Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vispārizglītojošo skolu atbalsta komandu speciālisti tiekas seminārā Jelgavas 1. internātpamatskolā–attīstības centrā (FOTO)

VISC Speciālās izglītības nodaļa sadarbībā ar Jelgavas 1. internātpamatskolu–attīstības centru 23. martā organizēja semināru vispārizglītojošo skolu atbalsta komandu speciālistiem.

Uz semināru, kas notika Jelgavas 1. internātpamatskolā–attīstības centrā, bija ieradušies vairāk nekā 60 interesentu no dažādām Latvijas vispārizglītojošajam skolām. Semināra galvenais akcents bija iekļaujošā izglītība un tās veiksmīga realizācija vispārizglītojošā skolā.

Semināru atklāja Valsts izglītības satura centra Speciālās izglītības nodaļas vadītāja Mudīte Reigase, kura runāja par aktualitātēm iekļaujošajā izglītībā, jaunākajām tendencēm speciālās izglītības jomā, informēja par plānotajām izmaiņām Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā.

Semināru turpināja Jelgavas 1. internātpamatskolas–attīstības centra speciālisti. Direktores vietniece izglītības jomā Ginta Strade iepazīstināja ar skolas pieredzi iekļaujošās izglītības īstenošanā, uzsvēra, ka skolas galvenais uzdevums ir veicināt ikviena izglītojamā spēju attīstību.

Direktores vietniece metodiskajā darbā Līga Gutnika pastāstīja par attīstības centra sniegto atbalstu citu izglītības iestāžu pedagogiem, izglītojamajiem un viņu vecākiem, iespēju apmeklēt profesionālās pilnveides kursus, seminārus un piedalīties attīstības centra rīkotajās metodiskajās dienās.

Līga Gutnika vēlreiz atgādināja par iespēju pedagogiem saņemt bezmaksas konsultācijas darbā ar izglītojamajiem ar dažādām speciālajām vajadzībām mācību procesa sekmīgai īstenošanai.

Seminārā tika uzsvērts, ka ļoti svarīga ir bērnu agrīnā diagnostika un iespēja laicīgi saņemt nepieciešamo atbalstu. Arī šo pakalpojumu bez maksas piedāvā Jelgavas 1. internātpamatskolas–attīstības centra speciālisti.

Logopēde Anita Stāvause dalījās pieredzē par atbalsta pasākumiem izglītojamajiem ar speciālām vajadzībām un atbalsta komandas darbu skolā. Lielu interesi izraisīja A.Stāvauses piedāvātās atgādnes dažādiem mācību priekšmetiem.

Fizioterapeite Linda Rimgaile iepazīstināja klātesošos ar rehabilitācijas pasākumiem un metodēm izglītojamo veselības uzlabošanai skolā.

Psiholoģe Agita Vimba runāja par vecāku lomu un līdzdalību bērnu ar speciālajām vajadzībām iekļaušanai izglītības apguvē.

Semināra noslēgumā VISC un Jelgavas 1. internātpamatskolas–attīstības centra speciālisti atbildēja uz semināra dalībnieku jautājumiem, kā arī visi interesenti tika iepazīstināti ar skolu.Līga Gutnika, direktores vietniece metodiskajā darbā

Foto: no skolas albuma

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti