Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts policijas ieteikumi bērnu drošībai

Ķibeles gadās ikvienam no mums, tostarp arī mūsu mazākajiem – bērniem. Valsts policija atgādina – bērni ir mūsu visu atbildība! Un ikviena sabiedrības locekļa pienākums ir rūpēties, lai bērni ikdienā justos drošībā. Kampaņā “Supervaronim nepazust” Valsts policija ir sagatavojusi un apkopojusi vienkāršus, bet efektīvus ieteikumus gan vecākiem un bērniem, gan sabiedrībai par to,  kā rīkoties dažādās situācijās, kurās var nonākt bērns, piemēram, apmaldīties, iekļūt ceļu satiksmes negadījumā vai ja viņu uzrunā svešinieks.

Gandrīz katram no mums ir gadījies iekāpt nepareizā sabiedriskajā transportā vai neplānoti izkāpt citā pieturā, jo autobusam ir gadījusies tehniska ķibele. Pieaugušais ar šādu situāciu veiksmīgi tiks galā, lūkojot pēc nākamā sabiedriskā transporta saraksta vai vaicājot pēc padoma apkārtesošajiem, bet mazs bērns šādā vai jebkurā citā neierastā situācijā var apjukt un nezināt, kā rīkoties. Tieši tādēļ, lai mūsu mazākie ik dienas justos droši un gatavi jebkurai situācijai, ir svarīgi ar viņiem izrunāt dažādus drošības jautājumus.

Valsts policija ir sagatavojusi un apkopojusi īsus ieteikumus dažādām situācijām gan vecākiem, gan sabiedrībai. Ieteikumus par to, kā rīkoties, ja pamanīts bērns, kurš ir nonācis nelaimē – apmaldījies, iekļuvis ceļu satiksmes negadījumā, saindējies, guvis traumas vai cietis no vardarbības –, var lasīt Valsts policijas mājaslapā.

Būsim uzmanīgāki, vērīgāki un atsaucīgāki – rūpēsimies par bērniem un viņu drošību, jau kopš mazotnes izrunājot svarīgākos drošības jautājumus. Ikviens bērns, kurš zina, kā rīkoties ķezā, ir Supervaronis!

 

Simona Grāvīte, Valsts policija

Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti