Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vai Latvija jau būtu paēdusi?

Šodien, kad akcijas «Paēdušai Latvijai» aizsācēja Rūta Dimanta par ieguldījumu palīdzībai krīzes laikā saņem Spīdolas balvu ekonomikā, pagājis jau pāris nedēļu, kopš pilsētas centra lielveikalā «Maxima» pie kasēm izvietotās «Paēdušai Latvijai» kastītes pārpildītas tā, ka santīmi birst pāri. Varētu jau izlikties, ka palīdzība vismazāk nodrošinātajiem iedzīvotājiem vairs nav vajadzīga, bet drīzāk tas liecina par divām citām lietām – akcijas rīkotāju nevaļu ziedojumu urnas iztukšot, kā arī par jelgavnieku spēju dalīties ar trūkumā nonākušajiem.

Šodien minētajā veikalā biju iegājis dienas vidū. Milzīgais pircēju skaits [strādāja teju visas kases, pie katras veidojot ievērojamas rindas] un pārpildītās ziedojumu urnas tiešām varētu radīt ilūziju, ka Latvija ir paēdusi, turklāt bezdarba problēma kļuvusi tik neaktuāla, ka darbdienas vidū simtiem jelgavnieku mierīgu prātu var sirot pa lielveikalu. Taču šo domu pie kases uzreiz pagaisināja pārdevēja, par pilnajām naudas kastītēm vien nosakot: «Nebrauc iztukšot!»Jau pavasarī drīz pēc akcijas aizsākuma lielveikalu tīklā tās rīkotāji ziņoja – reģionos aktīvākie ziedotāji krīzes skartajām ģimenēm ir Jelgavas un apkaimes iedzīvotāji. «Cilvēki reģionos ir patiešām līdzjūtīgi un savu iespēju robežās vienmēr cenšas palīdzēt citiem,» toreiz teica akcijas aizsācēja labdarības portāla Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta. Šodien viņa saņēmusi Spīdolas balvu ekonomikā par ieguldījumu palīdzībai krīzes laikā - «par pārtikas bankas «Paēdušai Latvijai» izveidi ekonomiskās krīzes kulminācijā 2009. gada rudenī, kad ar nelieliem administratīviem resursiem radīta un Latvijas mērogā funkcionē nozīmīga pilsoniskās sabiedrības pašorganizēšanās un sociālās solidaritātes sistēma iedzīvotāju atbalstam krīzes apstākļos». Uzslavu un milzīgu paldies pelnījusi gan viņa, gan [vēl jo vairāk] katrs, kurš kaut ko ielicis ziedojumu kastītēs vai palīdzību līdzcilvēkiem sniedzis citādi. Taču par spīti garajām rindām veikalos un pilnajām ziedojumu kastēm diez vai palīdzība vairs nav nepieciešama. Portāls www.paedusailatvijai.lv ziņo, ka no tā redzeslokā nonākušajām 26 052 ģimenēm paēdušas ir tikai 15 175. Vairāk nekā puse jeb 58 procenti katru dienu arvien domā, kā remdēt izsalkumu. Tādēļ gribētos mudināt šīs akcijas rīkotājus steigšus doties uz Jelgavu un ziedojumu urnas iztukšot, jo realitāte liecina, ka iedzīvotāji, uz kases slīdošās lentes krāmējot savas pārticības raksturojošos lielumus, mēdz dalīties arī ar tiem, par kuriem vēstīts uz ziedojumu kastes. Tajā pašā «Maximā» pāris metru no kasēm izvietotas arī citas labdarības akcijas caurspīdīgas kastītes, kurās ieliktās lellītes mēģina iežēlināt ziedot bērniem. Šīs urnas ir gandrīz tukšas. Tātad efektīgāk un efektīvāk aicinājums ziedot nostrādā tajā vietā un tad, kad maks jāver, lai samaksātu par paša iegribām.

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti