Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VUGD: Par 112 darbību Latvijā

Eiropas Kopienas padome 1991.gada 29.jūlijā pieņēma lēmumu «Par Eiropas ārkārtējo situāciju vienota tālruņa numura ieviešanu». Savukārt, lai Latvija varētu integrēties ES, 1997.gada novembrī tika izveidota Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas darba grupa, kura izvērtēja iespējas pārejai uz ārkārtējo situāciju dienestu izsaukuma vienotu tālruņa numuru 112. Kopš 1997.gada novembra Latvijā visus operatīvos dienestus var izsaukt pa tālruņa numuru 112.

Kādos gadījumos jāzvana pa tālruni 112?* Ja apdraudētā ir dzīvība, veselība vai drošība* Ugunsgrēks * Ceļu satiksmes negadījums * Negadījums uz ūdens * Jūtama gāzes smaka * Atrasts aizdomīgs priekšmets * Negadījums uz dzelzceļa * Atrasta ķīmiska viela * Nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība * Nepieciešama policija * Saņemts aizdomīgs pasta sūtījums Latvijā iedzīvotāju ērtībai ir izveidots citu īso kodu tālruņa numurs 113, lai nodrošinātu iedzīvotājiem iespēju izsaukt neatliekamo medicīnisko palīdzību  tieši un nepastarpināti, tādējādi nodrošinot operatīvāku mediķu ierašanos izsaukuma vietā un palīdzības sniegšanu iedzīvotājiem veselībai un dzīvībai kritiskās situācijās. Patlaban neatliekamo medicīnisko palīdzību visā Latvijas teritorijā var izsaukt, zvanot uz telefona numuru 113 gan no mobilajiem, gan fiksētajiem telefoniem.Atgādinām, ka tāpat kā iepriekš pastāv iespēja visus operatīvos dienestus, tai skaitā neatliekamo medicīnisko palīdzību var izsaukt zvanot uz telefona numuru 112, kur dispečeri saņemto zvanu pāradresē konkrētā reģionā. Joprojām ir iespējams daudziem lietot jau sen zināmo un ierasto tālruņa numuru 01 - Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, 02 – Valsts policija, 03 – neatliekamā medicīniskā palīdzība un 04 – gāzes dienests taču, atceraties, ka uz to var piezvanīt tikai no fiksētajiem telefoniem.Inese Veisa,Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā inspektore

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti