Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgales NVO forums “Darītāju notikums” liek pamatus sadarbībai

Biedrības Zemgales NVO Centrs valdes priekšsēdētājs Uldis Dūmiņš pēc NVO foruma Zemgalē atzīst: “Ir sajūta, ka dalībniekos ielikts neliels, bet patiesi stabils zināšanu, sadarbības un kopīga mērķa izpratnes ķieģelītis, kas varēs noturēt māju un, ja vajadzēs, arī tiltu, noderīgu plašākai sabiedrībai dažādās situācijās.” Tādējādi tika īstenots foruma mērķis – stiprināt Zemgales nevalstiskās organizācijas, sniedzot tām iespēju izglītoties un veicot kopīgas aktivitātes attīstīt sadarbību Zemgalē.

Pirmajā dienā dalībnieki analizēja savu darbu dažādu Zemgales un citu reģionu kopienu attīstībā, izzinot labos prakses piemērus, kas aktuāli 2017. gadā, un izstrādāja sadarbības kalendāru 2018. gadam, kas būs pieejams elektroniski interneta vietnē www.zemgalei.lv un sniegs iespēju uzzināt reģionā notiekošos pasākumus un piedalīties tajos plašākai sabiedrībai. Diskusijās foruma dalībnieki secināja, ka būtiski ir attīstīt pašvaldību darbinieku izpratni par to, ka NVO ir nozīmīgs partneris vietējām kopienām, un to, ka pilsoniskās sabiedrības aspekti un darbības veids jāskaidro skolas vecuma bērniem jau skolās. Pirmās dienas pievakarē Inese Lapsiņa no biedrības “Skalbes” izglītoja dalībniekus par tēmu, kā uztvert kritiku un kā pateikt “nē”, savukārt kopā ar Robertu Šilingu, baltu tradīciju zinātāju, piedalījās Zemgaļu spēcināšanās rituālā ar uguni.

Otrajā dienā kopā ar biedrības “Zinis” valdes priekšsēdētāju Vitu Brakovsku dalībnieki apguva stratēģijas un taktikas darba efektīvākai veikšanai, savukārt sadarbībā ar Mārtiņu Gineiti, projekta “Cilvēkfaktors” idejas autoru, analizēja aspektus, kas saistīti ar cilvēku nozīmi dažādos procesos, savukārt ar Raimondu Plataci, sabiedrisko attiecību uzņēmuma “Abnormal” radošo direktoru izprata organizācijas tēla veidošanas nianses sociālo mediju laikmetā.

Foruma laikā Latvijas Pilsoniskās alianses dibinātājas un pilsoniskās sabiedrības jautājumu zinātājas Rasmas Pīpiķes vadībā dalībnieki plānoja stratēģiskos uzdevumus Zemgales reģiona NVO attīstībai, izstrādāja aktivitātes sadarbības uzlabošanai reģionā un plānoja līdzdalības aktivitātes Zemgales reģiona pārstāvniecībai.

Forums noslēdzās ar Aigara Graubas aizraujošo stāstījumu par filmas “Nameja gredzens” vēstījumu un uzņemšanas niansēm. Foruma dalībnieki vēlējās noskaidrot, kas ir galvenā ziņa, kas mums visiem jāpatur prātā, un Aigars Grauba neslēpa: “Nav būtiski, ar ko tu nodarbojies ikdienā, būtiski ir, lai tu būtu gatavs, ja rodas nepieciešamība, apvienoties ar citiem, lai saglabātu Latviju.”

Teksts un foto: Zemgales NVO centrs

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti