļrades priekšlasījumi, pašvaldība rūpējas par rakstnieces kapavietas apkopšanu, vienā no pilsētas sanatorijām atklāta Z.Mauriņas piemiņas istaba un viņas vārdā pat nosaukta iela. Birģermeistars arī sacīja, ka latviešu vēlme apzināt un neaizmirst savas tautas garīgo mantojumu ir apbrīnas vērta.Pēc pilsētas domes apmeklējuma ekskursanti iegriezās pilsētas pils muzejā, kurā apskatāma unikāla taustiņinstrumentu kolekcija, tos jaunieši varēja ne vien apskatīt, bet arī ieklausīties to senatnīgajā skanējumā un pat pamēģināt klavierspēli.Nojauktās laika robežasVisemocionālākais notikums Bādkrocingenā bija Z.Mauriņas kapavietas apmeklējums:«Tās ir pretrunīgas izjūtas: es stāvu pie izcilās rakstnieces kapa kopiņas tālajā Vācijā, taču saprotu, ka domās Zenta Mauriņa allaž bijusi savā tēvzemē - Latvijā; mūs šķir vairāk nekā 30 gadi, taču rakstnieces atstātais garīgais mantojums, šķiet, savieno pagātni ar tagadni, nojaucot jebkādu laika robežu...» tā savas izjūtas apraksta konkursante Vizbulīte Rudzone.Iepazīst trimdas vēsturiNotikumiem pārpildītās dienas noslēgumā Bērzainē norisinājās seminārs «Mūžīgi jaunā Zenta Mauriņa», kurā A.Grasis uzstājās ar priekšlasījumu, uzsverot rakstnieces mīlestību uz folkloru, tautiskumu un dzimteni. Arī jauniešiem no Latvijas tika dota iespēja prezentēt savas esejas. Klausītāji jauniešu sniegumu novērtēja ļoti atzinīgi.24.aprīlī Bērzainē notika seminārs «Trimdas vēsture», kurā lekcijas lasīja speciālisti no Latvijas Valsts arhīva, Okupācijas muzeja pārstāve, biedrības «Daugavas Vanagi Latvijā» Jaunatnes nozares vadītājs un citi. Ceļojuma laikā Daugavas Vanagi jauniešiem dāvināja iespēju pabūt arī Šveices viduslaiku pilsētiņā Reinfeldenā un Francijas pilsētā Kalmārā, kur norisinājās dažādu kultūru un tautu sadraudzības festivāls, tādējādi skolēni iepazinās ne vien ar Vācijas, bet arī Francijas un Šveices kultūru, dabu un arhitektūru.

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti