Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VUGD: Rīcība plūdu draudu periodā

Šogad ziema ir bagāta ar sniegu, kā arī ūdenskrātuvēs ir izveidojusies bieza ledus kārta, tādēļ pastāv iespēja, ka pavasarī piedzīvosim plūdus. Lai dabas stihija mūs ietekmētu pēc iespējas mazāk, tai ir laicīgi jāsagatavojas un jāievēro īpašu piesardzību tās laikā.

Lai arī operatīvie dienesti un pašvaldības ir gatavas sniegt palīdzību iedzīvotājiem plūdu gadījumā, arī iedzīvotājiem pašiem ir jāzina, kā rīkoties un kur vērsties, ja nepieciešama palīdzība.Tādēļ atgādinām kā rīkoties plūdu draudu gadījumā:* noskaidrojiet vietējā pašvaldībā, vai jūsu mājvieta atrodas plūdu apdraudētajā teritorijā;* noskaidrojiet pašvaldības tālruņa numuru (un saglabājiet to), kur jāzvana, lai saņemtu palīdzību;* sekojiet līdzi meteoroloģiskiem apstākļiem un prognozēm;* sekojiet informācijai par ūdens līmeni ūdenskrātuvēs (upēs, ezeros) savā apdzīvotajā vietā;* pārvietojiet mantas no pagrabtelpām un pirmajiem stāviem uz augšējiem stāviem vai bēniņiem;* savlaicīgi parūpējieties par vecāka gadagājuma cilvēkiem, bērniem, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un slimniekiem, atrodot viņiem plūdu laikā drošāku mājvietu pie radiem, draugiem, kaimiņiem (nepieciešamības gadījumā lūgt palīdzību pašvaldībai);* apziniet vietu, kur nepieciešamības gadījumā evakuēt mājdzīvniekus un kā tos nodrošināt ar barību;* sagatavot evakuācijai izmantojamos transporta līdzekļus (automašīnas, traktorus u.c.) un peldošos līdzekļus (laivas u.c.);* sagatavojiet līdzi ņemšanai evakuācijas gadījumā personiskos dokumentus (pases u.c.), naudu, vērtslietas, pārtiku, medikamentus, apģērbu un apavus, kā arī citas pirmās nepieciešamības lietas.Ieteikumi rīcībai plūdu gadījumā iedzīvotājiem:* par tiešu apdraudējumu informējiet Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu pa tālruņiem 112 vai 01, kā arī vietējo pašvaldību, lai saņemtu savlaicīgu palīdzību;* evakuējoties ņemiet līdzi personiskos dokumentus (pases u.c.), naudu, vērtslietas, pārtiku, medikamentus, nepieciešamo apģērbu un apavus, kā arī citas pirmās nepieciešamības lietas;* atstājot māju un saimniecības ēkas, atslēdziet elektroenerģijas un gāzes padevi, apkures ierīces un iekārtas.Gadījumā, ja ūdens līmenis ir strauji cēlies un evakuācija pašu spēkiem ir neiespējama:* par apdraudējumu informējiet Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu pa tālruņiem 112 vai 01, uzkāpiet mājas augšējā stāvā, uz bēniņiem, jumta, ņemiet līdzi lietas (kabatas lukturītis u.c.), lai signalizētu par savu atrašanās vietu;* palieciet uz vietas un signalizējiet par savu atrašanās vietu, līdz ierodas palīdzība.Atsakoties evakuēties, nodrošiniet sevi ar pārtiku, dzeramo ūdeni, medikamentiem, citām visnepieciešamākajām lietām. Atteikums evakuēties personai jāapstiprina rakstiski, uzņemoties atbildību par iespējamajām sekām.Nepieciešamības gadījumā par plūdu briesmām (strauju ūdens līmeņa celšanos) vietās, kur uzstādītas trauksmes sirēnas (pilsētās), Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests iedzīvotājus brīdinās, ieslēdzot trauksmes sirēnas - iedzīvotājiem pēc tam jāklausās informācija, kas tiks pārraidīta radio un televīzijā.Ansis Aniņš, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Preses un sabiedrisko attiecību vecākais speciālists

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti