Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valdība – izlasiet un ievērojiet likumus!

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) uzsver, ka lauksaimnieki jau no 2008.gada sākuma cīnās ar inflācijas, tirgus svārstību un dabas apstākļu radītām grūtībām.

Šīs grūtības ir ievērojami mazinājušas lauksaimnieku konkurētspēju kopējā Eiropas tirgū, un daudzi lauksaimnieki ir uz bankrota sliekšņa, jo Latvijas lauksaimnieki saņem vienus no mazākajiem ES maksājumiem.«Ja valdība iestāšanās sarunu laikā pirms 2003.gada aprīļa neizcīnīja lauksaimniekiem labvēlīgus nosacījumus, tad tagad tās pienākums ir maksāt ievērojot vismaz Latvijas likumdošanā noteiktos subsīdiju apjomus un jāturpina cīnīties par maksājumu izlīdzināšanu,» uzskata LOSP valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes valde atkārtoti aicina zemkopības ministru, finanšu ministru un valdību kopumā, sastādot 2009.gada budžetu, ievērot Lauksaimniecības un lauku attīstības likuma 5.panta 3.daļu, kas nosaka: «Valsts atbalsts lauksaimniecības attīstībai subsīdiju veidā nedrīkst būt mazāks par 2,5 procentiem no gada pamatbudžeta kopējiem izdevumiem, kas tiek segti no dotācijām no vispārējiem ieņēmumiem, atskaitot iemaksas Eiropas Savienības budžetā». Pavasarī Latvijas piensaimniekus ietekmēja piena iepirkumu cenu kritums, jūnijā un jūlijā lopkopības saimniecības Latgalē cieta no pārlieku liela sausuma, jo izkalta ganības un lopiem pietrūka barības, savukārt gandrīz katra augusta diena pārsteidza ar nokrišņiem, kā rezultātā visos Latvijas novados, bet jo īpaši - Vidzemē un Kurzemē, ir nenokulti tūkstošiem hektāru graudaugu. Liela daļa no šiem graudaugiem arī netiks nokulti, jo graudi ir sadīguši un nav izmantojami pārtikā un pat lopbarībā.Agris Veide, LOSP valdes priekšsēdētāja vietnieks: «Ņemot vērā šā brīža ekonomisko situāciju un to, cik grūti ir zemniekiem sakarā ar benzīna, minerālmēslu un elektroenerģijas sadārdzinājumu, daudzas saimniecības ir uz bankrota sliekšņa, tamdēļ ir būtiski saglabāt vai pat palielināt atbalsta maksājumu līmeni.» Ja valdība 2009.gada budžetā nenodrošinās atbalstu likumā noteiktajā apjomā, tad tas ievērojami mazinās lauksaimnieku konkurētspēju, un 2009.gadā būs gaidāmi daudzu simtu lauksaimnieku bankroti, ko būs izraisījusi valdība, neapdomīgi plānojot valsts izdevumus un ieņēmumus ilgtermiņā. Lai to nepieļautu, Latvijas lauksaimnieki sekos budžeta veidošanas gaitai un ir arī gatavi uz protesta akcijām, lai aizstāvētu savas tiesības.

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti