Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts ģimnāzijas aktieri aicina uz izrādi “Es savos zābakos” (FOTO) 3

11. maijā Jelgavas Valsts ģimnāzijā notika skolas teātra studijas pirmizrāde – Paula Putniņa luga “Es savos zābakos”. Kaut arī luga uzrakstīta vēl padomju laikos, problēmas, kas tajā attēlotas, ir aktuālas jebkurā laika posmā. Kā pusaudzim iejusties kolektīvā, kā atrast savu es, cik grūti palikt sev pašam, ja apkārtējie grib būt visi vienādi, vai tu drīksti būt citādāks nekā pārējie.

Izrāde bija neparasta ar to, ka tā nenotika zālē uz skatuves, bet gan klases telpā. Skatītāji, kuri sēdēja apkārt, daudz labāk varēja iejusties skolas vidē, kas lugā attēlota. Režisore Antra Leite-Straume stāsta:

“Mūsu izrādē luga daudz īsināta un pārveidota, izņemti un apvienoti tēli un vietām mainīta valoda, kas novecojusi. Liela daļa jauniešu vairs nezina, kas ir kirzas zābaki, tāpēc arī tie kā ārējais konflikta izveidotājs bija jātransformē par ko atpazīstamāku. Taču luga savā dziļākajā būtībā aizvien ir palikusi aktuāla. Caur to mēs runājam ar skatītāju par vērtībām – uzdodot jautājumu, vai patiesi cilvēka vērtība ir tajā, kā kurš sevi spēj pozicionēt ar dārgiem aksesuāriem, dizaineru apģērbiem un lietām, ko var vai nevar atļauties nopirkt. Taču aiz visām maskām, ko izrādes varoņi sev uzaudzējuši, ir jauniešu ilgas tikt pieņemtam, saprastam, cienītam un mīlētam. Tikai ne vienmēr apstākļi ir labvēlīgi, lai realizētu savas ilgas, un nākas meklēt citus veidus, kā izcīnīt savu vietu zem saules, lai arī bieži pat vecākiem nepietiek laika, lai iedziļinātos savu bērnu iekšējā pasaulē.”

Gan paši aktieri, gan skatītāji pēc izrādes bija gandarīti. Jaunie aktieri vēlas šo lugu parādīt arī saviem vecākiem un citiem interesentiem, kuri pa dienu uz pirmizrādi netika. Visi tiek gaidīti 17. maijā pulksten 18 Jelgavas pils 145. telpā.

Marita Asarīte, Valsts ģimnāzijas direktores vietniece audzināšanas darbā

Pievieno komentāru

Komentāri 3

bb

laiks gan pavēls, netiksim, bet šeit nav info, cik gara izrāde un vai ir bezmaksas.

pirms gada, 2017.05.12 22:42

skolotāja

Izrāde ir apmēram stundu gara. Ieeja par ziedojumiem.

pirms gada, 2017.05.13 08:27

skolotāja

Ieeja ir par velti.Gaidīsim visus interesentus.

pirms gada, 2017.05.15 08:56

Lietotāju raksti