Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts ģimnāzijas audzēkņi uzvar biznesa simulācijas spēlē

Jelgavas Valsts ģimnāzijas 12. m klases skolēnu komanda «Zelts» biznesa simulācijas spēlē «Bizness 24h» izcīnījusi godalgoto 1. vietu!

Trīs mērķtiecīgi jaunieši – Reinis Nikuļcevs, Rimants Šveicars un Aksels Zingulis – jau trešo gadu spēlē «Bizness 24h» tiecās uz zeltu, un beidzot tas arī izdevies. Šogad komandai pievienojusies ceturtā dalībniece – Agnese Blūmane. Šie jaunieši var lepoties ar izcīnīto «Biznesa guru 2017» titulu. 

Ceļš līdz uzvarai nebija viegls. Ceturtdaļfinālā piedalījās vairāk nekā 500 dalībnieku, taču tikai 50 labākās komandas iekļuva pusfinālā. «Pirmajā kārtā spēlējām biznesa simulācijas galda spēli «Flixa», kas parādīja, cik tālu esam gatavi iet un ar ko gatavi riskēt. Mūsu moto bija – kas neriskē, tas nevinnē, un tas arī atspoguļojās mūsu rezultātos. Otrajā kārtā spēlējām biznesa simulācijas spēli «Prezidents», ko bijām spēlējuši jau gadu iepriekš, tādēļ mums bija sava stratēģija, tomēr nekas nenoritēja pēc plāna. Bija brīdis, kad sapratām, ka esam dziļā bedrē, no kuras kopīgi jātiek ārā. Ar lielām pūlēm tomēr iekļuvām trešajā kārtā,» atklāj Aksels Zingulis. 

Fināla uzdevums bija īsts izaicinājums. 20 komandām bija pāris nedēļu laikā jāsagatavojas divu dienu tirdziņam tirdzniecības centrā «Spice», kur veikala apmeklētājiem bija jāpiedāvā viens pārtikas un viens nepārtikas produkts. Rimants Šveicars stāsta: «Uzzinot fināla uzdevumu, mēs sapratām, ka spējam uzvarēt, jo mums jau ir pieredze no dažādiem tirdziņiem. Mēs protam noformēt stendus, piesaistīt pircēju uzmanību, pārdot preci, un, pats galvenais, esam gatavi strādāt. Mēs gandrīz uzreiz vienojāmies par produktiem, ko tirgosim, jo Reinim vienmēr ir daudz interesantu ideju, un nu mums bija iespēja divas no tām īstenot.»

Komanda «Zelts» finālā piedāvāja divus produktus – saldās rīsu galetes «Gallicee» un švammītes balto zoļu tīrīšanai «Zolīte». Abiem produktiem tika izveidots unikāls dizains un atsevišķs stends ar īpašu noformējumu. Tirdziņā komandai realizēt produkciju palīdzēja Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas skolnieks Ronalds Josts. «Par mūsu uzvaras galveno atslēgu uzskatu to, ka produktu noformējumam piešķīrām lielu nozīmi, centāmies produktu izveidot tādu, lai to praktiski uzreiz varētu likt arī veikala plauktā,» tā Reinis Nikuļcevs. 

Izšķiroša bija biznesa stāstu prezentācija žūrijai, jo pēc peļņas un apgrozījuma rādītājiem komanda «Zelts» bija tikai 4. vietā. Reinis stāsta: «Prezentācijās bijām izcili. Mums izdevās piecu minūšu laikā pārliecināt žūriju, ka mūsu produkts ir visveiksmīgākais un mūsu idejai ir lielākais nākotnes potenciāls. Lieti noderēja skolā iegūtās prezentēšanas prasmes.»

Par uzvaru konkursā komanda ieguvusi 1500 eiro studijām Banku augstskolā un 500 eiro biznesa turpmākai attīstībai no «Swedbank». Jaunieši atklāj, ka pēc eksāmeniem plāno izmēģināt savu jaunradīto produktu dzīvotspēju dažādos tirdziņos un, iespējams, arī izveidot kopīgu uzņēmumu.


Agnese Blūmane

Foto: no skolēnu albuma

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti