Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valdības cinisms vairs nepārsteidz 2

Valdība ar Ivaru Godmani priekšgalā un Ati Slakteri kā galveno «konstruktoru», sagādājusi 200 tūkstošiem Latvijas strādājošo papildus darbu Ziemassvētkos un gadu mijā. Tirgotājus un 1/5 miljona tirdzniecības nozares darbinieku vairs pat neizbrīna valdības Ziemassvētku būtības neizpratne.

Gan tas, ka lēmums veikt tik milzīgu papildus darbu (pārprogrammēt 67 tūkstošus kases aparātu, izlabot 40 tūkstošus grāmatvedības programmu, pārrakstīt 75 tūkstošus pavadzīmju un atgriezt tikpat daudz preču ar fiksētu pārdošanas cenu partiju piegādātājiem, pārrēķināt cenas un nomainīt 80,4 miljonus cenrāžu) uzdots nozīmīgos svētkos, kas jau tā ir darba pārpilni. Gan tas, ka nevienam no valdības nav vēlēšanās pārrunāt ar tirgotājiem un tirdzniecības darbiniekiem problēmas un to risinājumus trīs darba dienu laikā (grozījumi likumā par pievienotās vērtības nodokli (PVN) stājās spēkā tikai 23.decembrī), veicot šos darbus. Vismaz paskaidrot savu izpratni par haosa un neizbēgamu likumpārkāpumu radīšanu. Kā papildu izmaksas patērētājiem 8 miljonus latu atsvērs PVN palielinājums janvārī?Pateicamies Valsts ieņēmumu dienestam, kuru arī nebrīdināja par PVN likmju maiņām, par operatīvajiem skaidrojumiem, kā rīkoties šai situācijā. Diemžēl, arī VID nespēj tik īsā laikā sniegt atbildes uz visiem jautājumiem. Kā rīkoties tirgotājiem? Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA) katru dienu skaidro telefoniski un sūta pa e-pastu metodiskos norādījumus atbilstoši savai izpratnei un konsultācijām ar VID vadību.Tirgotāju vērtējumi par valdības rīcību ir radikāli, sākot no atbildīgo par radušos situāciju tiesāšanu un beidzot ar izmisuma pilnu vēlēšanos izraudāties. Partija «Jaunais laiks» raksta patiesus vārdus vēstulē LTA: «Nedrīkst par neprofesionālas valdības kļūdām likt maksāt tautai, nesamērīgi palielinot nodokļu slogu.»LTA satrauc valdības attieksmes pret sabiedrību nemainība. Šobrīd ir svarīgi izskaidrot sabiedrībai pieņemtos lēmumus un kopīgi meklēt lētākos risinājumus. Arī finanšu ministrs paziņojis, ka «stabilizācijas programma prasa saskaņotu valsts institūciju, privāto uzņēmēju un visas sabiedrības rīcību». Tomēr tās vietā premjers un virkne atbildīgo ierēdņu apmierināti aiziet Ziemassvētku atvaļinājumā.Vācijas prezidents Horsts Kolers, kas nesen vadīja arī Starptautisko valūtas fondu, saka, ka daudzām valstīm tika izteikts SVF brīdinājums un izsniegtas situācijas attīstības analīzes, taču šīs valdības neveica konkrētus pasākumus. Viņš turpina: «Valdības varēja daudzus gadus dzīvot atsvešināti no līdzpilsoņiem. Taču ilgākā laika periodā tas nevar izdoties. Svarīgi izprast atziņu: morāle ir nozīmīga. Par daudz ir bijis neuzmanības, pašapmierinātības un cinisma». Eiropā to saprot. Kad mēs beidzot nonāksim Eiropā? Henriks Danusēvičs, LTA prezidents

Pievieno komentāru

Komentāri 2

līķis

Prezidents? Slepkava,ne prezidents!Atceries,kā 70 os gados uz Rīgas-Liepājas šosejas pie Pienavas tu notrieci cilvēku un pameti uz ceļa nelaimē-aizbraucis no notikuma vietas.Tagad taisnības cīnītājs?Kaut atlikušo mūžu tu pavadītu murgu un rēgu varā.Vismaz būtu ātros izsaucis.Novēlu tev Henrik,būt viņa vietā,ar pārlauztām abām kājām,sasistu galvu noasiņot uz ceļa nakts melnumā.

pirms 10 gadiem, 2009.01.10 16:30

Normunds

Gribu šoreiz valdību aizstāvēt. Tas nav cinisms, rīkojuma devēji nav spējīgi saprast savu rīkojumu būtību. Rīkojumus dot var katrs, nezinot un arī negribot saprast, ko tie nozīmē

pirms 10 gadiem, 2009.01.01 00:43

Lietotāju raksti