Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgales pašvaldības lūdz atjaunot valsts autoceļu fondu

Ņemot vērā dramatisko valsts un reģionālās nozīmes autoceļu stāvokli, kā dēļ Zemgales reģiona iedzīvotājiem nereti liegtas tiesības saņemt pamatpakalpojumus dažādās jomās, Zemgales Plānošanas reģiona (ZPR) Attīstības padome nolēmusi aicināt Satiksmes ministriju atjaunot valsts autoceļu fondu.

Ik gadu ZPR valsts autoceļu sakārtošanas programmai aktualizē reģiona autoceļu sarakstus, tos iesniedzot VAS «Latvijas valsts ceļ» un Satiksmes ministrijai, tomēr šīs programmas īstenošana notiek ļoti lēni un nepienācīgā apjomā. Esošo asfalta un grants autoceļu stāvoklis turpina pasliktināties, bet ceļu atjaunošanas un rekonstrukcijas apjomi nav pietiekami.

Presē jau izskanējis, ka grants ceļu stāvokļa dēļ Bauskas novada deputāti pieņēmuši lēmumu lūgt izsludināt ārkārtas stāvokli. Līdzīga ceļu situācija ir daudzviet Zemgalē, un ceļu stāvokļa dēļ neskaitāmos maršrutos nav iespējama nedz normāla pārvietošanās, nedz arī reģiona iedzīvotājiem iespējams saņemt izglītības, veselības, drošības un citu jomu pamatpakalpojumus.

ZPR Attīstības padome 2017. gada marta sēdē nolēmusi aicināt Satiksmes ministriju un VAS «Latvijas valsts ceļi» steidzami izvērtēt Zemgales plānošanas reģionā un visā valstī izveidojušos situāciju par valsts autoceļu ar grants segumu stāvokli un to uzturēšanas kvalitāti.

Tāpat uzsvērts, ka situācija ievērojami pasliktinājās līdz ar brīdi, kad valstī tika likvidēts valsts autoceļu fonds. Tādēļ ZPR Attīstības padome lūdz valsts autoceļu fondu atjaunot, tā izveidojot ilgtspējīgu sistēmu valsts autoceļu sakārtošanas programmas finansēšanai. Šādi būtu iespējams ceļus atjaunot plānveidīgi un efektīvi, saskaņā ar plānošanas reģionu iesniegtajiem sakārtojamo autoceļu sarakstiem.

Jāatzīmē, ka likuma «Par autoceļiem» 11. panta 1. daļā LR Satiksmes ministrijai noteikts pienākums plānot autoceļu attīstību, ievērojot ekonomiskās, ekoloģiskās un sociālās attīstības tendences, valsts un pašvaldību intereses, par pamatu izvirzot reģionu vienlīdzīgas attīstības principu. Savukārt saskaņā ar šī paša likuma 23. panta 1. daļas 1. punktu, VAS «Latvijas valsts ceļi» pienākums ir laikus veikt ceļu uzturēšanas darbus, lai tiktu nodrošināta transportlīdzekļu satiksme pa ceļiem atbilstoši ceļu satiksmes drošības noteikumu prasībām.

Aigars Ieviņš, Zemgales Plānošanas reģions

Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti