Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vai skolā jūties kā mājās? (FOTO)

Jau trešo gadu Jelgavas 6. vidusskolas skolotāji, skolēni un vecāki piedalās “Erasmus+” projektā “Efektīva komunikācija – veiksmīga dzīve nākotnē”, kurā iesaistās septiņas dalībvalstis: Portugāle, Čehija, Polija, Slovākija, Slovēnija, Bulgārija un Latvija.

No 15. līdz 20. oktobrim visas projekta dalībvalstis uzņēma Slovēnijas pilsētas Novomestas Šmihelas pamatskola. 16. oktobrī skola svinēja 153. dzimšanas dienu, kurā kā goda viesi klāt bija arī “Erasmus+” projekta dalībnieki. Pasākuma ieskaņā skolēni dziedāja savas valsts himnu, pēc tam savas skolas himnu. Skolēni bija sagatavojuši savai skolai dzimšanas dienas dāvanas: dzejoļus, dziesmas, muzikālos priekšnesumus un lasījumus. Katra dāvana tika pasniegta kopā ar vienu burtu, kopā izveidojot valsts nosaukumu – Slovēnija.

Dzimšanas dienai par godu skola izdeva grāmatu “Augam kopā ar savu dzimto vietu” – vērtību ābeci. Grāmatas saturu veido skolēnu darbi: zīmējumi, dzejoļi, sacerējumi un vēstules. Katra klase veidojusi vērtību sarakstu ar kādu alfabēta burtu.

Šmihelas pamatskola jau 20 gadus ir UNESCO dalībniece, tāpēc skolas gaiteņos novietoti krēsli, kurus paši skolēni ir krāsojuši zilā krāsā, pēc tam noformējuši ar pozitīviem zīmējumiem un uzrakstiem dzeltenā krāsā, piemēram, laimīgais krēsls.

Domājot par skolēnu rokraksta veidošanos, līdz 3. klasei slovēņi raksta ar tintes pildspalvām.

Bijām pārsteigti, kad redzējām skolēnus pa skolu staigājam mājas čībās. Kad jautājām slovēņu kolēģiem, kāpēc tā, skolotāji atbildēja: “Kā tad jūs staigājat mājās? Skolā skolēni jūtas kā mājās.”

Pēdējā aktivitāte pirms “Erasmus+” projekta noslēguma notiks pie projekta koordinatoriem Bulgārijā.

2018. gada augustā projekts beigsies, bet pirms tam jūnijā plānota “Erasmus+” projekta “Efektīva komunikācija – veiksmīga dzīve nākotnē” noslēguma konference, uz kuru tiks aicināti Jelgavas pilsētas skolotāji, lai iepazītos ar visu septiņu dalībvalstu izveidotajiem materiāliem.

Gita Jēgere, latviešu valodas un literatūras skolotāja

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti